On chce, ja nie

sarin

moja mamina mala 2 potraty.. Ak by sa nic nestalo bolo by nas 6 :) Takto sme ostali traja... Bratovi sa to stalo ked mal jedenast (utopil sa ked utiekol sa kupat na jazero, preto to nepustanie nikam) a ja som sa narodila az 6 rokov po tom...

vivkua

Moja babka rodila v 45ke:) Ked su dvaja zdravi a maju domace pohodlie, ja si nemyslim, ze je vek prekazka. City nestoja na veku.

vivkua

leona, nemas za co. Manzelovi kludne povedz, ze moj manzel bude mat cca 45 rokov, ked planujeme prve dieta:)
sarin, ja som zase mohla vsetko, rodicia mi odmalicka zrejme vstepili zakladne hodnoty a potom verili, ze sa vydam po dobrych cestickach. Ja som bola na diskoteke asi parkrat v zivote, ked som zacala randit v 18tich, tak som veru prisla domov aj o druhej rano, ale verili mi. Spala som prvy raz az s byvalym snubencom a nasi mi stale vraveli, ze radsej nech s chalanom sedim u nas doma vo svojej izbe (nikdy mi tam nasi nevosli), nez by som sa s nim mala flakat alebo vystavat po chodbach v cinziaku. Na pocudovanie ma nic zle nelakalo. Alkohol, cigarety, diskoteky, to ma vobec nebavilo ani nebavi...Mne stacila dobra knizka, som dobry knihomol doteraz. Pravda je taka, ze si vyborne rozumiem so starsimi, rovesnikov alebo mladsich mam tendenciu poucovat. Aj manzel je o dost starsi odo mna. mrzi ma, co sa stalo tvojmu bratovi. urcite to musel byt velky zial pre tvojich rodicov. Ja som sa nahodne dozvedela, ze mamka predtym, co mala mna potratila, tak asi aj kvoli tomu ma maju o to radsej...

leona

Ďakujem Vám za pekné príspevky, dodali ste mi kus odvahy. Ja mám dcéru 17 ročnú a syna 14 a oni by si vedeli ešta súrodenca predstaviť, len manžel je bojazlivý a v podstate sa mu nechce začínať od plienok, ale ja ho nejako nahovorím.

sarin

no mna mamina mala ked mala 38, kedze som sa narodila ako dieta v rodine kde sa stala tragedia (smrt brata, ktoreho som nepoznala)bolo na mna davane strasne pozor... Rodicia boli na vychovu prisni -> nikdy som nebola vonku dlhsie ako do 23:00 az ked som sa vydala :D, ja sa na rozdiel od vivkaui nerozpravam a neviem rozpravat s rodicmi o sexe.. ale za to mam sestru ktora ma 35 rokov s tou sa o takych veciach rozpravam predsa len radsej. Tiez je pravda ze mi bolo dopriate vsetko a to co mi nebolo tak to malo vychovne ucely :) mam este brata ten ma cez 40 nemam s nim taky blizky vztah ako so sestrou, ale lubim ho jak kona iba sa mu nezdoverujem proste, ale mozem sa na neho spolahnut..

BTW moja sefka 44 caka stvrte dieta :) tretie mala 38 :) takze mozno po tomto co si spravite budete chciet este jedno.. tak vela zdaru.. vztah medzi dietatom a rodicom podla mna nie je o veku ale rovno o konkretnych osobach... Moji rodicia su v otazkach sexu hanblivi a vzdy ma chceli od toho drzat co najdalej - tak preto je to teraz tak, myslim ze s vekom to nic nema..

vivkua

Ahoj leona, mna nikdy ani nenapadlo, ze nasi su "starsi". Pocitovala som akurat to, ze sme stale mali dost penazi, lebo ocko sa v tom case vypracoval a ja som bola vzdy najlepsie oblecena a podobne, tak som v skole bola vacsine spoluziakov trnom v oku, co sa ale moze stat aj ked su rodicia mladsi...S rodicmi sme si super blizki, zdoverujeme sa so vsetkym, s ockom hovorime o sexe, zivote ako takom a podobne...Naozaj ma ani raz nic ohladom veku nenapadlo. Bola som velmi chcena, obe sestry maju nad 40 a ked vyleteli z hniezda, ked ukoncili strednu skolu, mamka velmi chcela dietatko. Ocko ma naucil sporty, mamka ma rozmaznavala, dostavalo sa mi vzdy vela lasky. Podla toho som si vybrala aj partnera. Manzela mam milujuceho, starostliveho, nepije, nefajci, ma velmi dobre povahove vlastnosti.Rodinny milacik som aj nadalej aj ked uz nie som najmladsia:) Sestry ma zboznuju, vzdy sme si boli blizke. Najstarsia mi robila druhu mamu, pomahala sa o mna starat, na ich svadobnych fotkach stojim vsade s nimi:)Aj ked byvam od nich velmi daleko (fnuk:((( sme stale v kontakte cez net a po telefone. Velmi mi chybaju. Ked tvoje dieta ma byt tak milovane ako ja, tak ho kludne majte:)
No a teraz som sa rozlutostila a chybaju mi nasi:(

leona

Ahoj sarin a vivkau. Mňa zaujíma trochu iná téma. Ako čítam obidve vás mala mama už v neskoršom veku. Ako ste pociťovali tento vekový rozdiel? Máte súrodencov? A čo rozdiel medzi súrodencami? Zaujíma ma to lebo zvažujeme 3 dieťa, ale mám už 37, takže sa chcem rozhodnúť aj z pohľadu dieťaťa nielen mňa. Napíšte mi pár riadkov o vašom detstve a hlavne pocitoch, že sta mali rodičov starších ako iné deti. Ďakujem

vivkau

sarin, ja mam 26, vydata som len niekolko mesiacov, ale zijeme spolu 5 rokov:) To ma mrzi, ze nie si ok. Na potrat by som osobne tiez nesla. Ale dieta este nechceme, kedze ja by som sa rada aj realizovala v nejakej tej robote, nakolko sa musim priznat, ze som este v zivote nerobila:) Zatial len studujem, ale hadam mi to na nieco bude dobre, mam vacsi rozhlad a aj vyplata by mala byt ok.

sarin

no som rada ze sme nasli spolocnu rec :D v celku sa mi pacia tvoje nazory, az na to ze by som nesla na potrat ani keby neviem co :) mam 25 som 5 rokov vydata.. A ja si plodenie moc uzivat nemozem kedze mam nejake zdravotne problemy.. ktore vraj tehotenstvom pominu.. (neverim)