Jej depresia znicila nas nadherny vztah...

Príspevok v téme: Jej depresia znicila nas nadherny vztah...
romantik

Priatelka trpi na pp, ukludnovala sa prejedanim, cize z anorekticky sa vyvinula bulimicka. Depresie na seba nenechali dlho cakat. Velmi sme sa milovali a priatelka sa natolko bala(bezdovodne), ze ju opustim alebo prestanem milovat, az ma napokon po najtazsom zachvate opustila tym njakrutejsim stylom (vycitky, nadavky)... Opakujem bez najmensieho podnetu z mojej strany...
Neskutocne ju milujem, ale ona ma uz asi nenavidi, neviem co mam robit...

romantik

celu tu dobu som bojoval proti nim, nie proti depresii... nahovorili jej, ze si ju nezasluzim, ze som zly... a pre nu su rodicia vsetko na svete... mrzi ma, ze to byvala priatelka nevidi, mrzi ma, ze nevidi, co sposobili, snad si to niekedy uvedomi... snad uvidi tu neskutocnu lasku a starostlivost a rozpravku, ktoru som jej ponukal...

shakt

Tak proti nim nebojuj!! Je to marny boj ktory nikdy nemozes vyhrat,to vies.. nepytaj sa ako sa to neda,ale ako sa to da! Nehovor si,to jednoducho nejde,ale ja to dokazem! Ked sa nemozem dostat k cielu cez velky mur,tak ho jednoducho obídem. Vzdy existuje aj ina cesta,nie iba ta jedina! Dolezity je ciel,nie ako sa k nemu dostanem!
Pochopil? :-)
urcite ano,si mudry muz.Caka ta vela prekazok,mozno na tej ceste zistis,ze to uz vlastne ani nechces,mozno na tej ceste ziskas uplne cosi ine,ako si povodne chcel...ale uz si na tu cestu vykrocil,chces sa vratit spat??? po tom vsetkom co si uz dokazal? Nie,nie romantik,ty predsa nie si zbabelec!
Aj tak mam stale pocit,ze silou mocou chces ziskat to svoje,pre seba,citim tam trosku egoismus.Opytaj sa sam seba co vlastne chces! Chces ju spat,alebo jej chces pomoct??

shakt

clovek v depresii,teda ja,v tej chvili od seba vsetkych odhanam a odhanam ich dost surovym a krutym sposobom,trpim,no malo kto to dokazal doteraz pochopit.A ten co to pochopil,mi ukazal co vtedy potrebujem. Ostal,tisko ma objal,nehovoril nic,bez slov,len ma drzal akokolvek som ho od seba odhanala...drzal coraz pevnejsie,hodiny...
Niekedy chceme pomoct,robime velke veci a pri tom staci iba tak malo! "Obycajne" pohladenie po tvari alebo objatie.. povie viac nez tisice slov!
skus to maja..a nech ta neprekvapi ze ti v tomto stave ublizi...
romantik,vytrvaj vo svojom presvedceni a tie pochybnosti ktore ta zacinaju zozierat odozen prec...nesmies o sebe pochybovat,nie teraz! Cim pojdes dalej tym viac sa v tom zacnes stracat... len jedno si opakuj-preco to vlastne robis!

maja62521

Priateľ ma od včerajška depresie.Nič nehovori,len sa pozera do zeme.Ako mam mu pomoct.Trapi ma to a neviem čo mam s tym robiť