Joga

Príspevok v téme: Joga
horka cokolada

Zaujimalo by ma, ktoru knihu/brozuru mi moze niekto z vas odporucit, lebo v internetovych knihkupectvach je ich strasne mnozstvo a neviem si vybrat. A este nieco, mozemsi bez cvicitelky(len s instrukciami knihy-musela by som dochadzat 30 km na najblizsi kurz) nejako ublizit? Zn.Som uplna zaciatocnicka
vdaka

shakt

presne tak,ublizit si nemozes ani ked budes cvicit sama,ale najdolezitejsie je spravne dychanie- system na 4-nadych,zadrzanie dychu a vydych.. nastudovat cvik a potom cvicit a samozrejem cvicit jednoduche asany nie tie zlozite,ktorym sa dopracujes iba casom! Neprepinat sily,ked citis ze nevladzes,koncis!

engel

V joge je moc dolezite dychanie..( Yoga -to nie su len cvicenia,to je cela fylozofia.Doporucujem pred tym,ako zacat so samotnym cvicenim bez instruktora,najprv precitat to co o joge a az tak zacat cvicit.Tam treba spravne zosynchronizovat vedomie,dychanie a fyz. cvicenie)Takze ak budes cvicit presne podla knihy,musis to fakt sledovat "do bodky".Cviky + spravne dychanie k tomu.Ak budes dokladna ,urcite to dokazes! Joga ti pomoze vo mnohych smeroch,vytvori sa dokonaly balans medzi telom a dusou :-).

alti

Tiez odporucam zacat cvicit s joginom. Ale som presvedcena, ze nejake vazne ublizenie cvicenie jogy nenavodi. Este si ujasni, co cvicenim jogy sledujes : dnes su cviky v joge zamerane na posilnenie chrbtice, pri srdcovo-cievnych problemoch, atd. Cize aj podla toho si vyberaj napr. literaturu.

engel

Ahoj! Joga je super vec! Len trebalo by aspon zacat a dohodnut nejaku sadu cviceni s instruktorom.Lebo pri nespravnom cviceni moze sa uvolnit takzvana energia " kundalini",ktora za normalnych okolnosti "spi" (nachadza sa v oblasti kostce).A vtedy mozes dostat aj psychicke problemy.Takze s jogou opatrne...Drzim palce!