candida albicans komplex

runo

Ďakujem za rýchlu odpoveď, snažím sa aj vo svojej domácnosti používať bio produkty,najmä odkedy som mala zdravotné problémy a sama som nato prišla, že takto fungujem lepšie aj doma aj vo svojej professii.Našla som stránku biosen,kde som to objednala.Pre mojich synov je to zatial nenzáme ale pomali presádzam svoje.S pozdravom Erika-Runo

RNG

Kokosovy olej je tvrdy az do 20 stupnov celzia, od 26 je tekuty, ako ine oleje.
Ja si davam rano lyzicku na energiu, zaroven to ciastocne sterilizuje usta co sa tyka kvasnych bakterii a pliesni.
Zena vari na zmesi kokosovy/olivovy olej(panenske).Ine oleje uz nepouzivame. Kedysi sme pouzivali aj sezamovy, ale uz sme aj to prestali.
Dostavame dost olejov zo semien a orechov, ktore jeme kazdodenne. Neprazene(mandle, tekvicove jadierka,sezam, lieskove orechy, para orechy, kesu,vlasske,piniove pecan,macadamia...)

runo

Pozná niekto kokosový panenský olej ako ho používať vnútorne, jesť, variť.Vyzerá to ako krém alebo masť.

runo

Ahoj všetci ktorí ste mi pomáhali.Konečne mám po troch mesiacoch negatívne výsledky na candidu albicans komplex.Ďakujem za dobré rady.Runo

RNG

Ovocia s malo cukrom su jablka, hrusky, kiwi, ale treba sa skor sustredit na zeleniny, tie maju minimalne cukrov, kapustoviny(kapusta, kel, brokolica,karfiol, kalerab) tiez spargla,petrzmlen, pasternak a mierne mrkvy, cvikla, kvaka, redkvicky....
Miesto kyslej kapusty, kde su rozne kvasinky -niektore aj nepriaznive pre nas-by som si kvasil radsej vlastne kysle mlieko, joghurt ci kefir a to laboratorne pripravenou kvasnou kulturou zlozenou z uzitocnych probiotik vyhradne.

runo

ďakujem za radu.Dietu na candidu už držím 5 týždeň beriem probiotiká, pijem čaje anticandi, mate, mám kvapky z FINclubu candimin.Ktoré ovocie už môžem_? Ako je to s kyslou kapustou?

RNG

Runo, dobra dieta na kandidu trva 4-6 dni maximalne a nezahrnuje ziadne mucne produkty, ani ryzu ani zemiaky, ani kukuricu.Tj ziadne cukry a skroby!.
Za ten cas ich nahradis niekolkymi lyzicami kokosoveho oleja denne.
To totalne vyhladuje kandidu, takze vlakniny v zelenine a psyliu ju vymetu von. Potom si treba okamzite nasadit probiotika a pokracovat v znizenom prijme sacharidov aspon dalsi tyzden-2.