Je v poriadku veľkosť šijovej krkvy 5,4mm a ako užívanie Azitroxu ovplyvní plod?

Táto diskusia patrí k článku: Je v poriadku veľkosť šijovej krkvy 5,4mm a ako užívanie Azitroxu ovplyvní plod?
Je v poriadku veľkosť šijovej krkvy 5,4mm a ako užívanie Azitroxu ovplyvní plod?

Chcela by som sa spýtať ohľadom mojich výsledkov sono vyšetrenia v 20 tt, resp. konkrétne jedného výsledku a to NF 5,4 mm. Čítala som, že hraničné číslo je nad 6 mm. Môj výsledok je tiež hraničný, ale doktorka mi povedala, že je to v poriadku. Krvné testy v 15 tt AFP som mala v poriadku aj sono v 14 tt som mala v poriadku /NT 1,7mm./ Aj tak sa obávam, nakoľko som v 16 tt brala antibiotiká /Azitrox 500-5 dní/ mám aj pozitívnu kultiváciu na streptococa ag., ktorého mi doktorka v súčastnosti lieči /Macmiror- 5 vagin. čip./ Nemohli antibiotika nejako ovplyvniť vývoj dieťatka, brala som ich kvôli pneumo chlamýdiam, na ktoré som mala v krivi neskoré protilátky /IGG - negat. IGM - pozit./ i keď som nemala žiadne ťažkosti s ochorením dolných a horných dýchacích ciest. Beriem tehotenské vitamíny, kupila som si aj lactoflor a max brusinky kvôli tomu streptococu, ale nie som si istá či toľko výživových doplnkov vôbec môžem v tehotenstve užívať.