veľmi sa bojím

Príspevok v téme: veľmi sa bojím
boja

Ahojte,včera som si našla hrčku... na chrbáte, v krížovej oblasti, na pravej strane... V poslednej dobe som dost vytazena, celkovo sa už istú dobu necítim fit, mám problémy s chrbticou - pri pravej lopatke, s tŕpnutím pravej ruky, opúchaním pravej uzliny v krku a pod. Bola som s chrbticou aj u neurológa, vraj mi nič nie je, iba stuhnuté svalstvo a postačia vraj na to masáže. Takže som už k lekárovi nešla, lebo som videla, že je to zbytočné, hoci mávam veľké bolesti.. v sobotu som skoro ani z poslete nevstala... Včera som zas bola celý deň na nohách, začali ma večr bolieť kríže a keď som si ich chcela rozmasírovať, zistila som, že najväčšia bolesť ide z tej hrčky, ktorú som tam našla. Myslela som, že to je len stuhnutý sval a že to prejde, ale je tam aj dnes... Zajtra pôjdem k lekárovi, ale strašne sa bojím... viem si predstaviť, že dnes ani nezaspím, musím na to stále myslieť :-( prosím, nevie nááhodou niekto, čo to môže byť? nevydržím to do zajtra :-(

boja

snazim sa, ale je tazke nemysliet negativne na bolestivu hrcku :-( ale inak nemám depresívno náladu, len som velmi zaskocena, sokovana mojim stavim a zdravotnymi problemami.. nikdy by ma ani nenapadlo, ze budem nieco podobne riesit.. pripada mi, ze sa rozpadavam a cela prestavam fungovat... ale verim, ze sa to zlepsi, tak ako to zo dna na den prislo, tak to snad aj odide :-D jana123, urcite budeme o par mesiacov fit, verim... je naozaj zvlastne, ze ti liecia psychiku a nie chrbticu... ale ak citis, ze ti tie lieky na psyhciku netreba, preco ich beries? mne pride divne tiez, ked mi predpisu lieky proti bolesti a na uvonenie svalov miesto toho, aby zistili, preco mam tieto problemy... uf, je to tazke, niekedy som kludna, niekedy chytam stres z toho...

nyna

Boja neboj sa! Ta hrcka sa ti spravila z toho, ze sa prilis bojis, si napata a v strese. Treba sa vela hybat, cvicit, pit vela vody, spravne dychat a uvolnit sa.Niecim sa zamestnaj, pusti ten stres von zo seba, a uvidis ze sa budes citit lepsie. Ked na to neustale negativne myslis, len si to zhorsujes. Vyliecis sa, ked sa prestanes vsimat.Tak ti prajem vela sil, a smej sa, smiech je najlepsi liek!

jana123

neustale bolesti chrbta(najma lopatky-obe a medzi lopatkami), tazoba na hrudi, busenie srdca, stres, bojim sa o seba...nedokazem sa smiat a bavit,tak ako kedysi.Myslim,ze si na tom podobne. Mne tiez nelieca chrbat-pritom ma velmi boli a namiesto toho mi davaju lieky na psychiku. Ja som mala vyskocene stavce pred rokom,to mi nejako napravili,ale teraz to neriesia. Tiez ma to stve,preco neriesia moju chrbticu. Neboj do 30ky sa ukludnis. Aj ja dufam :)
Tiez sa pytam sama seba,ci este budem niekedy taka,aka som byvala kedysi? Ci to bude stale take tazke vsetko.

jana123

ano,to je solux.
aj ja mam 23 a tiez mam stale problemy s chrbticou,mne sa do toho montuje aj chrbtica. tiez si vravim,ze som mlada na taketo problemy,ale co uz...musime to nejako prekonat. Raz mi povedala jedna liecitelka,ze vek od 21-27 je najtazsie obdobie v zivote zeny. Dievcata sa totiz menia na zeny, dovtedy sa nicoho nebali,neriesili a v tomto veku si zacnu seba strasne vsimat a bat sa o seba. Treba to prekonat.

boja

Mám 23 rokov.. ved to, ze som mlada na to, aby som mala akekolvek zdravotne problemy... tlak som mala ok, inak vacsinou mavam nizsi - 95/50, ale neviem, aky som mala teraz presne, nepovedal... jaj, len ked mne to trva uz dlhsie, nie len teraz na jesen :-( a ano, mam sedave zamestnanie, ale s tym nic neurobim asi... a prosím Ta, ten solux, to je biolampa alebo len taka ta cervena lampa?

jana123

keby to bolo nieco vazne(ta hrcka),neboj, reagoval by na to. Inak dobre ze si si dala urobit preventivku,aspon budes vediet,ze si OK.Inak teraz je take blbe obdobie. Vela ludi ma depresie, stresy a z toho bolesti chrbtice. To spolu suvisi. Nemas nahodou sedave zamestnanie? Kolko mas rokov? Tlak a tep si mala OK?

boja

no tak dnes som bola u lekara... hrcka ho vobec nezaujimala :-( ani chrbticu mi nepozrel... dala som si urobit rovno preventivnu prehliadku po x rokoch, takze mi zobrali krv, moc, zmeral tlak, zapisal daco do karty a predpisal mi magnezium na trpnutie koncatin a Aulin na chrbticu... som zvedava, o tyzden idem po vysledky :-(

jana123

kup si aj nejaku mast a masti si to. Ja pouzivam ibuhepa(je tam pripravok z ibalginu), posobi protizapalovo. Dorsiflex nerobil dobre ani mne, mne z neho bolo zle. Povedz to lekarke a nech ti da nieco ine. Teraz su dobre lieky tusim sa to vola Ketonal(je to mast ale aj tablety)..a este jedny,ale neviem si spomenut na nazov. Tiez su to tablety aj mast.
Inak ta masaz by bola najlepsie riesenie. Skus si robit aj horuce kupele a nahrievat sa soluxom.

boja

jasne, dali mi Diclobene a Dorsiflex, netusim, ako presne sa to pise... Ale bola som z nich viac otupena a unavena ako som teraz... bolest po nich po tyzdni presla, ale po douzivani liekov sa vratila :-(