Vyprazane jedlo...

Príspevok v téme: Vyprazane jedlo...
vyprazane...

co mam prosim vas robit, ked mi je po vyprazanom jedle zle? poznam odpoved... ved ho nejedz. ale ked sa stane, ze nemam co ine zjest a som dost hladna, tak som nutena siahnut aj po tom (raz za mesiac alebo dlhsiu dobu). teraz som zjedla kusok kuracej pecenej nohy (o pecenych veciach plati to iste) a je mi neuveritelne zle. akokeby mi to lezalo v zaludku a cakalo, kedy to vyvraciam. ale ja neznasam vracanie... a inak mam aj ten dojem, ze mi strasne pomaly travi jedlo. co sa tyka gastroenterologickeho vysetrenia, je v poriadku. moze to mat teda suvis so stitnou zlazou? beriem Euthyrox a na poslednej kontrole lekarka poznamenala, ze sa mi pravy lalok stitnej zlazy zvacsil trosku.

vecernica

ak si mala hranicnu stitnu zlazu tak sa tym neznepokjuj, nebude to asi suvis s travenim a nou.Je relativne co je hranicna hodnota.

RNG

Orenzym je slovensky vyrobok, vytazok z bakterialnej kultury(kvasnej) aspergilus oryzae.
Hlavna zlozka je enzym amylaza potrebny na travenie sacharidov.

V pripade problemov z tukov treba enzymi lipazy,
v pripade problemov s bielkovinami treba kyseliny a proteazy(teda bielkovinne enzymi,ako bromelain, papain, serrazime a zivocisne trypsin a chymotrypsin, ktore su zlozky pankreatinu)
Aj amylaza potrebuje na cinnost kyseliny, preto odporucam ako prvy doplnok pri zlom traveni Betain HCl

RNG

Ja, co som nespomenul, lebo tam je pravdepodobnost mensia su zaludocne vredy(to by bolest ale nepresla tak rychlo) a zlcove kamene-to by malo byt v momente bolesti vidiet na rozbore krvi(pecenove enzymy zvysene znacne).
Na zlc su aj ine drazdidla, napriklad kakao, vajcia a pod, takze si to takto nepriamo mozes skontrolovat.

RNG

Bolava, je mozne, ze ked si bola dlhsie vegetarianka sa ti obmedzila cinnost zlce, ktora je potrebna na travenie tukov. Ale to by nemalo viest k bolestiam podla mna, ale len ku hnackam(nestravene tuky v hrubom creve).
Bolesti su alebo z otravy zaludka=premnozenie bakterii pri nedostatku zaludocnych kyselin, alebo z nafukovania v crevach=nedostatok enzymov alebo nespravna flora(probiotika, pomala peristaltika=nedostatok vlaknin)

Takze pridavam k predoslemu vlakniny a probiotika.

bolava

...stitnu som mala na hranici, raz nejake hodtnoty stitnej zvysene ale potom sa to upravilo. neviem, ako je moja stitna teraz, nikdy som s nou nemala konkret.probl. ani liecena som na nu nebola, len ta hranicna velkost. lekar vsak povedal, ze to je v norme, nic sa s tym nerobi, vela ludi ma vraj hranicnu.
nemozem na dalsie vysetrenia, som v zahranici.
poradi niekto aj mne s tymi bolestami? od coho to moze byt? je to len po mase.
diky.

bolava

aj mne byva zle po jedle, mne konkretne po mäse. Napr po salamach, parkach, mas.vyrobkoch. Uz ich vôbec nemôzem jest, lebo mi je na zvracanie, bolesti neuveritelne asi tak pol hodku a potom to prejde. Nechapem to, vsetci v rodine s tym nemaju problem, len ja.
moze to byt preto, ze som kedysi bola vegetarianka a dokonca dva roky som nejedla nic od masa, ani ryby, ani biele maso?

agina

Skus po tom tazkom jedle vypit pohar so sodou bikarbonou alebo si daj Cholagolu.Hlavne nejest hltavo, rychlo a horuce.Pomoze aj stamperlik slivovice.

vecernica

ano moze to mat suvis zo stitnou zlazou.Ake mas hodnoty TH3,pripadne Th4, skus si kupit v lekarni ORENZYM je volno predajny.pomaha na mastne.