Obezita ma ubíja

Kat1454

Zdravím, skúsila si niekedy šport ? Už viac ako väčšina (vrátane mňa) ľudí tak schudla bez jojo efektu( ja sa držím už asi 7 rokov a som v celkom dobrej forme) . čo také plávanie? Alebo korčule.. Možno aj zabehať si by nebolo od veci.. Najlepšie asi to plávanie.. ide o to že Každá diéta má za následok jojo efekt. Dokonca mojej priateľke som skúšal ponúkať na schudnutie šport, dokonca aj že by som s ňou športoval ja... Ona mala bulímiu a skúšala držať diéty. A predstav si, nezačala športovať a diétou neschudla natrvalo dodnes!! Je krásne ako sa všeobecné teórie jojo efektu potvrdzujú a prajem to tým ľudom. Držím palce aby si nebola lenivá lebo iba diétou neschudneš. Ak budeš športovať rozumne tak ti fandím a uznávam ťa.
PS: diétou dokážeš trochu zefektívniť chudnutie ale natrvalo len popri športe

Gima

Zónová diéta
Zónová diéta
Príklad jedálneho lístka

Tri zóny na tanieri znamenajú menej problémových zón na vašom tele.

Podstata

Zónová diéta je nízkokalorická diéta vyvinutá americkým doktorom B. Searsom, podľa ktorého základom procesu chudnutia je kontrola produkcie inzulínu v tele. To sa dá ľahko ovplyvniť tým, čo máme na tanieri. Sears je presvedčený, že denne je potrebných 5 porcií jedla (3 hlavné a 2 menšie) a každé jedlo by malo obsahovať veľa proteínov a málo uhľohydrátov.

Vďaka zónovej diéte môžete počas prvých dvoch týždňov schudnúť približne 2,5 kg, neskôr asi pol kilogramu týždenne.

Návod na použitie

Zónová diéta je síce zložitá na počítanie, ale má aj svoju zjednodušenú verziu, ktorú uvádzame nižšie. Každý uhľohydrát, podľa toho, či je dobrý alebo zlý, obsahuje určité množstvo bodov. Pri každom hlavnom jedle môžu mať ženy na tanieri maximálne 15, muži 20 bodov uhľohydrátov. Ak ide o desiatu alebo olovrant, uhľohydráty by nemali presiahnuť 5 bodov.

Existuje však aj jednoduchšia metóda. Držte sa pomeru 30 - 30 - 40: to, čo je na tanieri by malo byť v pomere 30 % bielkovín, 30 % tuku a 40 % uhľohydrátov.

Tanier si rozdeľte na 3 rovnomerné časti: jedna časť by mala byť pokrytá bielkovinami (veľkosti dlane). Ďalšie dve časti taniera by mali byť plné zeleniny a ovocia.

„Vhodné" uhľohydráty sú zelenina, strukoviny, šošovica, celozrnné potraviny a väčšina ovocia. Ich množstvo by malo byť dvojnásobné v porovnaní s bielkovinami.

V prípade, že máte chuť na „nevhodné", prípadne zakázané uhľohydráty (ryža, cestoviny, papája, mango, cereálie, chlieb, mrkva alebo ovocné džúsy), pokryte len tretinu taniera.

Tuky by mali mať formu olivového oleja alebo avokáda, kvôli vysokému obsahu monosaturovaných tukov. Mliečne produkty sú povolené v prípade, ak ide o nízkotučné alebo odtučnené výrobky. Ak sa rozhodnete pre vajíčka, dajte si vaječné bielka, nie celé vajcia.

Hoci je jedlo najdôležitejšou súčasťou zónovej diéty, nezabúdajte na cvičenie. Dr. Sears odporúča chôdzu alebo džoging: týždenne absolvujte 6 hodín chôdze alebo 3 hodiny džogingu.

Janka8403

Ahoj :-) Na podporu chudnutia môžem odporučiť bylinnú zmes Weight Balance, ktorá napomáha metabolizmu a tráveniu, konkrétne tak, že pomáha lepšie spracovať potravu, a teda nebudeš musieť toľko jesť a prijímať nadbytočné množstvá potravy, ktoré sa ti potom nevyužité ukladajú do tukov. Mne sa podarilo za pol rok schudnúť 15 kíl, viem, nie je to svetoborne veľa, ale som za to rada -odkaz odstránený- :-)

mimozemstan

k tomu lekarovi by mala poslat aj mamu. ved nie je mozne, ze by sa sama tak vykrmila. takisto, tvoja snaha bude zbytocna, ak ta mama nebude podporovat a bude ti vyvarat nevhodne obedy, kupovat sladkosti,...

nesuhlasim s nazorom, ze ziadne tuky. ja by som ti prave odporucal vela zeleniny s olejom a pohyb. prikladaj samozrejme aj bielkoviny.
sacharidom v podobe zemiakov, chleba, ryze sa mozes vzdat uplne.

nemusis drasticky schudnut hned za 2 mesiace. lepsie je chudnut pomaly. to bude aj znamenat, ze vies co je spravne a snazis sa to dodrziavat. je to dolezite aj z toho hladiska, aby si sa po skonceni diety nevratila do povodnych kolaji.

Kýčera

Lol, v prvom rade by si mala zájsť k lekárovi, tak ako Ti radí Ovecka, aby zistil, či za Tvojou váhou nie je nejaké ochorenie. Ak budeš fit, ozvi sa.

NatalkaBS

mozno by bolo fajn keby si sa obratila na nejakeho trenera ktory by ti urobil aj jedalnicek aj by s tebou cvicil..

0vecka

neviem preco to ti ludi anevedia pochopit... jedina vec kotru treba urobit je pocitat calorie a ked ich je vela prestart jest.... ak toto nepomoze tak ist za lekarom moze tam byt iny problem.. ziadne zazracne citroniky, chilipapircky atd nepomozu

kikakikakika

Ahoj, úprimne na tvojom mieste by som sa asi zverila do rúk odborníka, dala si vypracovať tréningový plán a jedálniček. Samozrejme dokážeš to aj bez toho, ale s tým by to išlo lepšie :)