Rakovina - fakt sa to uz neda zastavit?

Príspevok v téme: Rakovina - fakt sa to uz neda zastavit?
angel_diablo

28.november2006 ako stale mal som futbalovy zapas ked tu zrazu som odpadol z nicoho nic v case mojej najlepsej kondicie ..prebral som sa az o tri dni v nemocnici na samych hadickach a tych somarinach:( tri dni co som stravil v kome uz boli pre moju rodinu dost silnym zaszitkom ale ked potom prisla diagnoza - zhubny nador na mozgu- najviac 3mesiace zivota myslel som ze ma porazi....lekari ani len neskusali nador odstranit lebo bola viac nez 90ˇ% sanca zeby som uplne ochrnul a tak nasledovali mesaice a mesaice v nemocniach na vselijakych terapiach (rádioterapia, chemoterapia, hormonálna liečba) nejako sa moj zivot rozbehol a dnes uz zijem 9mesiac s tou svinou v hlave....ale posledne tyzdne sa moj stav dost zhorsil niekdy pcoas dna si ani nedokazem ovladat ruky , nohy jednoducho si ich vobec necitim, neviem ovladat svoje spravanie ale vraj sa to uz neda zastavit je to pravda?? uz mi fakt nic nepomzoe len smrT?

a.oll

mira to,ze si si precitala 10 knih o "zdravej vyzive"neznamena,ze do problematiky vidis lepsie ako niekto,kto cely zivotm studuje a sleduje ludsku fyziologiu.ovocie okrem jablk a bananov nemusim,o jogurtoch nehovoriac.fakt,ze som si teda sposobil hodgkinovu chorobu ma obohatil:)

- mira

Ľudia majú skreslené predstavy o tom, čo je zdravé. Myslia ši, že jesť spústu ovocia, jogurtov a kuracieho mäsa a vajec znamené zdravú stravu. Rak. lymf. uzlín je spôsobené práve prevahou ovocných štiav, mliečnych výrobkov, sladkých, aromatických a povzbudzujúcich jedál a chemických aditív.

a.oll

niekedy sa treba naucit pozerat pravde do oci.tato tema bola zalozena clovekom s rakovinou.mal som pocit,ze sa mozem k teme vyjadrit nakolko mam vlastne skusenosti.sedim na nete,lebo deti su v skolke a manzelka v praci a ja na marodke.daju sa tu najst aj prijmni ludia,s ktorymi sa clovek rozptyli,ale aj taky ako ty..mas pravdu,uz nemam chut sa k teme vyjadrovat.pritakavajte si tu navzajom,nahovarajte si cosi...len sa snad otom v buducnosti nikdy neprijemne neprekvapite.vela stastia a hlavne zdravia!pa

levanderka

ja viem, ze si to zazil na sebe a ze zijes zdravo ale ja jednoducho neverim, ze clovek,ktory sa lieci je schopny take nieco tvrdit a este vpohode pisat o tom niekde na fore.u nas v rodine nik nebol schopny o tom rozpravat, menili sme temy ako sa dalo.a pritom dedko bol uz zdravy, pnkomarkery mal do 5 ako normalny clovek, a za tyzden mu to vyskocilo na 150.nik sme si nechceli pripustit co sa stalo.treba zivot zit,tak ho zi.neviem potom preco sedis za netom a rozoberas nieco, naco maju ludia iny nazor.venuj sa detom radsej.

a.oll

nikto nehovoril,aby si zila nezdravo a zabijala sa cigaretami atd...ale stresovy hormon tiez zdravie nepodpori,tak hlavne sa naucit relaxovat a tesit.mne kto nezazije-nepozna hlavne nepis:)si ais mlada holka,tak som sa aj zasmial.ty si videla:)

levanderka

www.zdravie.sk

tema ako sa uchrnanit,vela tam toho nie je ale aspon nieco.
a ja viem,ze rakovina je vsade okolo nas, nie len v strave ale nieco pre sbea snad mozem urobit nie ??!! teraz budem fajcit, pit, nezdravo sa stravovat,lebo to akoze nema vyznam?? toto je smiesne.videla som umierat na vlastne oci, svojich starych rodicov,svoje tety,bratranca tak nebudem arogantna a sprosta krava, co pre seba nic neurobi. ten, kto nezazije nepochopi.ten strach urobit pre seba aspon nieco.ved Ecka v potravinach a nezdravy zivotny styl sposobuju rakovinu zaludka, hrubeho creva, konecnika ... atd. Fajcenie rakovinu pluc,hrtana atd...su pripady,ked clovek zil zdravo a stalo sa, ale vacinou to tak nie je.

a.oll

moja manzelka stravila prve mesiace na lexaurine(na uzkost)pretoze to tiez brala horsie ako ja.rad by som ti poradil,ale v neviem ake to je sa len prizerat.hm.kolko rokov ma svokra?

a.oll

ak by som ja mal radit a dostal sancu byt zdravy-treba si uzivat zivot s rozumom a netrapit sa tym,co by teoreticky mohlo prist a ako tomu zabranit...strata casu.treba sa tesit ztoho,co mame teraz.vzdy je milion dovodov

ja40

a co po psychickej stranke...kazdy sa zameriava na to fyzicno,ale psychika je velmi dolezita. niekedy nevieme o com sa s nou mame bavit,lebo ona je vacsinou ticho,ja sa ju snazim aj rozosmiat,pytam sa jej na co mysli a ona povie,ze na nic,lebo by sa vraj musela zblaznit...vcera povedala,ze sa neboji smrti,vraj neni dovod a berie to fakt najstatocnejsie z nas...

a.oll

levanderka!naco budes jest vylucne bio?kde si zabezpecis bio vzduch na dychanie?a bio slnecne ziarenie?rakovina je a vzdy bola,aj ked neboli auta a konzervanty atd,len to ludia nevedeli!je dokazane,ze mnohi krali atd zomreli na leukemiu resp ine maligne choroby.urcite,ze fajcenie,udeniny,stres atd su vietorom do plachiet mnohym druhom,ale ja som v tom uplne nevinne.taky hodgkin neovplvnis.