prva gynekologicka prehliadka

adka ..

bibi,nie je to nic strasne ja som sa prvykrat nehorazne bala ale ked bolo po tom som bola normalne rada.ziadnu plachtu cez teba neda ked tak si vezmi suknu alebo nejake dlhe triko.ale vzdy ked tam budes mat ist bude to taky neprijemny pocit :(

bibi

mno preboha ja ked to tak citam normalne sa toho desim jezis to bude strasneee ja sa hrozne hanbim ja tam radsej ani nepojdem ja newem co mam robit ja si neviem predstavit ze by sa mi tam dole niekto dival a si myslim ze najhorsie je vyliezt na tu kozu ked ja sa hanbim aj pred vlastnymi rodicmi newem ci to dokazem a neutecem odtial prosim napiste ako by som to mohla prekonat bo ja mam z toho depresie:(((

simeon

no, baby, chcel som sem napisat nieco sproste, ale toto ma odrovnalo. mate to fakt tazke, nikdy som to takto nevidel, ale nie je to sranda. teda, nic prijemne. fakt. tak sa majte!

niiika

Si robite srandu? Mam 16 a dnes som bola prvy krat u gynekologa s tym, ze som chcela predpisat antikoncepciu, lebo mi pre menstruacii byva hrozne zle. Od vcera som mala nesmiernu depresiu a dnes sa to len zhorsilo, po maminom ukludnovani typu /nezavidim ti, ja to uplne nenavidim, je to nechutne..je mi ta luto/ tak som nieco hladala na nete..a nasla som toto a prispevok od iwany...jemne ma to ukludnilo, ale tam sa to znova zhorsilo. Ked som vosla do ambulancie, takmer som sa rozplakala...Zacalo to otazkami, /kedy si prvy krat menstruovala, kedy naposledy, ci pravidelne a ci ti byva zle,.../ to sa dalo zvladnut...veta /chod vedla, je tam kabinka, tam sa vyzlec a potom ma zavolaj/ ma dostala...s placom som presla vedla...bala som sa tak ako nikdy v zivote a to uz mam za sebou rozne bungee-jumpingy a podobne veci. Ked som sa v klaustrofobickej malej /kabinke/(jeden hlupy zaves na stene, kam som sa ani nezmestila, pri 173cm a vahe 56...) napadlo ma ci mam naozaj vyjst...zvazovala som moznosti uteku...a tak som sa spytala na okna...boli zamrezovane...moja panika sa len stupnovala...sadla som si na tu vec...so strachom som bola prinutena vylozit si tam nohy a potom nasledoval uplny sok...ten lekar chytil klieste!!! s vetou...neboj sa, vybral som najmensie....ono to ani tak strasne nebolelo (takmer vobec) ale bolo to neprijemne studene...potom zrkadielko, kvoli krcku maternice, vytery,...potom rukou a nakoniec ultrazvuk...stale som si myslela ze to je len zly sen..az kym nevytiahol nieco, co vyzeralo ako vibrator, dal na to gel, /kondom/(vyzeralo to tak) a nakoniec znova gel...nebolo to neprijemne...az kym mi neskumal vajecniky, to bolo jemne neprijemne...cela vyklepana som zliezla a bola rada, ze uz pojdem domov...uz len odbery ...a budem stastna, ze to mam cele za sebou...baby drzte sa...to bol moj zazitok...nie vzdy to musi byt neprijemne, ale ja som sa naozaj strasne bala...v podstate som nakoniec zhodnotila, ze to AZ take strasne nebolo...A pohlavie?mam chlapa...a on ma sestricku..a ak mam pravdu povedat, ked na mna kukala ona, bolo mi to neprijemnejsie...
Vela stastia...

chosefina

moze sa stat ze sa panenska blana pretrhne pomocou tamponu?......
moze otehotniet panna?ked do nej vnikol kusok pohlavneho udu?

iwana

Ahoj, nemusíš sa vôbec ničoho báť, prvá prehliadka u gynekológa zahŕňa to, že doktor sa ťa opýta na to, odkedy máš menzes, kedy si ho mala naposledy, či si panna, či máš nejaké zdravotné problémy alebo si prišla len na prehliadku. Od toho, či si panna alebo nie, závisí aj spôsob vyšetrenia. Ak si, bude ťa vyšetrovať cez konečník, absolútne nebolestivé, len trošku nepríjemné, ale to sú asi všetky vyšetrenia u všetkých lekárov, nie? :) Ak už nie si panna, vyšetrí ťa normálne cez pošvu, samozrejme v rukavičkách s tebou bude zaobchádzať. Prehmatá ti všetko vo vnútri, spýta sa ťa, či to bolí alebo čo cítiš. Je možné, že ti urobí výter, ktorý pošle na rozbor, aby zistil, či nemáš nejakého bacila alebo prekonaný zápal či infekciu. Potom by ti mal prehmatať aj prsníky. Ak sa mu niečo nezdá, vezme ti aj krv, alebo tiež v tom prípade, že si chceš dať predpísať antikoncepciu. POčas vyšetrenia ležíš na tej nešťastnej \\\"koze\\\", ale nie je to nič brutálne, žiadnu plachtu netreba, hore si oblečená normálne, dobre je dať si nejaké dlhšie tričko alebo sveter. Ty si tam dolu nevidíš, on má zapnutú lapmu - niečo ako u zubára :)Celé to trvá tak maximálne desať minút, tak to určite prežiješ a potom budeš mať super pocit jednak z toho, že si to vydržala a po druhé aj z toho, že budeš vedieť, že si v poriadku po gynekologickej stránke.
Takže žiadny strach, smelo do toho.
Čo sa týka pohlavia gynekológa, je to úplne jedno, ja mám chlapa a je super.
Poradiť ti dobrého - neviem odkiaľ si, takže je to ťažko. Ale skús sa spýtať kamarátiek z okolia, určite poradia :)
Držím palce.