Besnota

Príspevok v téme: Besnota
rheia99

Chcem sa spýtať či može mať škrečok z chovproduktu besnotu. Totiž kúpila som si škrečka a hned ten deň ma pohryzol ale on si moju ruku pomýlil s jablkom,lebo hned o kúsok dalej som mala na dlani jablko. Ale pýtam sa či predsa nemože mať nejakú takú chorobu nijak zvláštne sa nechová ale istota je gulomet

rabies

iva27 ano je to tak, dokonca aj hadov a ine zvierata, deti sa stym hraju. co sa tyka skreckov tak na vlastne oci som videla ako skrecka len tak hodili hadovi, zral ho v terariu a deti sa pozerali, niekt. plakali pri tom :D

iva27

v školských centrách voľného času majú škrečky na hranie? kks to je čo? škrečky ani hlodavce ani iné zvieratá nepatria do rúk deťom na hranie, na to existujú plyšáci a iné hračky.

rabies

doma chovam piateho skrecka, po precitani tejto temy som sa rozhodla ze bude posledny O.o
skrecky a hlodavce maju aj v skolskych centrach volneho casu a deti sa s nimi bezne hravaju, koho by napadlo, ze mozu dostat besnotu ??

Biela Kobra

Besnota je vazna vec. Nastastie u nas nie je velmi rozsirena, toho roku sa objavila u lisok na vychode Slovenska, a ani ockovanie proi nej nie je jednoduche. Skrecky z chovproduktu ale prechadzaju zvycajne veterinarnou kontrolou. Pohryznutie moze sposobit zapal, treba preto ranku vydezinfikovat a nabuduce si dat lepsi pozor. Takych malych nehod sa ti este prihodi...

mam56

Ja si myslím, že zvieratká nemôžu trpieť besnotou. Besnotou trpia väčšinou iné, vyššie formy organizmov. Mám svoje skúsenosti, ale našťastie ma z toho séria el. šokov pekne dostala:-))) Ani sa im nedivím, že im vyrazilo trikrát poistky, keď mi to aplikovali. Dostať takú besnotu z hlavy, je iné kafe ako besnota z jedného malého po.ratého škrečka:-) Aj keby si ju z neho chytila, tak sa ti nič nestane. Uvidíš. Trošku peny na perách prežiješ.

Jefitto

Jediná istota je dať sa zaočkovať... besnota je vírus, ktorý môže prežívať prakticky kdekoľvek... Ale nikdy som nepočul o tom, že by škrečky prenášali besnotu... aj keď potkany, myši, krysy áno a škrečok je tiež hlodavec, tak kto ho vie...