Lenivý frajer

Príspevok v téme: Lenivý frajer
karin75

Ahojte. Chcela by som si prečítať váš názor na život môjho priateľa. Bude mať 31 rokov, nemá vlastný byt (býva s mamou), rok je nezamestnaný, prácu si vraj hľadá a vo všeobecnosti je to taký leňoch. Mám ho veľmi, veľmi rada, je to dobrý človek, ale pravdepodobne nebude veľmi pracovitý. Sme spolu 8 mesiacov, čo nie je veľa. Všetko nám klape, až na to, že si nie som istá či by bol schopný zabezpečiť rodinu a osamostatniť sa od matky. Čo by ste zvolili vy?

leporelita

inak

mať hypotéku = byť zadĺžený = v mínuse

čiže

nemať nič = byť na nule

takže z toho logicky vyplýva, že tí, čo nemajú hypotéku, sú na tom lepšie :)

mne sa napr. zdá vhodnejšie kupovať nehnuteľnosť s partnerom, pretože potom treba jednu predať, druhú kúpiť, lebo málokto má na to, aby mal hypotéku na 2 nehnuteľnosti v 1 živote :P

adr1a

Nevkladaj mi do ust, co nepovedala, nenapisala. Nepisala som nic o veku, kedy som co nadobudla ani o sposobe nadobudnutia. To je kazdeho sukromna zalezitost. A ak si si moj prispevok k autorke dobre precital, isto si si vsimol zaver: "A to byvanie neries. Nie kazdy na to ma v tomto statnom systeme. Ty vari hej? Tak vidis".

Zameraj sa na autorku. Nie na mna. O mne tento prispevok nie je. A mas novy nick. Nemusel/a si si ho menit))

bytbytbbyt

Adria takze zaplatila si si ten byt v plnej vyske samostatne zarobenymi peniazmi do 30teho roku zivota? To ti samozrejme neveri z jednoducheho dovodu- nie je to matematicky mozne ani u najlepsie zarabujich ludi v SR. Mozes mat jedine hypo a to zas 90% ludi nezvlada platit z vlastneho prijmu ale platia spolu napriklad manzelia. Takze este raz sa ta pytam na ten nonsens ako si ma chlap zarobit do 30tky na vlastny byt ak je sam?

adr1a

Koktavy byt ;) A kde som u mna pisala o sposobe nadobudnutia nehnutelnosti? Odpracovanych mam mozno viac jak budes mat ty v mojom veku))

Lola033

Tak napr. ja som si kúpila vlastný byt v mojich 28 rokoch, samozrejme na hypotéku, ktorú budem splácať 30 rokov, ale inú možnosť som nemala. Mám priateľa, ktorý vlastný byt nemá, býva v prenajatom byte. Mne to samozrejme nevadí, pracuje, lenivý nie je a je mi s ním dobre. Radšej budem s niekým, kto síce nemá žiadnu vlastnú nehnuteľnosť, ale je dobrý v srdci a som s ním šťastná ako s niekým, kto má možno dom ale šťastná s ním nie som.
Karin, bolo by dobré vedieť, čo robil tvoj priateľ pred tým, ako skončil ako nezamestnaný a prečo si rok nevie nájsť prácu. A hlavne mi nie je jasné, z čoho žije. Podporu mohol dostávať pol roka, odvtedy už len sociálku a z toho sa vyžiť nedá. Z čoho žije, financuje ho mama? Ako každému sa môže stať, že stratí prácu, to zas až taká tragédia nie je, len sa musí snažiť si hľadať nejakú inú. Ak si nevie nájsť prácu úmernú svojmu vzdelaniu, je vždy lepšie zobrať aj tzv. podradnú prácu, aspoň dočasne a popritom si hľadať niečo lepšie. Ono dosť záleží na tom, či si tvoj priateľ naozaj intenzívne hľadá prácu, alebo mu vyhovuje mama hotel a ani sa moc nesnaží. Skús s ním hodiť reč na túto tému, prečo ešte nemá prácu a ako intenzívne sa snaží si ju hľadať. A tiež, ako si predstavuje budúcnosť, či sa chce raz osamostatniť alebo plánuje zostať u mamy, to ti dosť napovie, či je to chlap hodný spoločného života a plánovania budúcnosti.

leporelita

tak teraz sú 2 možnosti:
buď si mladá a čakáš, že chlap sa postará o všetko, ale dievča, dneska aj ženy zakladajú firmy a makajú, pretože vzťah by mal byť rovnocenný a nie, že ja si budem sedieť na zadku a on nech robí... a potom sa niečo stane medzi vami a nebudeš mať nič, ani nebudeš schopná sa postarať o seba alebo o deti sama.

alebo si v podobnom veku ako on, no a to sa potom zamysli nad tým, čo si dosiahla ty. čo si robila doteraz a ako si na tom.

v takom veku majú byt asi len tí, ktorí ho dostali od rodičov, resp. majú rodinné podniky, proste sú bohatí. normálny človek v tom veku spláca hypotéku, býva v prenajatom alebo ak je slobodný, tak ešte u rodičov.

bytbytbyyyyt

Karin a ty mas vlastny byt na ktory si si sama zarobila? Nie? A nie si tak trochu leniva?

Adria to ze si dostala byt po rodicoch alebo ti s nim financne vypomohli znamena ze si pracovita?