Bezzvyšková diéta (pri M.Crohn)

triška

A čo keď som 8rokov vegetariánka,nepijem,nefajčím,zdravo sa stravujem,žiadna biela múka,ale celozrnná.To akože som to schytala z ovocia?????? :(
To sa mi nejak nezdá ... mira...??? hááá

mira

Treba jesť potraviny upravené šetrným spôsobom. Stravu posunúť do zásaditosti, aby sme vyliečili zápal a vyberať bezlepkové a celozrnné potraviny, aby sa črevo prečisťovalo a nezalepovalo.To sú ryža natural, pšeno, kukurica, pohanka, amarant. Jesť zeleniny domáceho pôvodu jemne alebo dlhšie tepelne upravené s malým množstvom kvasenej zeleniny na konci jedla na obnovenie priaznivej mikroflóry.
Vyhýbyť sa cukru, mäsu, bielej múke a ovociu až do zlepšenia stavu, pretože tieto potraviny chorobu vyvolali.

momik07

caute rad by som bol keby mi niekto poradil co mam jest pri bezzvyskovej diete lebo som o operacii a musim ju na as dodrziavat dakujem vam

RNG

Crohnova choroba je zapal crevnych stien, vysledok neustaleho drazdenia premnozenymi a nespravnymi bakterialnymi kulturami a florou v pravidelne vlakninami necistenych crevnych stien.
Bezzvyskova dieta necisti spravne steny, takze prispieva ku preemnozeniu bakterii(spomalenie peristaltiky pre nedostatok vlaknin, crevo sa nema do coho zapriet), takze je to kontraverzna rada.
Na Crohna, by som bral latky, ktore znizuju zapal)(triphala) a zaroven vlakniny a probiotika. Spociatku len jemne vlakniny, aby sa predrazdene crevo neposkodilo, ale postupne to zvysovat, ako zapal mizne.
Inac zapal sa da potlacit prirodzenymi protizapalovymi(GLA-pupalkovy/borakovy olej, bromelain, omega 3 oleje(rybacie), quercitin 2x500 mg, dumbier 1 gram cerstvy atd)

marianna >p

caute rada by som sa vas opytala co by som mala jest ked mam drzat bezzvyskovu dietu. chcela by som vediet konkretne ejdla alebo aspon jedla ktore nemozem. bola by som rada keby ste mi pomohli cim skor. dakujem velmi pekne.