UZKOST

Príspevok v téme: UZKOST
bubulienka

Uz dlhsiu dobu bojujem s problemom, ktorym je uzkost - strach a smutok... Nedari sa mi v praci, stale viac sa potrebujem uzatvarat do seba...skratka ctim, ze sa nieco so mnou deje. Citim sa neschopna, prekazajuca, "na nic"...myslim, ze by som potrebovala pomoc, len neviem kde ju hladat. Bola by som vdacna za nejaku radu - kam zajst v BB...pdycholog?psychiater?nikoho nepoznam...nejake odporucanie z Vasej strany?Dakujem Vam a ospravedlnujem sa za obtazovanie...

veronika

Jééééééééééj ":))" no predstav si som nepotratila.Moje bábo sa vyvýja zatial dobre. Už som ho aj videla na sone.Je krááásnučkýýýý:o)
A ty sa ako máš?
Všetkým prajem pekný deň.

monika19

golda 1 no neviem či sa to zakaždým da zvladnuť len tým že si bude hovoriť že to zvladne sama. Vieš niekedy sa môže stať ( a to hovorim z vlastnej skusenosti) že ti ta sila raz dojde uplne ju vyčerpaš a to je potom omnoho ťažšie sa z toho dostať. Na svojej chybe som sa poučila a tak ti hovorim pokial citiš že to nezvladaš sama nehambi sa a zajdi si za odbornikom.

veronika

A ešte niečo.Miloško, Damaxy a ostatní mi veľmi pomohli svojimi radami.Ešte dávnejšie som chodila na tému Úzkosť ale odkedy sa tam objavili ľudia ktorý škodili svojimi poznámkami druhých a urážali ich tak tam už nechodím-aj vrátane mňa.Plietli sa do môjho osobného života a urážali ma.
Mám 22r.a čakám dieťatko.Teraz som v 4.mesiaci a na svoje bábo sa veľmi teším :-)Odkedy som otehotnela tak som musela vysadiť lieky proti úzkosti.Našťastie teraz nemávam záchvaty ale ešte nie som úplne vyliečená.Ale verím že sa z toho dostanem. Veď som už urobila viac krokov dopredu ktoré ma posunuli ďalej.
Pozdravujem Miloška,Damaxy a ostatných.Vaša Veve :o)

veronika

Ahoj Bubulienka
Nie si sama kto trpí úzkosťou.Je nás tu takých viac. Neboj sa ísť za psychológom, ten ťa usmerní a pomôže ti.Dodá ti silu ktorú budeš potrebovať. Ver mi, aj ja som to tiež prežila.Mne psychologička veľmi pomohla-skôr ma usmernila ako zvládať stavy úzkosti a bezradnosti. Potom sa budeš cítiť lepšie a ľahšie prekonávať tie nepríjemné úzkosti.
Keď som ťa tak čítala tak som si spomenula aká som bola ja keď som sa bála ľudí a nevedela som sa vykoktať.Bola som dosť uzavreté dievča a všetko som si brala k srdcu.Ale vďaka jednej kamarátke ktorá mi ukázala čo je vo mne som pochopila aj to že nemá zmysel sa podceňovať. Vďaka nej som sa odvážila ísť ešte vtedy za detským psychológom.Dosť mi pomohla.
To je len jedna stránka veci.Ak nebudeš zvládať úzkosť tak je tu ešte ďalšia možnosť-lieky. Ale to je na tebe čo si vyberieš.
Tak ti držím palce aby si to zvládla a urobila ďalšie kroky.

golda 1

ale velmi ti odporucam psychologa rozpravat sa s niekym to pomoze a mozno aj tie lieky ti pomozu prekonat to co ta trapi ale prvom rade je vsetko na tebe a musis si staleho hovorit ze ti to dokazes aj ked to bude tazke zo zaciatku

golda 1

vies co je naj lepsie prekonat samu seba povedat si som este mlada a mam vela veci pred sebou ved co sa ma stat sa stane a nepomozu tomu ani lieky od odbornikou mozno ta upokojija a to je dobre ale potom ich musis vysadit a zivot ide dalej tak si musis povedat ja vsetko dokazem a musim ist dalej a nabrat silu lebo co si mysly tvoj rozum tak to aj tvoje telo na to riaguje a potom je vsetko na figu tak sa drz a len si povec sakra ved co ma byt tak to bude

bubulienka

A prosim Vas mili ludkovia, nehadajte sa...kazdy z vas je prinosom - ktosi tu spomenul, ze aj snaha pomoct sa pocita, ja si to vazim...kazdu jednu radu...a Milosovi M - ver tomu, ze nie som z tych, ktori by hned papkali hory liekov, prave preto bola moja otazka skor smerovana na to kam ist a ako oslovit obornika...

RNG

Spresnim tie doplnky, kedze mas uplne pravdu, ze nazov len nestaci a na klinicku ucinnost treba pouzit klinicky vyskusane davky.(inac keby si cital pozornejsie forum, nasiel by si to tam uz mnohokrat)
5-HTP(2x50 mg)
Lubovnik bodkovany(serotonin reuptake inhibitor) 1-2 gramy, standardizovany na 0.3% hypericinu) podla potreby (utoky uzkosti jasne naznacia potrebu...)opakovat pocas dna, nie viac ako 2 krat.
Nikdy nekombinovat s farmaceutikami na ten isty ucel!

Na rozdiel od Milosa, ja sa snazim nielen rozpravat o tychto prostriedkoch, ale ich aj pre potencialnych zaujemcov zaobstarat pre moje doplnkove obchody.
Teda nielen pre pacientov ale aj psychiatrov ako potravinovu alternativu miesto navykovych drog.

bubulienka

Dakujem velmi pekne vsetkym za vsetky rady..hlavne RNG mi pomohol osvetlit niektore suvislosti mojho zvlastneho stavu. Viete, mozno keby som bola od prirdy pesimista a smutny clovek, tak si to mozno ani neuvedomim, ale ja som ina..teda bola som donedavna...dnes placem po nociach, bojim sa ze ma vyhodia z prace, ze nieco pokazim, ze to bude este horsie...robim s ludmi a vert mi, ked sa Vam trasu ruky a hlas, potite sa ako somarik v kufri a uvedomujete si kazde svoje zakoktanie a cim som nervoznejsia,tym ich je viac - je tazke byt prinosom pre seba aj kolegov:((Este sa chcem opytat - ak pojdem za psychologom - staci zaklopat na dvere?co povedat?je "normalne" ked niekto "len tak" pride k odbornikovi?

RNG

Myslel som si, ze som mozno nepochopil presne slovo uzkost, tak som isiel na Slovenske zdroje informacii, napr
www.uzkost.sk
alebo
www.centrumzdravia.sk
a tam som nasiel, ze uzkost sa nazyva presne to co som si myslel=anxiety .
A okrem psychologickych rad (mozu byt vyborne, ale co ked nezaberu?)sa stale pouzivaju lieky anxiolytika, ktorych hlavny ucinok je zdvihnutie hladiny serotoninu.S plno bocnymi ucinkami a drogarskou zavislostou.
Preto som ponukol alternativu, s rovnakymi ucinkami na neurotransmiter serotonin ale bez postrannych ucinkov.
Na zaver pripojim este jedno:

www.zdravotnictvo.sk
Nemyslim si, ze na Slovensku ten kolektiv lekarov spominany v knihe odporucenej(moze byt vyborna, nepochybujem)ma k dispozicii ine lieky, ako ponuka svetovy farmaceuticky priemysel
Este jedno pre istotu
www.edusan.sk