Chcem narásť

Mathew

Ahoj mám 18rokov a som malí mám asi 170cm a spolužiaci su vecí a maju 15-17rokov Čo mam robiť? :( strasne ma to ser* ešte narastiem?

lenka84

Ahoj!ja si myslim ze by si sa nemala trapit ved mas este len 16,mozno este narasties.ja som bola 2 najnizsia v triede ked som bola v tvojom veku a potom ma to vytiahlo az prilis.ja mam 183 takze to by som bola radsej nizsia vies ake problemy su to,ja osobne si myslim ze je lepsie byt nizsia ako vyssia.a to mam 23 a este stale to vyzera tak ze rastiem,takze sa nestrachuj.pa

aljoska

Podla tohoto vzorca si vyrátaj kolko by si mala približne merať.Je to samozrejme informatívne:
výška matky + /výška otca-13/:2.
Poradiť jedine možem dostatok vitamínov,spánku.A neboj sa,ja mám tiež len 152 cm a tu som.A žije sa mi celkom dobre.Pokial si mala problémy s výškou od malička,bolo treba isť na endokrinologické vyšetrenie.

poliewoocka

Neboj,este isto narasties najmenej 10 cm...kostra rastie do 18 az 21 roku.Zdrava strava,vela bielkovin a vapnika.

erika007

mam 16 rokov. snazim sa vela spat a rodicia maju 165 a 180 cm, tak ze by som este mohla narast ze? co este pomaha?