Karma, osud, predurčenie .... veríte tomu?

Príspevok v téme: Karma, osud, predurčenie .... veríte tomu?
osud

Verite že to čo nás v živote stretá je nám dopredu dané?
Veríte že osoby, ľudí a situácie ktoré nás postretnú životom sú nám dopredu niečim či niekym predurčené?
Veríte že každého koho v živote máme močnosť zpoznať je nám súdený osudom? A prečo nám život do cesty posiela niektorých ľudí? Čo rozhoduje otom koho v živote zpoznáme? Naše rozhodnutia sú určené vopred? Je určené to ako sa rozhodneme už dopredu?
Alebo všetko je to o voľnobehu s neurčeným koncom? Všetko sú len náhodné stretnutia?

anjelik *

Kýčera, ak sa pohorie odráža na vodnej hladine, znamená to, že je pohorie vodou? Ak je telo ponorené v bahne, je telo bahnom? Si ty v bahne, alebo tvoje telo je v bahne? Tvoje telo je tebe najbližší osud. Ak tomuto rozumieš, rozumieš, čo som napísala. :o)

tasty

ak osud existuje, tak je vopred určené ako sa žena rozhodne, napr. aj pri tom týraní... osud exsituje - je vopred určený a veštice to vidia...

ak osud neexistuje, tak si človek sám vytvára svoju životnú trať... rozhoduje spontánne a sám, ak teda neexistuje, tak potom veštice nemôžu predpovedať budúcnosť, budúcnosť predsa potom ani neexistuje, lebo nemôžu vedieť, že ako sa človek rozhodne, človek si ju sám vytvrára v samej a v tej chvíli jeho žitia a bytia,

ani jedno, ani druhé neviem vyvrátiť, ani potvrdiť, ako som písala nie sú na to dôkazy ;-)

adka....

Anjelik hadam z toho ,ze mi je luto jednej ubohej ,zeny a trapi ma to ,ako sa k nej chovaju vlastne deti tak sa zo mna nestane onkologicky pacient.No vidis a preto neverim ,ze karma existuje.

Kýčera

Tasty, dá sa, vždy máš možnosť výberu. Príklad - chlap týra ženu a ona :1. nechá sa týrať aj ďalej; 2. vráti mu to týranie; 3. ohlási to na polícii.

Kýčera

Anjelik, nuž pekný, ale neúspešný pokus. Tak teraz sa Ti ja pokúsim niečo vysvetliť - "ale" je o.i. odporovacia spojka, t.z. že tá 2. časť odporuje tej prvej a Tebou použité slovné spojenie nemá logiku. A nik a nič nemôže byť súčasne na dvoch miestach. Náš osud je spojený s nami, nech sme kdekoľvek, nech robíme čokoľvek, nemôžeme sa stať divákmi vlastného osudu. Tam, kde sme my, je aj náš osud, ak by bol mimo nás, potom to nie je náš osud...A vieš kedy ide príčina za následkom? Tiež nemôžem byť v bahne nad bahnom. Buď som v bahne alebo som nad ním. Tá vyhýbka je súčasťou koľajníc a jej funkcia je akurát zmena smeru, ale koľajnice ostávajú!

tasty

no ja si myslím, ak ten osud skutočne existuje, tak nie je možnosť vybočiť z koľaje, nie je možné zmeniť výhybku, zmeniť svoj osud...

inak keby sa dala budúcnosť meniť, tak potom osud nie je osud

a čo sa týka kartáriek a jasnovidcov, oni vidia osud, teda našu budúcnosť a môžu nás len pripraviť, aby sme tie ťažkosti hladšie prekonali... ak nás teda nejaké čakajú, rozhodne kartári a jasnovidci nie sú preto, aby nám skúšali meniť osud, a ak to tak robia, tak sa im to nejakým spôsobom vráti spôsobom nejakej odplaty

lebo prikazovať človeku nech urobí to a nie to, lebo potom sa a nestane a stane to a to, na to právo nemá žiaden kartár ani jasnovidec, žiaden kartár ani jasnovidec nie je Boh, aby sa hral s takými to vážnymi vecami

to je môj názor, písala som to v teoretickej rovine, keďže dokázať sa nič nedá, dôkazy neexistujú, ale mohlo by to byť napríklad takto

Mesačný princ

Všetko je o pochopení seba samého a toho, čo sa nám deje v interakcii s druhými.

jeden môj učiteľ mi raz napísal vetu

,,nedá sa byť myšlienkou v minulosti a v prítomnom okamihu súčasne... a to je hlavne uvedomenie si v tejto veci, utekajú prítomné okamihy - a stávajú sa nezmeniteľnou minulosťou...,,

Naše rozhodnutia určujú kde sme a kam pôjdeme.

anjelik *

Adka, lenže tvoj hnev situáciu nezmení, jedine sa zmení chémia v tvojom tele a to môže mať pre teba nezvratné následky. :o)

Mmooly, to, čo si myslia oni, že vidia, ja neviem. Ale moja výpoveď vyplýva z môjho vnímania toho, čo je osud. Ak sa jedná o spomienkovú sieť, tak tá je už existujúca a tým pádom sa to týka minulosti a nie budúcnosti. :o)

Kýčera, nie, nevypadlo mi nič. Nemôžeš žiť mimo osudu, ale môžeš byť v osude nad osudom. :o) Osud sú koľajnice, po ktorých ideš, ale vieš rýchlo preskočiť na výhybku, aby si sa vyhla osudnej zrážke trebárs. (To len tak pre ilustráciu, ak niekto inklinuje k vláčikom a depám. ;o) )

mmooly

anjelik a ako to ty vieš že vidia minulosť a nie budúcnosť? oni samé to vedia tiež že pozerajú do minulosti?