Ako si najst priatelku?

Príspevok v téme: Ako si najst priatelku?
Libertz

Zdravim, zvycajne nepisem nic na stranky tohto typu, ale dneska spravim vynimku. Moj problem je ze si neviem najst dievca, uz to trva cele roky ale byvalo to take s pauzami niekedy som skusal a niekedy som sa vôbec nestaral. Pred nedavnom som zacal chodit na vysoku skolu, so studiom som zatial spokojny (co je to hlavne pre vysoku skolu) no co sa tyka spoluziakov to je zatial nic moc. Pre porovnanie na strednej sme boli skvely kolektiv uz takmer od zaciatku. Taktiez mam za sebou za posledny rok dost blbe, nestabilne a komplikovane obdobie. V lete sa mi stala dost hnusna vec o ktorej pomlcim, ktora ma psychicky velmi zasiahla a potom som si povedal ze uz jednoducho koncim a nebudem sa starat. No dnes som sa dozvedel od môjho dobrého kamosa s ktorym sa poznam uz 15 rokov, ze sa mu zrejme nieco "rysuje" ale nijak som to neriesil, lebo my sme sa nikdy o týchto veciach nebavili. Vzdy som mal v tejto oblasti smolu asi alebo neviem niekedy mam pocit ze to je naschvál ze ma nikto nechce a ani ziadna pozitivne vyhliadky do buducna nevidim. Vseobecne vsak mozem povedat ze ludia co poznam ma vseobecne maju radi a s vacsinou si vychadzam dobre. No vzdy ked som nieco skusal na baby co i len sa porozpravat/viacej spoznat bolo vidiet ze absolutne nemaju zaujem, je pravda ze v tom niesom vôbec dobry skor opacne. Co sa tyka môjho vyzoru tam tiez absolutne netusim no myslim si ze sa neda povedat ze som uplne skaredy, ved predsa 1000 ludi 1000 chuti. Vdaka dopredu za akekolvek rady, snad sa mi sem niekto ozve.

Libertz

Vdaka za rady teda :) Mimochodom co som v texte spominal toho kamarada ze si nekoho nasiel tak ze idu oni, jeho spoluziaci a par dalsich znamych na beaniu univerzit, pojdem tam tiez s nimi ale este som na ziadnej predtym nebol tak uvidime co to bude zac, zevraj vyse 1000 ludi tam ma byt a co som pocul od kamarada v 2. rocniku tak to skorej byva take ze sa tam vsetci rozbiju. Ale pritom mame mat chalani obleky, pozeral som aj jedno video z toho... No bol by som rad kebyze tam nekoho spoznam.

ivobrick

Tej nervozity sa nezbavis nijako. A ani ti to nedoporucujem rozmyslat nadtym lebo ta to bude len srat. Mal by si to brat ako vyhodu lebo ti to pomoze, teda co to trepem pomoze :D urci ktora sa ti paci a ktora nie okamzite.

Co s tym aby si pred nejaku neprisiel a nezasekol sa? Musis sa to naucit ovladat, a to tak ze sa tomu budes zamerne vystavovat.

pomoze aj to ze budes proste len v blizkosti danej osoby, divat sa nanu a neuhybat - aj keby co bolo.., neutekat ako splasene kura..

Ja si zvyknem povedat alebo argumentovat tym, ze ked nic nedas, nic nedostanes/necakaj. Aj ked nejakej povies ze si nervozny lebo je velmi pekna alebo sa ti paci tak tym nic neskazis. Ak ta vysmeje, logicky to ona bude ta trapna. Mozem to skusit a potom napisat reakciu :D

Po case zistis ako aj ja, ze ti, ti druhi ludia su tiez velmi nervozni, nevedia co maju povedat, posobia komicky, nevedia ako reagovat.

Dalej pomoze to, ze si nechas nieco vysvetlit..

Dalej pomozu kamarati alebo znami, konverzacie s nimi..

Mne osobne pomaha to ze je velky kolektiv, aspon 50 ludi a nejaku (nemusi to byt objekt tvojich tuzob), si toho cloveka vezmes nabok a bavite sa. Bez ohladu na ostatnych, hlavne ked viem ze nikto iny na to nema, ale cumia ako ... ze co chces.. Vzdy lepsie ako stat v hluciku 10 chalanov a vyhukovat a vydavat rozne zvuky na zeny.. neznasaju to vraj.

Dalej je dobre mat v riti a k nejakej prist a jednat tak akokeby si ju poznal.

Chaoticky popisane ale snad daco z toho pomoze.

Libertz

Este ma napadlo vedel by nekdo poradit, ako sa zbavit tej hnusnej nervozity ktoru mavam tak casto? Myslim ked sa mam bavit s babou co sa mi pripadne paci. Alebo ako zacat s nejakou ale co sa vidime len raz do tyzdna. Bohuzial co sa tyka tej spolocenskej stranky na vyske tak to ide zatial stale velmi pomaly, aj ja som tak trochu ochabol celkom uz po tej dobe, ze si clovek odvykol. A podla vsetkeho co som pozeral tak v nasej skupine ako odbor je naprosta vacsina zien zadana. Tiez stoji za zmienku ze vacsinou nemam problem si najst kamaradov ci uz na SVK alebo na druhom konci sveta (mam toho celkom dost precestovane a budem dalej, cestovanie ma velmi bavi).

Libertz

btw kolko mas rokov? Zelam teda vela stastia no.. je videt ze uz mas toho viacej za sebou a aj celkom dost skusenosti

ivobrick

Ako som natom? Tazko povedat :D Mam zasebou par vztahov ktore nedopadli prave najlepsie, posledny 1 a 1/2 roku trval ale koniec kvoli dialke, skole a praci. Nedalo sa to zosuladit.

A to uz presli dva roky, odvtedy ma to dost znicilo som par bab nahanal, ale nechceli ma, co bolo dobre - pochopil som ze neboli vhodne pre mna. Pekna to hej, na FB vypisovat to hej, ale prihori jej caj? Co by som ja s takou robil?

A ani ten "moj pristup" nebol najlepsi - furt vyklepany a co ked povie nie, tak sa mi zrutilo sebavedomie ako domcek s karat nie raz.

Mam ale teraz moznosti take ze mam pracu kde je strasne vela zien, takze skusat co nane plati a neplati, alebo vymyslat mozem furt, aj ked niektore ma neznasaju, a niektore maju radi :D
Ked ich obcas pocuvam nestacim sa divit co to maju za chlapov vedla seba.. debili, alkaci, spinavy, smradlavy, otras proste.

A mame v praci nejaku novu kocku, vypatral som jej meno, no a viac zistit neviem, musim ist zanou, nervy - nenervy, inak nic nebude. Mozno ma odfajci, mozno ma frajera, ale co ak nie? Ja to zistim! :D Navyse, kamoska nikdy nieje zla, ma dalsie kamosky atdd.. :D