Migrujúce bolesti kĺbov

Príspevok v téme: Migrujúce bolesti kĺbov
andula

Už asi 3 roky ma striedavo bolievajú malé kĺby na prstoch, zápästia, členky, lakte, kolená, ramenný kĺb .... pričom mi asi tak na dva dni opuchne jeden kĺb, potom ďalší, niekedy aj tri naraz. Tie miesta sú dosť bolestivé na dotyk, prsty nemôžem ani zohnúť. Potom to samo od seba prejde. Už dlhšiu dobu mám zvýšenú teplotu 37,2, 37,4. Môžete mi, prosím, poradiť? Ďakujem

andula

Danuš, myslíš, že pri tejto chorobe môžu tie kĺby takto blbnúť? Mne napr. dnes opuchol palec z ničoho nič a nemôžem ho riadne zohnúť. Moja obvodná doktorka mi povedala, aby som si nepresilovala ruky, a to trvá už 3 roky. Poradila mi Indometacínovú masť /je dobrá/ a ruky si obväzujem na noc, aby som na druhý deň mohla riadne fungovať v práci. Teba tiež bolievajú takto striedavo všetky kĺby? Ďakujem

andula

U doktora som bola v apríli, zobral mi krv. Vyšiel mi "antinukleárny faktor - pozitívny IF test", reumatoidný faktor negatívny. Myslela som si, že mám reumu. Andula

RNG

Mas pravdu , ethel, mam na Slovensku niekolko pribuznych s podobnymi problemami.
Zatial si pomahali atb. porom som im poslal extrakt z olivoveho listu a niektori skusali aj koloidnu striebornu vodu.
Zabralo to, hoci sa im to parkrat vratilo spat.
Snad novsie metody pouzivajuce Samento by to mali vynicit permanentne.
Zatial je s tym vela uspechu v USA, v Europe som cital len o bulharskych pokusoch na rozne autoimunne a rakoviny.

RNG

ethel, borelioza sa prenasa aj inym hmyzom(komare, muchy...)
Dlho to bolo popierane, ale nedalo sa to utajit, uz je to oficialne(lancet aj JAMA minuly rok)a pocty nakazenych nie su v stovkach, ako sa to oficialne vyhlasovalo, ale v statisicoch, a aj to je zrejme este nizke cislo, beruc do uvahy percento poddiagnozovanych, kedze formy Boreliozy su aj take, ze sucasne metody diagnoz ich nezachycuju dostatocne.

andula

Práveže nie. Začalo to po druhom pôrode. Malý mal teraz 3 roky. Keď mal asi 3 mesiace, musela som si obväzovať skoro celé ruky aj zápästia, len tak som si ho mohla zobrať na ruky. Inak by mi vypadol z rúk. Dnes ma napr. nebolí žiadny kĺb, ale teplotu mám stále.