Male vriedky na jazyku, o co ide?

Príspevok v téme: Male vriedky na jazyku, o co ide?
robbie

Uplne prekvapeny som si dnes vsimol, ze na jazyku sa mi urobili male cervene vriedky velkosti asi 1,5mm. Su od seba vzdialene 5mm a mam ich az do polovice jazyka. Dnes rano som sa akurat zacal citit lepsie z velkej chripky co som mal, uz nekaslem, neboli ma hlava, nic... len tie vriedky! Suvisi to s ochorenim alebo je to nieco ine a nemusel som si to akurat dnes vsimnut? Ako sa daju rychlo vyliecit? Nebolia ma, nesvrbia, nic. Len zavadzaju. Vopred dakujem za rady

script

Dobry den,mam problem s jazykom uz dlhu dobu jak nie aj 5 aj viac rokov..mam na nom take podlhovastke bledsie pasiky ktore sa siria barsakym smerom obcas to aj dost boli obcas ani o nich neviem..u nas sa tomu hovori ,,vriedok na jazyku,, ale ked to niekto ma je to na chvilu ja to mam stale..raz za cas sa stane ze mi to na take 2 dni zmizne ale potom zas.Bol som s tym uz aj u lekara povedal ze mi chyba vitamin B tak mi ho predpisal aj taku vodicku s ktorou som si mal jazyk potierat ale nic nepomaha.Prosim o radu ako sa toho uz mozem konecne zbavit =(..ak by to pomohlo mam 19 rokov..Vopred Dakujem

mamca

Nedostatok riboflavinu(B2) a B12 býva zvyčajne spojený s popraskanými perami a začervenaním jazyka,bolestivým,niekedy až pálivým pocitom.Pokiaľ sú vriedky nebolestivé,odporúčam B-komplex,kyselinu listovú a selén.

poliewoocka

Vriedky na jazyku sposobuje avitaminoza B2
-konzumovat v podobe doplnkov(napr. pangamin) al. peceni,obliciek,mlieka,masa,vajcoveho bielka.
avitaminoza B12
-konz. zivocisne bielkoviny,pecen,zeleninu,ovocie