Prehanadlo

Súvisiaci obsah

knaja

aj aj znova radim, skus si uvarit obycajne kakao..lepsie je sladene....mnohym to pomaha...vyskusaj, niekedy pomoze kava z automatu, to mnohych prezenie tiez

tralalalicka

otvaram opat tuto temu

chcela by som sa opytat ako to je s tymi lanovymi semienkami? mam ich kupene doma, vraj by som si ich mala dat rano ... ale chodim do skoly a bojim sa ze ma to potom chyti tam,,,,nemozem si to dat radsej vecer? aelbo po skole?
dakujem

siis

mne uz ani prehanadla nepomahaju vobec nic som zufala uz lebo mam uz az bolesti co sa mi neda vyprazdnit ale lekari nenasli nic vraj len lenive creva pomozte ozaj s=daco ucinne pila som rosol,mlieko,ceresne,pivo a pohar teplej vody vsetko mix a nic

ondrowič

daj si žinčicu, zapi to desinkou pivom a za žiadnu cenu nejedz slivky.. čakaj na druhý deň že nevyndeš ž domu

koroman

kysla kapusta, nadrobno cibula, nadrobno kalerab mlady a pomaly to jest aj so stavou z kapusty a do toho pit cistu vodu - klystir bude hned a prirodny a polieci to aj pluca a srdce.

Dominica56

Ja mam tiež problemy z vyprazdnovanim ale dnes som skusilla niečo babka robila zemiakový šalat tak som si zbrala jeden menši zemiak a zjedla som ho zapijala som ho s kavou do 5 minut som sedela na toalete :-) mžono na inych to nezaberie no namna hned:-)

RNG

Kto je dostatok mikrovlaknin a pije dost vody, nepotrebuje ziadne prehanadla.
Zeny casto nepiju dostatok vody, aby nemuseli chodit casto na zachod, nuz a navaria si problemy zo zapchami, otravou tela z premnozenych mikrobov v crevach co sposbuje u zien velmi caste "migrenove" bolesti hlavy.
Inac staci polievckova lyzica napr olivoveho oleja a obvykle to zaberie na zapchu, pokial nie je starsie ako 2-3 dni.To mam este kedysi od mamy, ktora to ma z dlhejrodinnej tradicie bylinkarov, ktori verili na "vymastenie criev".
Na dlhsie trvajucu zapchu pomoze len kristir, aj tak.
Nasilne prehananie chemikaliami poskodi creva skor ci neskor.
Inac niektori lekari odporucaju doplnok magnezia na pravidelnejsiu stolicu a niekomu to aj pomaha.
Ja osobne som za ovela viac vlaknin, najma mikrovlaknin, lebo tie maju hromadu uloh v crevach, nielen cistenie, ale aj absorbciu toxinov, zamorenej zlce, a vyzivuju nasu probioticku floru.