chlorela

RNG

Kazda potravina moze byt zamorena, chlorellu rozhopdne nevynimajuc. Z Ciny bole plno takych zasielok, pestovanych v zamorenych vodach, podobne z Vietnamu a Korei. Dokonca aj v USA nasli zasielku z jazera Klamath(blue green algie) bakterialne zamorenu. Tu ale okamzite stiahli z trhu.
Naviac aj tie najlepsie potraviny mozu u niekoho vyvolat alergie.Niet takej potraviny, na ktoru by niekto vo svete nemal alergiu.

vito_m

Bolo by dobre varovat ludi o moznych neziaducich ucinkoch. Prestal som chlorellu brat, lebo som si myslel ze mam nejaku crevnu virozu. Pri vyprazdnovani som mal neskutocne krce a napinalo ma na zvracanie. Dokonca som rozmyslal ze pojdem na pohotovost, no nejak som to pretrpel a po piatich dnoch ked mi uz bolo lepsie, som sa rozhopdol pokracovat v uzivani chlorelly. Par hodin po uziti prvej davky, som dostal rovnake krce ako predtym a napinanie som uz nepremohol a musel som sa 2x vyzvracat. Par hodin som este v sebe neudrzal ani vodu, vsetko islo von spodnou cestou, takze po par hodinach som mal creva dokonale ciste :) cize s tym precistovanim chlorellou je to pravda, len nie na kazdeho to ucinkuje ako ma. Kedze v letakoch som ziadnu informaciu o podobnych ucinkoch necital, skusal som najst nieco na internete a zistil som, ze s podobnymi problemamy som neskoncil sam a obstal som este celkom dobre. O tejto veci by podla mna mal vediet kazdy kto s uzivanim zacne.

RNG

Chlorella, dunaliena salina, spirulina, blue green algae-to su vsetko riasy, velmi bohaty zdroj zivin, ktore chybaju v polnohospodarskych plodinach.
Preto su dolezite ako doplnok pre zdravu vyzivu.
Chlorella musi byt specialne jemne zomleta, aby sme ju vedeli stravit.
Do tabletiek ju dnes davaju uz takto spracovanu.
Vsetky maju taku akoby mociarovu aromu(ta je tiez vlastne z rias...)