Zmena postoja

Príspevok v téme: Zmena postoja
Lubo85

Ahojte, v praci sa mi paci jedna kolegyna. Pozval som ju teda von. Ona mi na to odpovedala, ze jej som sympaticky, ma ma rada, a ze som super kamarat a kolega, ale ze z jej strany to hranice kamaratstva neprekracuje a urcite ani nikdy neprekroci...a teda ani nema a ani nebude mat zaujem o nic viac. Ze v podstate nie som jej typ, a ze clovek citi a vie ci s niekym chce nieco mat alebo nie z urcitych dovodov.
Jasne sa vyjadrila, tak som uz o nic viac nepokusal. Prebehlo par tyzdnov a ja mam taky pocit akokeby zmenila nazor. Citim, ze ma o mna zaujem. Co by mohlo sposobit takyto obrat v jej nazore/ pocitoch na mna? Co si o tom myslite?

Kýčera

Slobodna, nebojujem, vysvetľujem, radím...a možno hlúpo, ktovie? Príspevok som čítala, viackrát, aj komentáre, niektoré tiež viackrát. To, že s Tebou a niektorými nesúhlasím, neznamená, že Ťa/ ich nemám rada, rešpektujem aj iný názor, vnímanie. Napísala som predsa, že ja to ako hrubosť,...nevnímam, ale ako úprimnosť z jej strany, tiež som nezačala útočiť. Hlupákovi sa napísať nedá, že je hlupák, to on nikdy nepochopí! Veď tu nejde o život, tak prečo toľko kriku okolo triviálnej záležitosti? Mňa vedia vytáčať záležitostí okolo detí a povedala som si, že ak tam najbližšie nájdem "múdry" príspevok, tak si otvorím hubu na plné vráta, tam ja bojujem!!!

Kýčera

Ľubo 85, aj tam môže byť pes zakopaný. Je nová, nevie ako to chodí vo firme, niekde sa "nesmú, príp. nepestujú takéto vzťahy", nemá skúsenosti, je po rozchode,...Už je to len a len na Tebe. Je to Tvoj život, Tvoj problém, kt. si musíš vyriešiť sám. Si predsa nejaký chlap a vidím, že jedno nie Ťa na lopatky nezložilo, nezloží ani druhé! Ak budeš konať rýchlo a ona povie aj tentoraz nie, vypustíš ju z hlavy skôr ako sa tam natrvalo usídli. Vždy je ľahšie vrátiť sa z kratšej cesty. Želám Ti nech sa Tvoje očakávania naplnia a ak uznáš za vhodne, tak daj vedieť ako si dopadol.

Slobodna

Treba si dobre precitat hlavny jeho prispevok. Pride mi smiesne, ako bojujete za to, aby ju pozval. Vsak aj tak urobi, to, co chce, ci nie?

Kýčera

Slobodna, netvrdím, že nemôžeš mať pravdu Ty, ale sme živé bytosti, kt. sa menia, aspoň podaktorí...Nemusíme sa pochopiť na prvýkrát, situáciu môžeme vnímať rôzne,...Ja to jej vyjadrenie vnímam ako úprimnosť, kt. je na svete ako šafránu. Každý máme svoju pravdu, ale o tú tu nejde. Ide o to, aby sa chlapec dozvedel to, čo chce vedieť a možno nepremárnil svoju životnú šancu, možno...Nemusí to byť nutne pozvanie na kávu, môže sa predsa spýtať, či zmenila svoj názor. Konieckoncov je dospelý a verím, že sa tak aj bude správať. Človek by si mal uvedomiť, čo hovorí, píše...Keďže žijeme na tejto zemi, nie sme dokonalí, robíme chyby, a to aj ja. Preto by sme mali zvážiť používanie slovíčka NIKDY - nikdy nehovor nikdy! Aj ja mám svoje NIKDY a môžeš mi veriť, že tie "NIKDY" NIKDY a za nijakých okolností nezmením, pretože sú pre mňa v partnerskom spolužití zásadné - ak by ma partner podviedol, NIKDY by sa ma už nemohol dotknúť, ak by ma čo i len raz udrel, NIKDY by sa ma už nesmel dotknúť,... Sú to len slová, aj tie dokážu ublížiť, dôležitejšie sú však činy. Vyjadrenie slečny považujem však za triviálnu záležitosť a chlapca za rozumného. Čo bolo, bolo, ale terazky je terazky...

Lubo85

Asi by som mal trocha priblizit nas vztah - nastupila ku nam do prace cca pre 6 mesiacmi. V praci sme skupinka 6 ludi, ktori si velmi dobre rozumieme, travime spolu kopec casu aj mimo prace, chodime von na rozne akcie a pod. Nie sme len kolegovia, ale myslim si, ze aj dobri kamosi. Na to rande som ju pozval cca 2 mesiace dozadu.

0vecka

Slobodna ty o com tocis?? to ze ho vtedy akurat nechcela a nechcela ho zranit tak povedala ze to proste nieje jej typ. Ten nazor mohla zmenit co je uplne normalne. Clovek si proste povie ze ne a potom rozmysla o tom ze je sam atd a nakoniec mu ta myslienka vobec nepride zla. Ked ju este raz pozve tak sa nic nestane ak povie nie tak sa na to moze vykaslat a 2x niekoho pozvat mi nepride este dotierave.

co sa platu tyka to si akoze myslis ze ak mu zvysili plat cojaviem o 10% tak zrazu ma zaujem??? cize typek s 1000 EURami je na houby ale 1100 je uz sexi? akoze to je fakt sila... chapal by som kebyze ma 2x Tolko 1000 a 2000 ale to trva roky alebo treba zmenit firmu v jednej firme sa takto plat za nejaky rok zmenit neda...

Slobodna

Nuz pre mna clovek, ktory po jasnom a raznom NIKDY, zmeni postoj, nie je velmi doveryhodna a vyzreta osoba a to sa samozrejme prejavi aj v inych oblastiach, napr. mozno spolu budete mat vztah a slecna sa vyjadri, ze ta teda NIKDY nepodvedie, ale, ako je uz v jej povahe a charaktere, casom si to rozmysli a zmeni postoj.

Samozrejme, ak si masochista, chod do toho, ako ti tu niektori radia.
Postoj clovek moze zmenit vzdy, no pokial si nie som ista svojim postojom, davam si pozor, ako sa vyjadrujem a teda nevyjadrujem sa radikalne.

Nezvysili ti plat? Pripadne nejake odmeny, na ktore sa mohla tak rychlo chytit?
Ak si to nevedela predstavit hned, aspon ta spoznat, tak ja neviem, ale taka moc za to nestoji. Su zeny, ktore za to stoja, lebo ta budu chciet preto, aky si naozaj. Takej sa treba drzat a bojovat o nu.

Kýčera

Adr1a, ďakujem za radu, okuliare mám, požičam Ti? Najskôr si napísala, že jej povedal, čo cíti, neskôr si prešacovala danú slečnu s tým, že dedukovala ona... A do tretice? Čo sa tej dedukcie týka, tak si veľmi POZORNE prečítaj príspevok KAFE, tomu ja hovorím dedukcia...Mimochodom, vyjadrujeme tu len a len svoje názory a pravda môže byť úplne niekde inde. Každý sme nejaký, niekto vidí to, čo iný nie, niekto je domýšľavý, intolerantný, agresívny,... iný nerozhodný, ja aj s 13 na očiach slepá, ale nikto z nás nevidí a nevie, čo sa odohráva v hlave daného človeka v danej chvíli. Niekedy to nevie ani on sám! Konec fiľma!