skleroza multiplex..genetici a lekari!

jaja-jaja

martin82, mám to sosobne prekonzultované s lekárom, ktorý sa zaoberá aj touto diagnózou a ten neodporúča pri diagnóze SM očkovania ako sú proti chrípke, ale očkovanie proti tetanu považuje za nutnosť.

jaja-jaja

Tina78, nehovorím, že vitamín C nie je dôležitý, ale pri diagnóze o ktorej sa tu píše sú na prvom mieste vitamíny skupiny B. Prečo RNG už zatvoril všetky obchody? Prečo sa vlastne vykašlal na ľudí, ktorým v každej téme ospevuje svoje produkty? Prepáč za moje otázky, ale nemôžem inak.

Ivka 1

Martin tehotne zeny mavaju zvysene hodnoty D- dimeru v uzivani liekov /heparin,varfarin,anopyrin/musia pokracovat casto aj po porode.Ako prevenciu pred atakmi odporucam tiez uzivat pripravok s obsahom omega 3 a omega 9 nenasytenych mastnych kyselin,ktory posobi protizapalovo ale dokaze regulovat hustotu krvi a preventivne posobit proti vzniku krvnych zrazenin.
Nesmiem uviest nazov,tak len info o jeho ucinkoch.
Obsahuje koncentrovaný olej studenovodných rýb s vysokým obsahom nenasýtených mastných kyselín OMEGA 3 a OMEGA 9 ( v pomere 3:1, 750 mg rybieho tuku a 250 mg olivového oleja), vitamín E ako antioxidant.
Omega 3, 9 - patria do skupiny esenciálnych látok, ktoré si organizmus nedokáže vyrobiť.
-vytvárajú hlavný ochranný obal každej bunky
-sú to hlavné stavebné prvky telesného tuku na obalenie a ochranu vnútorných orgánov a na udržanie tepla nášho tela.
-Sú dôležité pre vitamíny, ktoré sú rozpustné v tukoch
-Dôležité aj pre nervovú sústavu.
V našom jedálničku je veľa omega 6 mastných kyselín (mäso, slnečnicový, sezamový, kukuričný olej, arašídy, keksy...) a málo omega 3. Pomer by mal byť v najhoršom prípade omega 6 ku omega 3 –- 3:1–- Ale skutočnosť je 10:1 a aj viac !!! Toto spôsobuje krehké steny buniek, krehké cievy, infarkty, mozgové porážky ...
Účinok – na srdcovo-cievny systém: ide o vazodilatačnú látku, tzn. že rozširuje cievy, tým reguluje krvný tlak, antiagregačná látka krvných dostičiek, tzn. protizoskupuvanie, tým znižuje zrážanie krvi; znižuje tuky v krvi; znižuje LDL a zvyšuje HDL cholesterol, brzdí rozvoj srdcovo-cievnych a nádorových ochorení. . Zabraňuje tvorbe krvných zrazenín (bez vedľajších účinkov), prirodzene znižuje hustotu krvi, pozitívny účinok pri lepšom zásobovaní aj v jemných a zúžených cievach (ruky, prsty, oči, uši...). Uľahčuje prácu srdca, pomáha upravovať prácu srdca (arytmiu), pomáha pri kôrnatení ciev, angíne pectoris. Užívaním môžeme znížiť riziko infarktu a mozgovej príhody o 50 – 70 %!
-nádorové ochorenia - zabraňuje rozširovaniu ( deleniu) nádorových buniek, znižuje riziko vzniku a šírenia metastáz (hl. pri rakovine prsníka, hrubého čreva, prostaty), zabraňuje vzniku zápalových procesov v org. v dôsledku stresu. Japonskí vedci dosiahli pozoruhodné výsledky aj pri rakovine pečene, podžalúdkovej žľazy, leukémii.
-Nervové a psychické ochorenia - omega-3 potrebuje plod v tele matky, hlavne jeho vyvíjajúci sa mozog. Pozitívny vplyv na obehový systém a oblasť mozgu. Pomáha pri depresívnych stavoch, nedostatku pozornosti, hyperaktivite, dyslexii, schizofrénii, bolestiach hlavy, stupňujúcej sa agresivite (príčinou môže byť zvýšený príjem Omega-6)
Môžu pomôcť pri prevencii Alzheimerovej choroby
-Kožné ochorenia – pomáha pri ekzémoch, suchej koži, psoriáze, zápaloch kože, husej koži. Tiež môže pomôcť proti lámaniu vlasov, vypadávaniu vlasov.
-Ženské problémy – pomáha proti kŕčovitým bolestiam pri menštruácii, pri menopauze, dôležité pri novotvorbe kostnej hmoty.
-Ochorenia imunitného systému – (pri astme je dôležité znížiť príjem Omega-6!), pomáha pri zápalovom ochorení čriev, ľadvín z autoimunitnej príčiny.
-Reumatické ochorenia – pomáha pri artritíde, dne ...
-Dôležitý pri cukrovke, pre zrakovú ostrosť, pri Crohnovej chorobe, zelenom zákale (vysoký očný tlak)
- pomahaju aj ako prevencia pred epileptickymi zachvatmi

Ivka 1

Tina ale ved kvalitne aloe sa da zohnat aj za rozumnu cenu. RNG ho mal 0,473 ml za 216.-- Sk/. Quercetin 50 kapsul za 224,-. Ku Quercetinu sa uz dostaneme tazko ale velmi dobra je aj kombinacia aloe a nenasytenych mastnych kyselin omega 3 a omega 9. Ceny tu nesmiem uvadzat ale da sa.

martin82

Ako sa zmenila debata od genetiky k doplnkom:-), ale aj tak by sme to my asi nevyriesili. Osobne si myslim ze velku zasluhu na SMke maju ockovania a nee genetika. Ludia SMkari, ak budete mat atack-vazne ho nikomu neprajem, dajte si z krvy zmerat d-dimer. Cerstve maminy asi vedia co d-dimer je. Je to protein, ktory rozpusta zrazeniny a vyskytuje sa aj pri infekciach... Ja som ho mal pri druhom ataku 10krat vyssi ako je norma, (pri prvom nemerali), teraz je OK, aj mesiac po preliecini kortikoidny bol uz OK. Rad by som vedel ci ho niekto mal vysetrovany a ci ho mal vyssi.

tina78

ahoj jaja-jaja no uzivala som quiceritin a vitamin C a aloe vera, vsetko za rozumne ceny, no bohuzial uz neuzivam nic len vitamin C, ktory este mam od neho, RNG tam kde mal svoje produkty predajne sa zavreli tak je to strasna skoda, ten Quiceritin bol silne protizapalovy a skutocne mi to pomohlo

jaja-jaja

Tina 78, bola by som Ti vďačná, keby si mi napísala, ako dlho užívaš produkty a aké od RNG, a či môžeš niečo napísať aj o účinkoch ako pomáhajú Tebe.

tina78

evinah nechcem aby si to brala ako utok na tvoju osobu .. len nejak z aloe a inych produktov sa uz robi biznis ja poznam ucinky aloe ale ked ho RNG predava za 200Sk v dobrej kvalite preco mam plati zan 3tis a viac... ved to je nepochopitelne

tina78

evinah.. no to nemusis mat strach ze by som nevyskusala... no keby to bola nejaka nezistna pomoc a skutocne chces pomoct nepoviem nic... ale zarabat na chudakoch je fakt ubohe a martin82 je moj velmi dobry kamarat... to je vsetko... ved napis cenu aloe a podrobnosti nech si porovnaju .. ked sa nemas za co hambit hm?

evinah

tina78,prečo si myslíš,že sa nikdy nevzdávam?Ja som len odpovedala na prosbu martina,ktorý ma žiadal o info.Tebe som nič neponúkala,len somťa informovala o možnosti.Nie je to len naša skúsenosť,je to skúsenosť viacerých ľudí,ktorí to vyskúšali a na produkty nedajú dopustiť.Neviem,prečo ťa to škrie...Asi preto,že si to nevyskúšala a nevieš,či by ti to pomohlo.Pravdepodobne sa máš tiež dobre,tak prečo ťa trápia takéto veci a máš nevhodné poznámky?