Krcove zily, ako sa ich zbavit?

Príspevok v téme: Krcove zily, ako sa ich zbavit?
lady

Krcove zily som si po prvykrat vsimla vo veku 21 rokov, a to pod kolenami. V mojej rodine ich nikto nikdy nemal, nechapem, preco sa to prohodilo mne. Mam idealnu vahu, zdravo sa stravujem a mierne sportujem. Je mozne, ze to sposobila hormonalna antikoncepcia, kt. som uzivala 3 roky? Za posledny rok sa stav zil zhorsil, takze uvazujem nad ich odstranenim. Vie mi niekto z osobnej skusenosti poradit,ako to riesit, a ci sa varixy nevratia po urcitom case? Za rady vopred dakujem.

januška

Pri krcovych zilach najlepsie ucinkuju kompresivne elasticke pancuchy,ktore prinutia chorobne rozsirene zily sa stiahnut.dalej je velmi vhodne primerane cvicenie a pohyb,ako prechadzky alebo byciklovanie.Z cvikov napriklad prenasanie vahy zo spicky na paty (30 krat denne)alebo kruzenie nohami v clenku.ako RNG spominal elevacia koncatin-teda vyzdvihnutie koncatin nad uroven srdca - 3-5 krat denne na 10 minut.velmi dobre pomahaju masaze studenou vodou ,trenuje sa nimi cievny system a zlepsuje sa navrat krvi so srdca.
treba sa vyhybat dlhemu statiu,vysokym teplam,ktore zily zbytocne rozsiruju - sauna,horuce kupele.varixy moze ovplyvnit nespocetne mnozstvo faktorov.velku ulohu hra dedicna predispozicia,pripadna obezita,sedave zamestnanie alebo prilis dlhe statie v zamestnani,vacsi pocet tehotenstie, klimakterium,hormonalna liecba,aj antikoncepcia.nevhodna je spicata obuv,obuv na vysokych podpatkoch alebo obuv s uplne rovnou makkou podrazkou,ja to volam baletky :) takze asi tolko,co ma o varixoch napada :)

mimca

...prosim vas pekne, ja mam tiez varixy ale take skryte. na nohach mam len viditelne zily ale nie vystupene no pod kozou ale take pokrutene ako ked su krcove zily a vystupili mi len trochu v tehotenstve ale co ma viac trapi aj na sono-gynde mi povedali ze mam varixy v malej panve a ked som bola na sono krku-uzliny,stitna zlaza tak aj tam daco take spominali, tak to budem mat pravdepodobne vsade, a aj ruky mam take zilnate. mam uz vyse 35 rokov. prosim vas, je to nejak nebezpecne? a v com? myslim aj do buducna. a co s tyM? prosim poradte, bojim sa, jaj a inak mam aj hemoroidy, takze asi aj to je krcova zila. je to normalne take varixy vsade? myslela som ze to len na nohach... inak som chuda a stravujem sa myslim zdravo. diky

RNG

Ked za zily na nohach rozsiria cez urcitu sirku, mikroventily, co su na nich aby hydrostaticky tlak v nohach nebol privelky prestanu pracovat, cim sa este zvysi tlak a rozsiruju sa dalej rychlejsie.

katulienka76

Aha a este som zabudla dodat ze HAK nepouzivam,nemam sedave zamestnanie,ani sa vela nenastojim.Venujem sa cyklistike,plavaniu a obcas korcule,tak preco sa mi to zhorsuje? Tak uz sa mi niekto ozviteeee pls!

katulienka76

Ja mam 32 a zily mam hrozne uz su hrube ako ceruzka ale iba na jednej nohe,na druhej sa mi netvoria -preco? Vecer ma uz bolievaju nepomahaju ani masti ci elasticke pancuchy,bojim sa ist na operaciu,vie mi niekto povedat ake su cakacie doby ako prebieha operacia a aky je pooperacny stav? a co prognozy do buducna? Som bojko,moja kamaratka z detstva pocas operacie zomrela,mam strach ze sa to stane aj mne ,mam dve male deti.

lonz

Man 20 rokov a krcova zila sa mi vytvorila pod bruchom pri zhybe nohy na pravej strane blizko penisu vyzera to ako maly vankusik a neviem co stym ked sa namaham v praci boli to neviete mi poardit so stym?