Invalidný dôchodok

anael

Ahojte vie mi niekto poradit som po operácií bedrového kĺbu kde mi boli poškodené nervy, femoralis a fibularis tažkého stupňa,kedže neviem pohnúť pravou dolnou končatinou. Som už po troch operáciach, čaká ma operácia druhého bedrového kĺbu. Mám po plastike panvy a tažkú skoliózu.Nebol mi priznaný plný invalidný dôchodok a dochádzku do práce nezvládam. Vie mi niekto poradiť? dá sa s tým niečo robiť???Uznali mi len50% postihnutie i keď mám ZTP zo sprievodom.

maaar

Ako vysvetlujete že už 2 roky neviem chodiť, sama vonku neprejdem ani 5 krokov a nemám nárok na ID.
Nemám čo dodať.

keko37

macka s cukrovkou nie.. dnes ma cukrovku najviac ludi je to velmi rozsirena.... su plne cakarne... tak isto aj ja mam v praci az 2 zeny ktore si pichaju inzulin .... musia makat... vyrastky ??? sa len "vyreru" a ide sa dalej.... ale ked das dobru tucku obalku ako to robia ini "invalidi" tak ho mas.... ale s cukrovkou ta poslu do....

macka2

chcel by som sa opytat mam 31rokov a mam cukrovku a stredne tazku neuropatiu.Už som 9 mesiacov PN a nevedia ma zbavit bolesti.Uzivam lieky lyrica,thiogama,cymbalta,timonil600,tralgit
a ortoped ma odporucil na operovanie ramien mam tam take nieco ako vyrastky.Picham si inzulin 4krat denne. chcel by som sa opytat ci mam narok na invalidny dochodok.

šikurka

Mám dlhodobo zdravotné problémy. Chcela by som vedieť kde nájdem choroby (bodovanie diagnóz) pre posudzovanie ID.

,,,ivka,,

Prosím Vás, koľko percent invalidity musím mať na priznanie čiastočne invalidného dôchodku a tak tiež koľko percent je potrebný na priznanie celého invalidného dôchodku...