Chrbtica, nervstvo, tetania?

Príspevok v téme: Chrbtica, nervstvo, tetania?
lenka 99

caute vsetci..uz pomaly tristvrte roka trpim na velmi cudne symptomy ktore so sebou nijako nesuvisia. vsetko zacalo v januari ked som vecer vyfajcila balik cigasriet po ktorom som mala pocit ze ma bere k infarktu. celu noc mi trpla ruka,trieskalo mi srdce..ako keby mi odumierala cela strana tela no a potom to prislo... zacala som mat problem s nervom pri lopatke na lavej strane(zapal alebo zablokovanie)..velmi bolestive..zakazdym ked sa ozve,vystreluje mi bodava bolest do ruky..mravcenie,trpnutie,lamava bolest kosti hlavne v oblasti prstov as dlane.casom sa pridruzilo skubanie a trhanie nervov na celej chrbtici,ktore je najviac intenzaivne pri vykonavani manualnej cinnosti. mam problemy s chodenim na dlhsie trasy..rychlo sa zadycham,stahuje mi vsetko svalstvo od hlavy cez krk az ku hrudniku..pocit tlaku nehybnosti.pred par mesiacmi som mala tiez problem s uzlinou pod sankou,obcas sa zdurila s miernym pocitom bolesti(nie stale)..pred mesiacom ma zacala pobolievat ta ista strana tvare..bolest klinovej kosti,mala som problem s rozpravanim a zuvanim..bolest zuvacieho klbu abo ako sa to vola (pri uchu) no pred nedavnom mi to preslo a teraz ma boli ta klinova kost (nie je to extremna bolest)..bolest pocitujem hlavne pri lezani na dannej strane tvari s bolestou sanky a zalahovanim na ucho v ktorom citim velky tlak..mavam aj nevydrzatelne palenie vo vonkajsich kutikoch obidvoch oci a obcas aj na kozi pod ocami..velmi neprijemne (alergiu nemam). zaoberala som sa temou zapal trojklenneho nervu,ale pri tom sa popisuju extremne nevydrzatelne bolesti ktorymi ja netrpim. neviem si vysvetlit ako sa mi tieto vsetky priznaky mozu opakovat stale dookola po dobu skoro jedneho roka... obcas mam dni ked mi je dobre..som plna energie..no ked to na mna pride som uplne nevladna..pocitujem tazobu v nohach,hlavne v stehnach,obcas sa mi stava ked si prejdem po kozi pocitujem ihlicky..pocit stiahnutia a tlaku na hrudi je velmi silny..urity podiel na tom ma samozrejme aj moja psychika,doktori nevedia zistit co mi je a cim dalej tim viac mi to udiera na hlavu..nevladzem uz dalej. robim to co by som nemala..sedim za pc cele dni a studujem co by mi asi mohlo byt.. po tych vsetkych chorobach ktore mi tam vzdy vyhodi som psychicky na dne. robim v zahranici a cakanie na vysetrenie trva celu vecnost. ma prosim vas niekto z vas podobne priznaky bo ja sa uz citim fakt ako blazon..zacala som brat magnezium pretoze mi to pride akoby problem \"tetania\" no velmi mi to nepomaha. prosim ma niekto aspon tusenie co by to mohlo byt. a este som zabudla spomenut ze nemozem sa nemozem opierat chrbatom pretoze nahle dostavam pocit hrudy v hrtane a opuchne mi pod ocami. skusala som aj masaze ale to mi len viac uskodilo,vydrazdene a bolestive som mala cele svalstvo aj nervy na chrbtici..hlavne mam bolesti nervov v okoli ramien a lopatiek. aj maserka si vsimla ako mi robila masaz ze mi pod ocami vystupilo s miernymi ciernymi kruhami..tak neviem ci to vsetko nemoze byt aj problem s chrbticou bo aj ta ma pobolieva,nejaka vyskocena platnicka a takisto plecia,ktore mam stuhnute a velmi bolestive..ja uz fakt neviem coho sa mam chytit.prosim poradte co to moze byt...prosiim!! (mam 24,48kg,169cm)

bond2001

mariaa aj ty mavas tie blbe pocity taky nezaujem vsetko roobis preto lebo musis ako keby som sa volacoho bala dnes je to hrozne ada

[zruseny12]

tak to chapem,alergia je tiez hnusna vec,tiez som si zazila s dcerou ked bola mala,a bola alerg.na chlad...k tomu pila vela mlieka a to ju zahlienilo tak,ze sa mi 2x dusila,modrala-museli sme k nej volat pohotovost...kazda choroba ma svoje...
u nas tiez prsi,uz od rana...ja mam teraz nadchu a boli ma hrdlo a najhorsie je,ze sa mi stale zastavi,nemam ju az dokonca.

bond 2001

ahoj mariee uz som mojim synatorom pokupila aspon vitaminy ked uz nic nechcu ale u toho starsieho to je dost tazke lebo je silny alergik na travy pel jeto tazke lebo niekedy aj od jablka dostane zihlavku on ma celu imunitu asi poskodenu na jar mal mononukleozu aod vtedy mu je stale volaco aj teraz je doma bolia ho krize mna pre zmenu dnes hrozne boli hlava a mam vsebe taky zvlastny nepokoj az mi je stoho na zvracanie ada

[zruseny12]

ahoj ada,jasne,ze to poznam,aj my sme mavali casto hranolky atd.len ja sa snazim k nim robievat aj salaty zeleninove,vecer k tv jeme kapustu,jablka,mrkvu,karelab na co mame chut...len ja som jedavala aj veci na ktore som bola alergicka,a vela/nevedela som o tom a tak som aj dopadla...k tomu stress atd./
ja som este nic nepiekla,niekedy som piekla toho velmi vela,teraz peciem malo,snazime sa viac jest ovocie a take pododne veci,lebo sladkeho je aj tak dost,salonky.../odkedy viem,ze sladke je tiez velmi nebezpecne a odobera aj vapnik,tak sa snazim z mierou... aj v rodine pouzivam cukor malo,peciem tesne pred sviatkami a nesnazim sa stressovat,lebo by to bol koniec,pre mna by to neboli sviatky...
pred rokom som prelezala sviatky v posteli 24.12. z vysokymi teplotami...
teraz som zasa nachladena a pobolieva ma hrdlo,tak to nechcem nejak prehanat...mna stress tiez dost vycerpava a dostava az do postele,zacne ma boliet vsetko,dostanem krce a je po praci,takze ja si uz pracu rozdelujem,niekedy som pracovala od rana az do vecera a nic mi nebolo,teraz na to mozem len spominat...

bond 2001

mariee mas pravdu u nas strava neje moc vyzivna dvaja chalani to vies co by len jedli mozno ze som aj ja na vine tak som si ich naucila len to sklbanie v svaloch na nervy a inak aby nebolo len o chorobe uz si napiekla volaco ja este nie vsak mi to pojedia ako u vas u nas v nitre leje ako z krhly ada

RNG

problemy s kostami(chrbtica, klby kolena, caste zlomeniny)
signalizuju nedostatok mineralov, lebo ich telo odoburava pre svoje nervove potreby.
Nedostatok mineralov ale ma korene alebo v zlej strave, alebo zlom traveni, tj vytazovani mineralov z potravin.
Pri tom clovek nemusi mat ziadne priznaky ani tetanie, ani zleho travenia ako nafukovanie a podobne.
Travenie si treba napravit enzymami a kyselinami, inac to vedie skor ci neskor k vaznejsim problemom.

[zruseny12]

...tak potom to je ta prepracovanost...mozno vela pracujes a malo oddychujes,aj toto moze sposobit tetaniu.../nechcem sa ta dotknut,ale aj strava musi byt pestra,lebo moze ti aj tak chybat horcik,vapnik...atd./pisem to len preto,lebo ludia,ktory vela pracuju a su v stresse malo jedia a len tak na rychlo sa najedia a utekaju zasa robit...
stress nici vit.B...je to taky zacarovany kruh...si stastny clovek,ze nemas problem z travenim,mas o problem menej,ale aj chrbtica vie cloveka potrapit a vobec vsetko,ked zacne boliet atd./a to je jedno ci je to zub,alebo hlava.../
a tie svaly,to tiez poznam...niet o co stat...

bond 2001

mariee ja chvala bohu s travenim nemam problemy ja len s tou chrbticou a hlavne ked lahnem do postele sklbu vo mne nervy .

[zruseny12]

ahoj ada...tiez mam dnes dost blby den,tiez ma boli chrbat,a nohy...
a k tomu ako pises,ja sa tazko vyjadrim,mozno ide o tetaniu,mozno ide len o prepracovanie,ako povedala lekar.
a ty mas tiez nejaky problem s travenim?
pozri si tuto stranku
www.novycasprezeny.sk
daj si do vyhladavaca TETANIA,a tam by sa ti malo nieco o tetanii ukazat,nejaky clanok,len vsade sa o tetanii pise nieco ine,tak clovek nevie...

bond 2001

ahoj mariee dnes mi je fakt blbo ty sa ako citis strasne ma boli chrbat dostala som menzes kamaratke dosli hrozne vysledky z hystologie no dufam ze na dnes by to stacilo a este by som sa ta chcela opytat ze tie symtomy co som tu uz napisala sa mi vracaju tak kazde 3-4 roky tak tak moze ist o tetaniu ada