Skleroza multiplex

martin82

majlo2 je to tvoj zivot, ja ti nebudem nic radit, ja neviem sam co so sebou, takze radenie odomna by nebolo na mieste... Netlacil si na mudr, kazdy den?, kazde tri dni?, dajte nieco lepsie co sa nemusi tak casto pichat! Alebo mozno z vysledkov usudil, ze copaxone / interferony su strata casu a akurat ti to zhorsi stav. Ja fakt netusim, len mne mudr povedala, copaxone, interferony, ine mi nedaju ani nahodou, prva volba je toto a aj tak, tie dalsie lieky su vacsi zasah do tela takze by mi to ani nedoporucovala, pokial to nie je nutne.

martin82

majlo2 napriklad tak, ze umries. Aby som nesposoboval paniku, zomreli na to len nejaky 3-4 ludia a ty neboli spravne kontrolovani a este uzivali k tomu aj interferony alebo nieco ine co moduluje / oslabuje imunitu. Dlhodobo tysabri nie je preskumane, ale na SM to vraj slusne pomaha. Len mi je divne, ze ti to davaju hned, ked by mali nasledovat lieky prvej volby, copaxone a interferony a az ked to nebude fungovat, tysabri alebo tbl forma. Lebo po tysabri, uz neviem ci nieco oficialne existuje, mozno tbl ale tie zatazuju pecen. Si si isty ze raz mesacne infuzka, co je pohodlne, ale je to uz toxistickejsi liek.

sumec1977

Zdravím, opýtam sa tu kedže zápal očného nervu môže byť jedným z prejavov SM.
Zistí sa pri ochorení tohoto nervu vždy zvýšená sedimentácia v krvi ?
ďakujem

majlo2

ELA070 - Nelutujem sa, je mi akurát lúto toho zraku, radšej sa to mohlo prejaviť niekde inde. Ale s tým nič nespravím. Inak potom daj vedieť keď spravíš vodičák :)
nefinka - Nakoniec mi copaxone nedajú, budem chodiť raz za mesiac do nemocnice kde mi budú niečo pichať ale neviem ako sa to volá. No ešte sa to poslalo na schválenie do poisťovne.

nefinka

majlo - tak už ti dali copaxone, keď ti vyšli na nič tie vysledky?? /tuším copaxone si písal, že ti idú dať, nie?/

a presne tak ela, netreba sa ľutovať.. do troch týždňov by sa mi už malo narodiť baby, tak mi držte palce, nech všetko dobre dopadne:)

ELA070

majlo 2-je mi luto ze ti pribudli nove loziska ale pomoze pri tejto diagnoze lutost.....nie treba zit na plno.tie prve vysledky z mr.z miechy mala lepsie a na mr.na mozog ide az o 3 mesiace ze to by bolo teraz moc jedno za druhym.zacala som jej kupovat tie velke acidka rajo vanilkove ze super atd .a ryby udenu makrelu ,len slnecnicovy olej pouzivam a tak rozne.citi sa vyborne a tak ak ked na to myslime nehovorime o tom a zijeme si .treba zit na plno.robim si vodicak tak pre to tu tak casto nechodim ale zostanem stranke verna.pomohli ste mi ked mi bolo najhorsie majlo2,nefinka aj tina.dakujem.