zabiehanie oka a homeopatia

diduliatko

ja sama strabizmom trpim..prvu operaciu som absolvovala v 5 rokocha a potom v 17tich...ta druha bola uspesnejsia lebo mi skratili vsetky svaly takze uz sa to da..no a da sa to aj vytrenovat, lhako sa tie svaly ovladaju ak sa clovek moze pozorovat v zrkadle ale ak nevidi svoj obraz castokrat straca kontrolu nad tymi svalmi, to vyzaduje velke snazenie a nie vzdy sa da nato sustredit
som rok od operacie a zatial mi nic nezabieha, hoci stale pocitujem ze jednym okom kukam viac ako druhym..myslite ze sa s tou chorobou neda soferovat?mne doktorka povedala ze mi to neodporuca ale ja som sa naucila pozerat s ocami, co sa jej vedecky asi nezda :DDD

panika

:DD je to lahke (jasne, ze kazdym okom zvlast!).Zabiehas okom smerom do vonkajsieho kutika (smer k uchu :D). Inak nezlakni sa, po tychto cvikoch moze boliet hlava aj oci..fakt sa pracuje so svalmi

eye

panika viem ako sa da zaskulit smerom k nosu ale smerom k usiam nie....je na to nejaky cvik alebo trik ako sa da aj smerom von?

panika

da sa cvicit ocna gymnastika..mojej dcere strabizmus operovali, bolo to rychle, ale musi cvicit stale, aby to svalstvo znovu neochablo. Ona cvici jednoducho -skuli smerom k nosu a smerom k usiam . A este tak, ze si ukazovak da cca 40cm pred tvar a pomaly ho priblizuje. Ale na odstranenie to stacit nebude..inak robia to aj exicemorom (laserom)

golden eye

rozmyslajme logicky - zabiehanie je porucha funkcie okohybnych svalov, preto sa to liekmi nespravi, ani homeopatickymi. da sa to bud spravnou korekciou okuliarmi, alebo operacne, v urcitych pripadoch treningom oka.