KOPRIVKA - chlad a teplo

Príspevok v téme: KOPRIVKA - chlad a teplo
jaja

ahojte...mam koprivku (25 rokov) - alergiu na chlad a teplo,velmi neprijemne a neda sa s tym nic robit?!?!,vyskusala som za tie roky asi vsetko no nic nepomohlo... mna ale viac trapi ,ze to dostala aj moja 12 rocna dcera...poradte prosim...,leto mame za sebou a zima sa blizi my chceme zit naplno!dakujeme..rada by som si precitala aj nazor -pomoc od RNG
dakujeme

Palo80

Aj ja som pred pár dňami dostal koprivku. Som ju podcenil až som skončil na pohotovosti s tromi injekciami a s liekom Cereza na doma.Momentálne mám 32 rokov a naposledy som ju dostal keď som mohol mať dvanásť a prvý krát vraj keď som mal len pár mesiacov.V tom najprvšom prípade to moja mama vyriešila nejakou hormonálnou masťou(vraj sa v tej dobe 1980 nemohla predpisovať deťom, ale pomohla).No a neskôr to buď odznelo samo alebo diéta (sucháre čaj) bez medikamentov. Na diétu som vsadil aj teraz a v prvý deň som len pil vodu a čaj a až večer som si dal jablká s dvoma plátmi macesu. Druhy deň jablká a trocha polievky a večer veru aj pár kúskov pizze.A čo to mohlo spôsobiť? Podľa lekárky som nejedol nič čo by to mohlo vyvolať. Ale mal som dosť hustých pár dní pre tým oslava v sobotu (alkohol), komplikácie v práci (stres),dve až tri kávy denne,moje obľúbené sladkosti, tak moje PH dostalo určite zabrať. Dr. Alex Loyd v knihe \"Liečebné kódy\" tvrdí že, väčšina chorôb a porúch je spôsobená prekyslením organizmu. Čo sa mňa týka, už som ok.Ak môžem poradiť googlite: detox diéta , \"PH ľudského organizmu\", \"alkalické alebo zásadité potraviny\" a veľa vysvetľujúca kniha \"Liečivé kódy\". Prajem Vám veľa zdravia :-)

meduzka

Mne sa začala koprivka pred 4 mesiacmi myslela som si, že je to z jedla alebo z prípravkov, ktoré používam na pranie a pri sprchovaní. Tak som všetko vymenila, nič nepomohlo, celé telo ma svrbelo a keď som sa poškrabala vyzeralo to akoby ma popŕhlila medúza, a ešte horšie to svrbelo. Doktorka z kožného povedala, že je to koprivka a predpisala mi na to tieky. Ale ako náhle vynechám dva dni koprivka sa mi vráti. Podľa nej budem mať koprivku stále a stále budem musieť brať lieky :( Ja som sa osobne nedočítala, že by niečo na to pomáhalo. Na zhoršenie koprivky vplýva stres, nervozita a silné emócie. Hmm a kto ich v dnešnej dobe nemá

Marilin

Ahojte,mam dceru 10-rocnu a zistili jej koprivku.Mala to len jeden den.Strasne ju to svrbelo.A na druhy jej uz nic nebolo.Tabletky brat nemusi,ale v diete musi pokracovat.Dalej to mame sledovat.A preto sa chcem opitat co vsetko moze jest a pit,pretoze to co nemoze je toho vela.Dakujem.

denčus

Pridávam sa svojou skúsenosťou v noci zo štvrtka na piatok ma zobudili silné opuchy očí po tele na slabinách červené svrbivé flaky... lekárka mi nepvedala nič len mi pichlo Dithiaden a naordinovali Zodac. Ešte v ten večer som musela pre úžasný opuch úst spodnej pery ísť na pohotovosť, V sobotu znova a v nedeľu tiež. Teším sa na zajtra lebo už viem čo mám - koprivku. Prelúskala som na nete toho veľa a aj od známych som sa dozvedela. Bude len rada ak sa lekárke na základe krvných testov alebo aj iných podarí ma liečiť. A laicky si myslím, že tú krv mi mohli už v piatok ráno ked som tam bola zobrať. Bol to jeden z mojich nej nepríjemneších víkendov. Napíšte aké to je ked neviete z čoho - myslíte že lekári vždy odhalia príčinu? Nerada by som žila v strachu čo možem čo nie...

michita

Dnes som sa dozvedela od kožnej že mám koprivku, ale ako tak študujem na nete čo to vlstne je tak sa mi to nezda, ja nemam židane pupáčiky na koži. Keď sa poškriabem to miesto mi hneď zčervenie a presne pozdĺž škrabanca sa mi vyhodí opuchlina, ale nie sú to žiadne bodky veľkosti šošovice. Má teda koprivka aj podobu toho čo sa mne vytvára na koži? A ešte otázočka, mám mesiac držať diétu kvôli testom na potraviny, len tak veľa toho nemôžem že si to čo vôbec môžem jesť? Ďakujem

eryana

Syn sa mi náhle vysypal koprivou. Najprv zo slivkového kompotu a na druhý deň som robila cestoviny s tvarohom a kyslou smotanou. Je možné, že z toho? Doteraz jedol všetko možné a nič mu nebolo.Čo mám robiť? Ďakujem za každú odpoveď.

eryana

Syn sa z ničoho nič vysypal koprivkou. Najprv zo slivkového komotu a na druhý deň som robila rezance s tvarohom a kyslou smotanou. Ak niekto má skúsenosti , je to možné? Doteraz jedol všetko možné a nič mu nebolo. Čo sa mohlo stať? Dakujem každému , kto mi odpovie.

jaja

1111111.....nakazlive to 100% nieje neda sa to preniest ani krvou,slinami,pohl.stykom..vobec!,ale dedicne ano,lebo to zdedila bohuzial moja dcera...