Nazor - maser

Kamor

Jaaaj este ma napadlo ze so mti nenapisal o masazi Shiatsu. Ta sa robi kompletne v obleceni.

Detaily v blogu tu: www.mojamasaz.sk

Peter Jakubik

Kamor

Ahoj,

poviem Ti za seba ako masera ako to vnimam ja a co je velmi podstatna vec aby si si masaz uzila.

V prvom rade by si sa u masera mala citit bezpecne a komfortne. Aby si sa mohla uvolnit aj fyzicky aj psychicky.

Nahota je pre cloveka prirodzenejsia ako cokolvek ine, avsak nie kazdemu je prijemna, hlavne pred cudzimi ludmi. Je to normalne a bezne.
Maser potrebuje mat odhalenu iba cast ktoru aktualne robi. Zbytok byva zakryty aj kvoli pocitu cloveka aj kvoli udrziavaniu tepla.

Pokial na masaze nechodis, skus najskor ist napriklad na masaz chrbta (90% klientov mava bolavy chrbat). Spoznas masera, jeho sposob prace a zistis ci sa citis pri nom OK. Treba si uvedomit, ze v procese masaze obaja vstupujete do svojich energetickych poli, ak je maser naozaj dobry, empaticky, vie pracovat s energiami..., tvoje telo vyciti same ze je v bezpeci a povodny strach sam zmizne. Ja napriklad s klientami najprv chvilku posedim pri caji, porozpravame sa o tom ako sa citia, co ich privadza, aku maju pracu (napr ludia so sedavym zamestnanim na PC maju takmer vzdy problem so sijou, krkom, medzilopatkovym priestorom...) a urcime najoptimalnejsi postup masaze a techniky ktore pouzijeme. Vsetko vysvetlim ako bude prebiehat. Vztah dovery je potrebne budovat od prveho kontaktu s klientom. Aky pocit potom ludia z toho maju si mozes pozriet napriklad v mojich referenciach tu:
www.mojamasaz.sk

alebo priamo na facebook profile: www.facebook.com

Naozaj dobra masaz totiz nieje iba o rukach, je aj o srdci.

Ja napriklad ked robim masaz, nikdy nevidim na intimne miesta, to je pre mna samotneho velmi dolezite kvoli komfortu klienta. Pokial robim masaz, tak napriklad pri uvodom uvolnovani chrbtice a prislusnych svalov som za klientkou a ta je od pasa dole prikryta osuskou/dekou a hore ma podprsenku. Taktiez moze byt spredu prikryty aj hrudnik. Ked si potrebujem dat dole ramienko, tak ju upozornim, stale to vsak neznamena ze jej vidim na prsia. Klientka si lahne v podprsenke, ktoru si nasledne rozopnem, cim sa mi odhali cela plocha chrbta.

Pokial riesime iba chrbat, tak dole mozes mat aj nohavice, tie je treba odopnut a vybrat opasok aby sa dali stiahnut kusok nizsie a plnohodnotne vymasirovat aj krizova oblast.

Pokial riesime celotelovu masaz, kto chce moze mat nohavicky na sebe, telo je vzdy prikryte nielen kvoli nahote, ale aj aby sa nestracalo teplo. Odhaluje sa vzdy iba cast s ktorou potrebujem robit. Aj pokial klient nema problem lahnut si na stol nahy, vzdy si vsetko zakryvam.

Este ti odporucim precitat si dva moje clanky ktore sa tykaju presne toho ako to na masazi prebieha (vratane temy nahoty).

www.mojamasaz.sk

www.mojamasaz.sk

Peter Jakubik - mojamasaz.sk

Alternativa

Ak chces masaz chrbta, musis byt hore bez, ako inak :o). Mozes mat nohavice, len si ich treba stiahnut, aby si mala uvolnene krize. Pohodlnejsie je byt v spodnych nohavickach. Vhodne su napr. tangace, aby sa rozmasiroval sedaci sval, ktoreho stuhnutie je casto dovod na bolesti napr. bedroveho klbu. Pri masazi noh /resp. celeho tela/ je standard zakryt nemasirovanu nohu /ako aj nemasirovanu cast tela/ osuskou - maser by mal dodrziavat urcitu diskretnost a neodkryvat klienta. Tak, ako si vyberame kadernicku, tak aj vykonavatela/ku masaze.

malinka

chodím na masáž jednej pani. Vyzlečiem sa do nohavičiek, dám si okolo seba uterák ktorý tam má nachystaný a idem si ľahnúť na stôl. V pohode. Ona už takých tiel videla. Je to normálka.

curly

nikdy som nebola na masazi celeho tela naraz, takze to neviem...chodim len na chrbat a siju, chodidla. maser je vo vedlajsej miestnosti, resp. je k tebe otoceny chrbtom, takze sa vyzlecies do pol pasa, lahnes...proste ti necha nejaky cas a potom pride, alebo sa spyta...inak som zatial mala 2 slepcov, takze to je trosku ine :), ale teraz chodim k jednej tete a u tej je to tak ze mi to nejak neprekaza aj ked je pri mne, ale vacsinou ma necha v klude si lahnut