Tetanie - alkohol

Príspevok v téme: Tetanie - alkohol
nokia

ahoj mam tetaniu ale od kedy ju mam (uz dlho) mam asi take problemy: ked vecer pijem (ako alkohol) tak dalsi den mi je asi 1000x viac zle ako ked som ju nemal ako keby sa alkohol zle vstrebaval alebo neviem strasne ma znici a dalsi den prelezim skoro az od 3tej - 5tej poobede v posteli (kym som nemal tuto chorobu tak som rano v pohode vstal mozno obcas na wc ale klasika ako kazdy)

2hy problem: mam pocit ze ked idem spat neskvor v noci ako po 2hej hodine tak uz nezaspim a velmi zle sa vyspim (aj keyb som mal spat do 12tej ze 10 hodin)

3ti problem: nezvladam tyzden ked spim menej ako 10 hodin je to normalne mate aj vy tie priznaky ked mate tetaniu

diky

minka2

no ahoj mirjam ja to mam tiez mam tetaniu ako mi ju diagnostikovaly uz 3 roky ale mam take stavi napriklad rano ked vstanem nic mi neni citim sa dobre a to neieje az tak casto ale viem ze tusi rist aj ked na vecer neznesitelna bolest hlavi to si clove netetanik neviem ani len predstavit kruta a neznesitelna bolest hlavi vtedy mam taky pocit ze umieram mam strsach zo smrti myslim na rozne chporoby hovorim si stale ze co ked sa nedozijem viac ako este rok z tout chorobou stale si mislym ze mam nejaky nador alebo ja neviem co trpnu mi ruky a nohy a obcas aj jazyk ale tie bolesti hlavy su strasne a neviem ci je to naozaj len tou tetaniou prosim ak ma niekto takyto problem tak mi napiste

silwi

áhojte.tak žial aj ja mám tetániu a žial s alkoholo to je presne jak tu píše "nokia",aj keď len malé množstvo vipijem ten alkohol ma zničí aj na 2 dni.a tiež odpovedám pre "mirjam" ano ten pocit úzkosti je najhorší.neustále hlúpe pociti.fakt stačilo z tohot celého.neviem ani ja radi len tolko že sa snažiť menej stresovať,to dosť zaberá abi neboli komplikácie.ale ak niečo zistíte tak prosím dajte mi vedeť veľmi sa poteším aj najmenšej rade.áhojte

mirjam

Dobrý deň prajem..bola by som veľmi rada keby mi dal niekto radu ako zvláda tetanické záchvaty. Ja som taktiež tetanička aa niekedy už fakt neviem ako tomu predchádzať. Prvý záchvat som dostala keď som bola vo veľkom stresovom vypätí. Mala som silné bolesti hlavy stŕpli mi horné končatiny, ústa a jazyk a k tomu som videla úplne rozmazane. dosť som sa zľakla čo sa deje..No potom som bola na EMG vyšetrení a zistili, že mám ťažký stupeň tetanie. Navštevovala som aj psychológa a brala som Persen forte a k tomu som pila čaj z materinej dúšky alebo Melaton. Dosť mi ti pomáhalo. Teraz už dlhšiu dobu som nemala záchvat ale začali sa mi objavovať próblemy napr. dosť často sa mi točí hlava a na hrudi citím akoby guču niečoho. Mám vždy strach, že mi niečo je, dokonca mám aj strach zo smrti. môže mi niekto napísať či ma niekto z vás podobne stavy..alebo či to točenie hlavy a ten zvláštný pocit na hrudi môže súvisieť s tetaniou.