Hysterektomia...?

clia

Ahoj Evryna. Tvoje príspevky som si prečítala až teraz a som prekvapená. Ja viem, že každý sa hojí individuálne, ale u teba je to určite psychika. Mne robili hysterectomiu 25.3.2013 a 3.5.2013 som sedela v lietadle a preletela som 9000 km do Pekingu. Tiež som mala obavy, ale všetko dobre dopadlo. 4 týždne trvalo kým som si kľudne kýchla a kým som sa začala normálne pohybovať. Ale to telesná záležitosť. Myslím si, že ak má žena deti a je nutný takýto zákrok, je zbytočné sa trápiť. Je lepšie predísť nejakej rakovine ako ju potom riešiť.

lule1980

Dobry den, nakrucam reportaz pre TV Markiza relaciu Reflex na temu: život bez maternice. chcela by som osloviť ženy, ktoré si týmto prešli. Bol by niekto ochotný porozprávať v reportáži svoje skúsenosti? A aj to, čo lekári nikdy vopred nepovedia? Aj mne zo všetkých rozhovorov s lekármi vyplynulo, že všetko sa zlepší, všetky ženy sa budú cítiť fajne, lepšie ako pred operáciou. Ak by ste do toho išli, prosím, kontaktujte ma na llezovicova@gmail.com. Dakujem

clia

Ahojte. Bola som na kontrole u gynekológa. (Mám 45 rokov). Som 4 týždne po hysterektómii. Mám na vaječníku cystu, ktorá je vraj hormonálna, nebolestivá a neškodná. Predpísal mi Duphaston a vraj je to dlhodobá záležitosť, ktorá sa neoperuje. Máte niekto s týmto nejaké skúsenosti? Vopred ďakujem.

DIA24

Dámy, až máte po hysterektómii problém s močením a stolicou a aj črevami...tak si dávajte espumisan či degasin, jedzte jogurty, hlavne je dobrá actívia, fenyklovo-kmínový čajík....a pokiaľ sa všetko neupraví, treba si dávať pozor aj na stravu...občas je dobré zaradiť aj len čajový, očistný deň....Močový mechúr aj črevá sa dajú do poriadku a nebdu problémy ani so stolicou...ja som po operácii dva týždne...všetko je už OK....akoby som ani nebola...ak by ma občas nebolelo vnútro...ale to je už otázka času...A hlavne neležte....chodiť, chodiť a chodiť...))) Veľa úspechov...

clia

Ďakujem Babcia za odpoveď. Upokojila si ma. A ak sa môžem ešte opýtať,,,po 8 mesiacoch si už OK, alebo sú ešte nejaké problémy? Vopred diky

babcia

Clia,ja som po hysterektómii osem mesiacov.Mne to robili cez brušnú stenu a odobrať mi museli všetko.Čo sa týka tvojej otázky tiež som mala zozačiatku problémy s mechúrom a aj so stolicou.Nebola to bolesť ale také divné tlaky.Upravilo sa to v priebehu pár týždňov.Vysvetlovala som si to tak,že to čo mi odobrali zaberalo a vytláčalo ostatné orgány a tie si teraz opäť musia násť svoje miesto :-),ale ak by tvoje problémy a nepríjemné pocity pretrvávali alebo sa stupňovali,neváhaj a choď k lekárovi.Prajem veľa zdravia.

clia

Všetkých vás zdravím. Hysterektomiu mi robili pred dvomi týždňami cez brucho. Vaječníky mi ostali. Rana sa mi hojí celkom v pohode, ale na jednom mieste sa mi akoby otvára. Striedam Betadine s repíkom, tak dúfam, že sa to zrastie.
Ale zaujíma ma...mal niekto problémy s močením? Upraví sa to samo, alebo mám ísť k lekárovi? Pociťujem tlak na močový mechúr neadekvátny k množstvu moču. Ďakujem za info.

DIA24

Dobrý deň....som 7 deň po hysterektómii a cítim sa super...troška unavená ale mám pocit, že som omládla o sto rokov..už len preto, že to mám za sebou...Teraz si začnem užívať s manželom...a celkove sa teším na život bez problémov..Ženy, nebojte sa toho...nič to nieje...my sme silné...počiatočná bolesť sa dá zvládnuť...už na druhý deň som sa prechádzala po chodbe a bola sm v sprche..a potom už len chodiť a chodiť, aby sa rozhýbali črevá...Takže super...Už len sa zotaviť...))) pa pa

DIA24

Dobrý deň..o dva týždne mám postúpiť hysterektómiu...kvôli myómom a polypom..Mám 44 rokov a po tom čo čítam na diskusných fórach..som zhrozená...veľmi sa bojím...Hlavne toho čo čítam..že žena po..zostárne, je frigidná a zvráskavie..Príde skoro menopauza, návaly a tak....Tak neviem čo robiť..((( Sanozrejme mám strach aj zo samotného zákroku, narkózy a pooperačných ťažkostí...Tak poradí mi niekto normálny..čo už má tento zákrok za sebou?? Ďakujem