Som LESBA ... a co teraz?

Príspevok v téme: Som LESBA ... a co teraz?
livialivia

Mam 19, a som lesba. Mala som uz sex s muzmi - dokonca s viacerymi, a vobec ma to nebavi. Cely cas som pri tom myslela na kamaratku. Dlho som teda nad tym rozmyslala, a rozhodla som sa, ze sa nebudem na nic tvarit a chcem zit ako lesba, chcem si najst priatelku, zazit naozajstnu lasku. Doteraz som to totiz v sebe potlacala, ale nema to zmysel. Su v Bratislave nejake lesbicke bary, kde by som mohla niekoho stretnut? Ako to mam oznamit rodicom a kamaratom tak, aby som ich nestratila? Prosim o radu. Uz ma nebavi zit tak, ze klamem sama seba.

moggie21

súúúhlas s veronikov máš úplnú pravdu so všetkým súhlasím ja som si tým tiež prešla ... ludia trošku sa zamyslite nad sebou a potom súdte ostatných.

12radko

Ale tu nikto na seba nechce upozorniť,to len v 60.rokoch nebolo take že len tak sa s tym dakto priznal....19 rokov je vek že to musi vedieť každy na čom je.Ja som to vedel v 6-7rokoch

veronika16

aj ja ti prajem mnoho porozumenia.:)tiez by som to chcela skusit s babou....ale neviem si predstavit zivot bez chlapa.

kuko444

19 nastka je normalny vek ...kedy ludia vedia ako su orientovaní ... Dievcatu sa paci dievca i v 12 nastke ,ale netusi ,ze ide o lesbicku orientaciu ..proste ju nieco k nej taha , obdivuje ju ,paci sa jej ..ale nevnima ,ze je este lesba .
Aj pubertaci sa davaju do parov v 13nastic, 14 nastich a pritom nic necitia ,nevedia co je to laska ..takze na margo toho

livialivia

ahojte vsetci!!
tak mam zajtra rande, KONECNE!! stretla som niekoho cez internet. Uz sa velmi tesim, ale som aj dost nervozna.

veronika, dakujem za povzbudive slova, mas pravdu, pekne si to napisala :-)

ja22, netuzim byt ina ako ostatni, skor naopak, snazim sa medzi ostatnych zapadnut ... preto je to pre mna take tazke :-( . Nie som bisexualna, ani heterosexualna, muzi ma vobec nepritahuju, proste viem, ze som lesba ...

rodicom ani kamaratom/kamaratkam som to este nepovedala, pockam trochu ... aj tak sa mi zda, ze rodicia uz nieco tusia ...

veronika

Livia,
a Tebe fandím. Je naozaj odvážne priznať sa s tým rodičom a priateľom. Ale urob to len, ak si si tým naozaj 100% istá a až potom, ak budeš mať za sebou nejaký vzťah so ženou. Ber to ako dobre mienenú radu, aby si si bola istá, tým čo robíš. Nehovor o tom všetkým priateľom. Ak sa potrebuješ zdôveriť, povedz to niektorím najbližším o ktorích si myslíš, že Ťa pochopia. Priprav sa ale, že medzi niektorími priateľkami viac nebudeš vítaná práve preto, že si budú myslieť, že by si ich jedného dňa chcela zbaliť, a preto im daj jasne najavo, že si ich vážiš jedine ako kamarátky. Ak sa budeš riadiť tým, čo som Ti povedala, tak by to mohlo dopadnúť celkom dobre. Na margo lezbických barov, neviem ako je to síce v Bratislave, ale radšej si nehľadaj známosť v bare, zbytočne by si sa sklamala. Skús to cez internet. Je veľa nesexuálnych inzerátov ona hľadá ju, ktoré by mohli viesť k vzťahu. Skús to. Držím Ti palčeky.

veronika

Ste trápni, ak si myslíte, že dievča ktoré vraví, že je lezba na seba chce len upozorniť... to sa rovno môžeme vrátiť do doby, keď bola homosexualita na zozname chorôb! Ja osobne som heterosexuálka, ale mám niekoľko priateliek ktoré udržujú vzťahy len s dievčatami a majú okolo 20 rokov. Toto nie je predsa ich nálada, ale ich povaha. Musíme si priznať, že ženské telo je krajšie ako mužské. Prečo by sa im ženy nemohli páčiť. A naozaj si ešte niektorí ľudia myslia, že snom každej ženy je mať 5 detí a byť s nimi doma, zatiaľ čo mužíček pracuje??? nebuďte predsa smiešni... Je pre mužov naplnením ich života mať potomstvo? Tak prečo by to malo byť snom každej ženy?? Nie som feministka, ale myslela som, že rovnosť pohlaví dorazila už aj do slovenských tupých hláv a najmä hláv žien, keďže ich presne sa to týka... Výdobytkom našej doby nie sú len mobilné telefóny ale aj tolerancia, rovnoprávnosť a spravodlivosť.