Kvasinky - niečo bez receptu

Príspevok v téme: Kvasinky - niečo bez receptu
lucia87

Som momentalne v zahranici a k lekarke sa dostanem az buduci tyzden. Dostala som kvasinky- priznaky si uz poznam, len neviem, co bez receptu mozem na ne pouzit. Mam so sebou krem Canesten, viem, ze je proti mykozam, ale neviem, ci sa moze zaniest aj do posvy, resp. ako si ho naniest dost hlboko na to, aby bol ucinny...Nepoznate niekto daky babsky recept? Probiotika ako prevenciu som prestala uzivat a uz je to zas tu...

dituš

volala som jej asi pred týždňom, lebo ordinuje v inom meste, vypísala mi totiž macmiror, ale minul sa mi, dostala som menzes a ešte teraz po ňom stále cítim také slabé pálenie, tak mi povedala, že kľudne môžem kúpiť canesten, je bez receptu, a tak na prst a zaviesť ho dnu, ale mne ostal aplikátor z macmiroru, tak som to urobila s tým, a ke´d to pálenie budem stále cítiť aj o týždeň, tak musím znovu k nej :-(, ja som si dala zaviesť asi v januári po treťom pôrode vnútromaternicové teliesko, no neviem či nie z toho mám zrazu také zápaly, doteraz som ich nemala, tak neviem, stery som mala v poriadku, čo mi odobrala

lucia87

Ivka 1, probiotika mam aj ja doma, takze som ich od vcera opat zacala brat, len ked uz kvasinky mam, probiotika mi asi nepomozu, len ako prevencia:-( Canesten sa moze zaniest aj do posvy? Ditus, ked ti to povedala gynekologycka, asi sa to zaviest da, len ako? Ked na to nie je aplikator? Ci staci troska prstom? AKo dlho si ho mam davat, staci na noc? Tie caje by zaujimali aj mna...Dakujem vsetkym za odpovede

lelia

dik, preve ten isty problem mam, som v canade. canesten som videle v lekarni bez receptu.
Ale treba aj upravit stravu, absolutne vylucit vsetko sladke, teda ak jablka...vsetko sladke ovocie, aj banany, ryzu, vsetko s muky ...len cisto celozrne pecivo mozes, a pod.
dalej suhlasim, s tym co bolo popisane predtym..hygiena..
ale to ze mas kvasinky, nie je len otazka samotnych kvasiniek a vaginy. U mna to pride, ked som dlhodobo vycerpana, je to zalezitost celeho organizmu. nasadila som si megnezium a B vitaminy, a aby som nezabudla, treba pit caje napr. so salvie.. ak si v zahranici, urcite nie je problem kupit oregano, robit si caj alebo ak mozes kupit koncentrovany v podobe kvapiek a pit aspon 3-4 caje dennne. a nezabudni aj vela pit, cistu vodu. Kdesi som citala, ze dobra je voda, ktoru si preto nechala zamrznut...to radia baby, ktore maju infekcie v mocovych cestach.
A hlavne vydrzat....

dituš

mne gynekologička povedala, že aj canesten krém je možné zaviesť dnu, je to ako čípok len v krémovej forme, len sa ťažšie zavádza

Ivka 1

Candida albigans je kvasinka,ktorá žije v našom čreve od narodenia.Telo si za normálneho stavu kontroluje v akom množstve sa vyskytuje.
Problém nastane jej premnožením. Môžu to spôsobiť antibiotika,ktoré zničia vaginálnu mikroflóru.Môžu to spôso- bovať aj parfémované mydlá alebo sprchové gély. Tie narušia kyslé
prostredie v pošve. To nás chráni pred nepriaznivými vplyvmi. Nosenie bielizne z umelých tkanív tiež nie je vhodné.Priznakmi kandidózy
sú: bolesť pri pohlavnom styku,močení, svrbenie,hustý biely niekedy až hrudkovitý výtok.
Čo teda s kandidózou či už akútnou alebo chronickou ? Lieči sa modernými antimykotikami,či už na vkladanie do pošvy alebo užívanými ústne v tabletkovej forme. Liečiť by sa mal aj
partner. Inak sa už vyliečená pacientka nakazí znovu. Jedným z nápomocných riešení je aj
protikvasinková diéta. Vyradiť z jedálného lístka sladkosti,výrobky z bielej múky,lúpanú ryžu,sladké malinovky. Obmedziť kávu.
Zaradiť by sme mali vo zvýšenej miere jogurty s probiotickou kultúrou / čím menšia trvanlivosť jogurtu,tým väčšia pravdepodobnosť živých probiotických kultúr/,výrobky z celozrnnej múky,
bylinné nesladené čaje. Účinné je aj zvýšené konzumovnie čerstvej cibule a cesnaku. Okrem klasických medikamentov existuje aj celý rad produktov na prírodnej báze,ktoré obnovia mikroflóru v pošve a eliminujú aj
nepriaznivé účinky chemicky vyrábaných
antimykotík.
Octový kúpeľ
Osvedčuje sa pri chronickom zápale pošvy a častých výtokoch.Postará sa o mierne kyslé prostredie,aké mnohé baktérie neznášajú.
Postup: Štyri polievkové lyžice octu
dáme do 10 l vody teplej 38 stupňov a
nalejeme do sedacej vane či lavóra.
Raz do týždňa sa kúpeme asi 10 minút.
Tento pomer možno použiť aj ako výplach. Po kúpeli nepoužívame mydlo.
Pri chronickom bielom výtoku je zas vhodné piť:
Bylinná čajová zmes: 100 g
stavikrvu vtáčieho,po 50 g nechtíka,
materinej dúšky a rebríčka.
Príprava: Polievkovú lyžicu zmesi zalejeme 1/4 l vriacej vody a necháme
15 min.luhovať. Pijeme 4 - 5 ráz denne
po šálke.

Bylinná čajová zmes č.2 vhodná pri zápale pošvy či vonkajších rodidiel či chronických výtokoch.Vlažný zápar môžeme použiť aj na výplachy alebo na umývanie.
100 g rebríčka,po 50 g rozdrvenej dubovej kôry a rozdrveného nátržníka
vzpriameného,prasličky a skorocelových
listov. Tri kopcové lyžice zmesi zalejeme litrom vriacej vody a necháme
10 minút luhovať.Scedené pijeme 5x denne.
A ešte nakoniec jeden kúpeľ.
Sedací kúpeľ alebo bylinný výplach z imela a hluchavky je tiež vhodný pri výtoku.Triesloviny pôsobia mierne protizápalovo,vysušujú a majú sťahujúci účinok.
Potrebujeme: 20 g imela a 50 g hluchavky. Zalejeme 1 l vriacej vody a
necháme variť asi 5 min.Odstavíme a necháme ešte 10 min.luhovať,precedíme
a nalejeme do vane či lavóra s 9 litrami vody. Kúpeme sa v odvare teplom
37 stupňov C asi 15 - 20 min.Vhodné je
to kombinovať s aj s výplachmi viac krát za deň.

Neviem ako vám,ale mne sa to celkom
pozdáva. Sú to samé liečivé bylinky.
Ten prvý kúpeľ s octom je určite vhodný
pri kvasinkách. Veď v pošve má byť
mierne kyslé prostredie.

katica

canesten má aj čípky, tie sa zavádzajú dnu, ale neviem či ich je dostať bez receptu, Krém čo sa zavádza dnu je Macmiror, ale je tiež asi na recept, treba sa popýtať v lekárni

daduss

Práveže canesten je iba na vonkajšie použitie, takže si netreba dávať dnu !!
prečítaj si letáčik, a keď nemáš tak mrkni na internet www.bayerhealthcare.sk

lucia 87

Canesten sa môže zaniesť aj hlboko do pošvy. nemal by mať žiadne nežiaduce účinky. ja mám proti kvasinkám babský recept a to taký, že po každej návšteve toalety sa osprchovať pod chladnou - vlažnou vodou, odbúrava to svrbenie. po takejto pedantnej hygiene a užívaní canestenu, hlavne v noci mi kvasinky prejdú za 3-4 dni. Hanka