ťažká depresia

Príspevok v téme: ťažká depresia
annemary

Prosím Vás poradťe mi.

Ako zistím či som v ťažkej depresii?

Začalo sa to s nezhodami s mojim bratom, teraz som prišla o prácu.

Prestalo ma všetko baviť, v ničom nevidím zmysel života,

so začiatku som jedla raz za den a teraz som prestala jesť pretože vôbec nemám pocit hladu a aj som schudla.Nemôžem spávať, vraciam, nemám na nič náladu, nič ma neteší a najhoršie je ako skončiť so životom. Myslím na samovraždu každý den, mávam obrazy ako ležím na ceste....Rozmýšlam nad vecami ako ulavit svojej bolesti- napr. pojest lieky a zapit ich alkoholom, skocit pod auto......

Je tento moj stav vážny?Je nutná hospitalizácia? Počula som aj o elektrošokov, tak chcem vediet či by v tomto stave mi ich odporucali.

Poradte niekto,lebo mám starch sama zo seba že vyvediem nejaku hlupost

annemary

mam pisanu stredne tazku depresiu.

Je to hrozne stavy uzkosti, nechce sa mi stat z postele, nedokazem rozmyslat....

Stale ma prenasleduju hrozne myslienky.

Rozmyslam nad jednou ze zjem lieky a cau

ninkaa

neboj nic...ziadne elektrosoky ani hospitalizaciu ti netreba...potrebujes sa vyrozpravat, vyplakat a poriesit chemiu v mozgu...ked to zvladnes zacat riesit vsetko bude casom fajn :)

jazierko

Ahoj, ja ti napíšem moju skúsenosť, ja keď som mal ťažkú depresiu, lekár mi písal vždy len stredne ťažkú depresiu, ale mal som asi dva týždne také, že som schudol nejaké štyri kilá, 14 dní som sa nekúpal, ani nesprchoval, 5 dní som si neumyl zuby, výsledkom mojich depresií je kompletne pokazený chrup s kazmi, kedy som si zuby vôbec neumýval. Viem, ako sa cítiš, tie stavy sú neskutočne ťažké, a ešte keď nemáš rodinu, čo ťa podporí, tak si ako uväznená v pekle, s ktorého niet úniku. Ak ti je takto zle, tak podľa mňa by bolo najlepšie na nejaký mesiac aspoň ísť do nemocnice, lebo sama sa z toho veľmi ťažko dostaneš, ak ťa nemá ešte kto podporiť, ja som skončil v nemocnici, a dá sa povedať,že mi to pomohlo. A pri ťažkých depresiách by bolo asi fakt najlepšie si niekde oddýchnuť v nemocnici, ja som bol v Kremnici na psychiatrii, tam na teba nik netlačí, síce sa tam skorej vstáva, ale keď si v takom stave, tak by tam na teba na 100% nik netlačil, mali ohľad. V Kremnici bolo také pekné jazierko, kde si sa mohla prejsť, byť vonka, myslieť len na seba a netrápiť sa ostatnými vecami, mohla si vypnúť a celé dni oddychovať a uložiť si to v hlave, potom nejaké terapie, podľa mňa by toto bolo najlepšie, ak si už fakt v takom stave, že nie si schopná ani základných potrieb a vecí.