Karma, osud, predurčenie .... veríte tomu?

Príspevok v téme: Karma, osud, predurčenie .... veríte tomu?
osud

Verite že to čo nás v živote stretá je nám dopredu dané?
Veríte že osoby, ľudí a situácie ktoré nás postretnú životom sú nám dopredu niečim či niekym predurčené?
Veríte že každého koho v živote máme močnosť zpoznať je nám súdený osudom? A prečo nám život do cesty posiela niektorých ľudí? Čo rozhoduje otom koho v živote zpoznáme? Naše rozhodnutia sú určené vopred? Je určené to ako sa rozhodneme už dopredu?
Alebo všetko je to o voľnobehu s neurčeným koncom? Všetko sú len náhodné stretnutia?

adka....

Nie neverim tomu a ani tomu ,ze kazdemu sa vsetko vrati neverim.Ako tu uz pisala adrla ,je to akosi naopak ,clovek co pracuje poctivo,pomaha druhym v zivote vedome by nikomu neublizil,sa ma na tomto svete zle no a zli ludia .....Priklad .mam susedov to neda ani opisat co su to za ludia,kradnu,klamu nevazia si cloveka ,teda vazia aj to len vtedy ked od neho nieco potrebuju a potom ho nepoznaju,pani domu si nosi domov milenca ,,opatruje,,svoju svokru ,ktoru ani nevidi ta sa musi sama o seba postarat a prosika ludi okolo nech jej kupia nieco v obchode,dom jej zobrali a napisali na seba ,okradli ajsvojho urodenca.Vlastny syn babky na nu vykrikuje ,ze preco uzneumrie a to sa vtedy pytam kde je ta karma????? Su to ludia ktory si ziju ako v rozpravke ,dovolenka ,kazdy ma auto ,rozhadzuju peniaze a hlavne su zdravi ako ryba ,nezavidim ale serie ma to zepreco sa zloduchom zije dobre a preco je to tak ,ze ty ked ponahas a snazis sa byt dobry clovek padas stale nizsie a nizsie a mas co robit cely zivot aby si prezil ,kde je ta KARMA?????

mam56

Ja som na to všetko prišiel ako to je, ale prečo by som to mal niekomu len tak prezradiť, že.
Vidíte, že sme tu na Zemi. Prečo práve teraz a nie pred 15 tisíc rokmi napr.? No?
Pekný deň.

adr1a

Vebe. Poznam xy ludi. Su medzi nimi rozni. Poznam takych, co sa vzdy ucili, dreli makali na sebe, necakali ze im budu padat pecene holuby do huby, boli aktivni, hladali si pracu, zdokonalovali sa, snazili sa aj v sukromi, proste makali na sebe po vsetkych strankach. A maju zivot na zaplakanie. Ani praca, ani sukromie, zrazu im zistia zle diagnozy co sa zdravia tyka, do toho havarka ci v ich rodine smola a nestastie, a pritom by clovek logicky predpokladal zeby sa im malo darit. A poznam takych, co s prepacenim ani prstom pohnut nemusia a stastie uspechy praca vztahy bohatstvo dobry zivot ai sa im doslova natiskaju a same vnucuju. Teraz som bola na pohrebe znamemu. Uspesny clovek, zdravy chlap ako hora, firma rodina dbal o seba staral sa ai. Siel na banalnu operaciu zil a zrazu mu pri tychto predoperacnych vysetreniach zistili rakovinu v takom stadiu, ze ho uz vsetky nemocnice odmietali prijat. Schudol vyse 30kg a za 5tyzdnov bolo po nom. A to rok co rok absolvoval preventivky poctivo. Nikdy mu nic nenasli. Nic mu nebolo. Jeho starsi brat zas opacne. Ozran, fajciar, dobrovolny bezdomovec, spava kade tade po kanaloch, lekarov nevidel ani nepamata a on je fit a ok. Zober si len historiu ludstva. Vsak vsetko tu uz bolo a neustale sa to len opakuje. Zmenilo sa len obsadenie herci vymozenosti doby priestor a cas. Ale podstata ostava.
Je vela prikladov. Co sa tyka vrazd prepadov znasilneni chorob vojen havariek poziarov zaplav stasti i nestasti. Niekoho ustipne blba osa a zomrie a do ineho udrie blesk a prezije)) Preco sa to vsetko deje a stava? A komu. Nahody? Zhoda okolnosti? Smola?

vebe

Nie neverim. Uz len tie pojmy co sa v suvislosti s tymito vecami pouzivaju su uplne nezmyselne. Napriklad, "zivot nam posiela nejakych ludi". Zivot nie je ziva bytost, tak nem nikoho posielat nemoze. A podobnych fraz a pojmov je kopec, malokto sa zamysli, ze su to uplne nezmysly. Okrem toho si myslim, ze si tym ludia dokazu ospravedlinit svoju lenivost, neuspechy alebo uspechy, ktorym nerozumeju. Ak by vsetko bol osud a vsetko by bolo vopred predurcene, tak by nemalo zmysel na sebe pracovat a snazit sa o nieco, byt aktivny, lebo ved podla tychto teorii je vsetko predurcene, staci sediet a meditovat. Ale to tak nie je, ak nieco clovek dosiahne, ak ma stastie, to nie je nahoda, to nebolo predurcene, on musel na tom tvrdo pracovat, on musel velmi vela pre to urobit. Nic nie je vopred predurcene, vsetko co sa stane, je dosledkom niecoho co sme urobili alebo neurobili, dosledkom nejakeho prirodneho ukazu. Ak sme dostatocne mudri a chceme byt mudri, dokazeme najst priciny toho co sa deje, len musime rozmyslat a hladat suvislosti a to je ovela tazsei ako si povedat ze smola, to je osud, stalo sa co sa stat malo a basta a este sa vyhlasovat za zduchovnelych.

japonecka

blikblik - nie vobec nie. Ja som na tie jej slova uplne zabudla lebo som sa k byvalemu nevratila a randila som s tym novym. Potom ma to ale preslo a proste dali sme sa dokopy s tym mojim kolegom. Az po mesiacoch - po novom roku som si uvedomila ze mi to ta kartarka povedala. Neda sa to tu cele rozpisovat. Proste ked mi povedala ze toho dotycneho uz poznam zasmiala som sa a povazovala to za hlupost pretoze som myslela ze ak ho uz poznam tak by som ho uz mala na mysli. A pritom som ho mala " na telephone" lebo spolupracujeme a vobec by ma to nebolo napadlo. Boli sme spolu uz viac ako pol roka ked mi to doslo ze vlastne jeho som uz poznala a ze to bolo o nom.

blikblik

Japonecka podla mna si sa len nechala viest recami tej kartarky. Keby ti to ona nepovedala ze sa das dokopy s tym kolegom tak sa s nim ani dokopy nedas keby ti to nepovedala ona. On ta pozval a ty si si to vysvetlila tak ze ta vedie to co ti predpovedala kartarka. Ak by si nesla k ziadnej kartarke tak by si mozno jeho pozvanie na rande odmietla a dokopy by ste sa nikdy nedali.

japonecka

Osud ja verim na osud. Je to to co je napisane. Hocico urobis, stale sa tam dostanes. Napr. raz som sa dostala do kontaktu s jednou kartarkou ( fakt som bola na dne a nikdy som neverila ze to urobim ale potrebovala som radu a bola som v slepej ulicke) bolo to ked som sa rozisla s priatelom a spoznala som noveho muza. Moj byvaly sa ale snazil opat si ma ziskat vratit a tak som bola na vazkach co urobit ako sa nam zenam casto stave. Ta mi povedala ze nebudem a s jednym :-) lebo mi pride do konca roka do cesty muz ktoreho uz poznam ale ze momentalne este nema doriesene veci. Ze budeme mat spolocnych znamych. A ze potom uz budem stastna a bude to ON. A naozaj aj tak bolo... jeden chalan s ktorym spolupracujeme z inej firmy sa zacal snazit aby sme si vysli. Poznala som ho predtym ( kartarka mi to povedala asi dva mesiace predtym) poznala som ho. V tom case mal este nedoriesene veci s byvalou... a som s nim naozaj stastna. Tak asi na tom nieco bude :-)

iggzik

Horoskopy, karma, "justice", boh a podobne su v podstate stale iba ludske vymysly a nic z toho nieje.

Karma, spravodlivost a biblia su v podstate na to aby cloveka naucili sa bat robit "zle"..

Na kauzalite ako Slobodna pise nieco je ale funguje iba do par krokov, ziadny grand plan nieje..

"Alebo všetko je to o voľnobehu s neurčeným koncom?" - koniec je: koniec .. nikto si neuvedomi svoj vlastny, a koniec vesmiru sa zivot na tejto planete tiez nedocka..

"Všetko sú len náhodné stretnutia?" - Zavisi od uhlov pohladu, mozu byt nahodne aj planovane.

Ako nebola polozena hlavna otazka, ze z akeho dovodu ta to zaujima..

Vela tychto podobnych otazok je hlavne kvoli ludskemu egu, a tomu, ze sa proste musime citit byt "niekym"..

Ludsky mozog a celkovo "homo sapiens" je uz poriadne vyvinuty organizmus. Len posledne generacie si trufam povedat, ze uz zacina degradovat.

Je nas tu uz moc vela a v obehu je este viac "informacii" a podnetov, co clovek moze robit a ma k dispozicii, takze je velmi lahke "vypadnut" zo spolocnosti..

"Je určené to ako sa rozhodneme už dopredu?" Nie aj ano,, myslim to takto: Mas svoju vlastnu volu a mozes sa rozhodovat,, no to ako sa rozhodnes ovplyvnuju aj veci mimo nas - vychova, zakony, blizke osoby, okolnosti atd..

blikblik

Nie neverim podla mna zivot plynie pozvolne a nic nieje urcene dopredu.. aspon dufam ze nase rozhodnutia su len nase akou cestou zivotom sa vyberieme.
Tu aj napriek tomu posielam piesen od mojej oblubenej skupiny :D
www.youtube.com