Chudnutie po pôrode

andy

brucho je asi najproblematickejsia partia tela.myslim,ze cielene z bruska sa da schudnut len cielenymi cvikmi na brucho,co su najma brusaky,ale ja na take cvicenia niesom.radsej budem dve hodiny jazdit na bicykli,ako dve minuty robit brusaky ;)co sa tyka konkretne mojho brucha,tak mam skor problem so striami,mam ich po celom bruchu aj na prsiach.do siesteho mesiaca tehotenstva na mne pomaly nebolo vidiet,ze som tehotna,za celu dobu dovtedy som pribrala asi 4kg,v siedmom som pribrala dalsie cca 4kg a v osmom 7kg za 3tyzdne,co bolo prilis rychlo a popraskala mi vsetka koza na bruchu.strie sa zial nedaju uplne odstranit vobec nijako,daju sa vraj trosku zmiernit laserovym vyhladzovanim ako bezne jazvy po urazoch,ale uplne odstranit sa nedaju.a to som sa vytesovala,ze skoro vobec nepriberam a potom odrazu tak vela za kratky cas :(.co uz narobim,beriem to ako dan za nadherne zdrave dietatko ;)

tana_2

ja tiez chodim s malym vonku sice nie az na 3-4 hodinky prejdeme sa po sidlisku alebo sa prejdeme do mesta tam a spet,ale mozno som aj schudla,ale ja sa chcem zbavit brucha a to mi vobec neubuda vyzeram ako tehotna zavidim niektorym zenam ktore nemaju vobec brucho po porode ako je to mozne?

andy

zabudni na vsetky diety aj potravinove preparaty, ktore tu radi RNG, jedz vsetko co ti chuti, tvoja strava by mala byt pestra a bohata na vitaminy, ale jedz castejsie a mensie mnozstva. obmedz len sladkosti, su to zbytocne kalorie a cokolada neprospieva ani tvojmu babu, ale uplne vyradit zo zivota ich nemusis, ked mas velku chut na sladke, daj si kludne aj dve-tri kocky cokolady, ale viac radsej nie, ani kvoli tvojej figure, ani kvoli mliecku pre babo. ja som jedla aj madarinky a podobne veci, moja malicka z nich nemala problemy, ale je to individualne, mozno tvojmu dietatku to v mliecku vyhovovat nebude. a teraz to hlavne - chod pravidelne na dlhe prechadzky s kocikom, aj 3 - 4 hodiny aj 2x denne ak ti to casovo bude vyhovovat. ked som bola po porode, tak som casto posielala kocikovat ocina, babku, segru, ja som chodila tak raz-dvakrat do tyzdna aj to na kratko, max. na hodinu a za stvrt roka som este pribrala k mojim 10kg navyse dalsie 3 kg. pokusala som sa nejest sladke, nejest vyprazane, nejest po siestej vecer a bezvysledne. po stvrt roku mi sestra odisla do zahranicia, manzel si nasiel inu pracu a uz nemal tolko casu a moja mamina isla na operaciu a nemohla po nej chodit, tak kocikovanie konecne zostalo len na mna. a tak som pekne krasne po pol roku mala o 12 kg menej a vobec som nehladovala, nedrzala ziadne diety a ked ma prepadla chut na sladke, tak som si cestou pri kocikovani kupila aj malu cokoladovu tycinku. kojila som 2 roky :) nejake velke cvicenie a rychle chudnutie sa pri kojeni nedoporucuje, pretoze sa potom nejake skodlive latky pri takej namahe vylucuju do mliecka. pravidelne dlhsie prechadzky s kocikom nie su namahave a cerstvy vzduch prospieva aj babatku. moja malicka sa narodila v januari, takze bolo aj vyhovujuce, ze ju kratsie kocikovali pribuzni, pozor na velke zimy, pod -5 s babatkom radsej von nechod. ked som zacala kocikovat sama, bolo uz celkom teplo, na kojenie som sa po dvoch hodinach zastavila u najblizsej kamaratky a cez leto som kojila na najblizsej lavicke hocikde v parku :) a nebola som jedina, cim dalej viac nas malo odvahu kojit na verejnosti. prajem vela uspechov pri chudnuti a hlavne vela zdravia tebe aj babatku, aby krasne rastlo ;)

tana_2

obmedzuj sladke a zacni cvicit ja som rok po porode kojila som sice len 1 mesiac,ale tiez bo som chcela schudnut a to hlavne z brucha pretoze vyzera ako tesne pred porodom.Ma 2 tehotenstva za sebou v priebehu 3 rokov a vzdy som vazila 50 kg teraz mam 63 co by ma az tak netrapilo len to burcho po druhom tehotenstve mi ostali 3 kg coje v pohode ale brucho sa mi stale zvecsuje.Este pred tehotenstvom som mohla jest vsetko co som chcela kolko a kedy teraz uz bohuzial nie.

RNG

Zabudol som spomenut lecitin, tato vsadepritomna latka odburava tuky(emulzifikator) a preto odporucam brat niekolko lyziciek cisteho granulatu(nie tekuteho, ten je rozpusteny v oleji!)tyzdenne.

RNG

Ked kojite, nezabudajte brat extra mineraly a zdroje omega 3 oleja, ktore su potrebne pre kosti dietata a jeho mozgovy vyvoj.
Dobra zmes mineralov a vitaminov na kosti(teda nie len kalcium!)a niekolko gramov rybacieho oleja alebo koncentratu s vysokym obsahom DHA(vyse 80 mg na gram).
Na pomoc chudnutia je jedna z omega 3 kyselin, ktora sa dnes v nasej potrave nachadza zialbohu v nedostatocnych mnozstvach, prichadza ako potravinovy doplnok CLA. 1 gram denne pomaha budovat svalstvo miesto ukladania tuku a casto pomaha aj tuk odburat a menit na ine tkaniva v tele alebo pouzit na vyrobu energie.

evka velka

Ahojte!Mam 3 mes.babatko a 7 kil naviac.Vsetko sa mi uklada na stehnach a zadku,takze vyzeram ako kotulajuca sa hruska.Ked jem dietne,tak maleho mliecko nezasyti,viac place a ja som nervozna.Hovorim si,ze to vedrzim a schudnem az potom.ale za rok by som uz chcela pracovat na dalsom babatku.Ako sa ale budem citit potom,ked nahodou priberiem dalsich 7 kil???

nezva

Dada a Veronika veľmi pekne vám obom ďakujem za rady.Mala som ten istý pocit,len som myslela,či v tomto svete chudnutia,náhodou neexistuje nejaká diéta pre kojace mamičky.Ale čítala som,že aj herečky, ktoré kojili,nedržali žiadnu diétu a tie,ktoré hneď po pôrode začali drźať diétu,tak zase nekojili.Vďaka.

veronika

Ja som 7 mesiacov poporode a odporucam tak ako dada s chudnutim pockat az ked skoncis kojenie. Rovnako som cez tehot. pribrala sice len 7 kg, ale cez obdobie kojenia este dalsich 7 kg :-)
Teraz som zacala drzat dietu.Vybrala som si program od easydiet. Skus kliknut na ich stranku.Este neviem vysledok,lebo mam za sebou len 2 dni, ale dufam, ze aspon par kil do vianoc zmizne.Vydrz to so sebou kvoly tvojmu babatku a potom skus .... drzim paste.

dada

Pokiaľ môžeš, tak s diétou počkaj, až keď prestaneš kojiť. Pri diétach sa väčšinou papá veľa ovocia, zeleniny, a to tvoje babätko z toho potom bude bolieť bruško a bude nespokojné. Ja som si tiež vždy dávala záležať na svojom vzhľade, a keď som bola tehotná tiež som pribrala 20 kíl. Ale počkala som pokiľa prestanem kojiť, a až potom som začala držať diétu. A nakoniec si iba tri týždne po pôrode. Vraj aj kojením trošku schudneš. Ja som síce neschudla, ešte som 2-3 kilá pribrala,
ale zvládli sme to.
ale keď veľmi chceš, tak skúš niečo také ako delená strava. Ale viac papaj varenú stravu ako surovú.