Trojklanný nerv

ojka

mjanik ako si si domyslel-správne,ja akupunktúru nepraktizujem, ale to mi nezabraňuje tomu, aby som videla, aká je častokrát realita pacienta. Že nie vždy to je také ružové, ako to vy líčite. Ako píšem, že ak to niekomu zaberie - som šťastná aj za neho.... ale je tam to moje ALE. Takže ty si mysli svoje, ja svoje, a už to tu neriešme "hádkami" :-)
analyn, 141154 ďakujem, som rada, že nie som jediná, kto to tak vidí....
141154 ejha, tak oproti mne máš kapánek vyšší vek. Ono na TN trpia väčšinou postarší ľudia-taká je realita, ale ja sa nejak zasa vymykám štatistikám, čo som bola prvotne prekvapená a lekári so mnou. Na môj vek neodhadovali takú dg. Lebo mne nechceli ani lieky zaberať.

analyn

tiez sa pripajam k ludom, ktorym akupunktura nepomohla, ale znacne zhorsila zdravotny stav. A, zial, poznam viacerych, s roznymi diagnozami, ktorym tiez nepomohla. Dokonca ani len na chudnutie. Preto Cinania vo velkom posielaju " zapadne" lieky do Ciny, a ich pribuzni sa chodia liecit do celeho sveta.

141154

mjanik aj ja patrím k ľuďom, ktorí si s neuralgiou TN už vytrpeli viac než dosť bolesti a jednoznačne stojím za názorom ojky. Tak ako napísala, že topiaci sa aj slamky chytá, aj ja som sa jej chytila a rozhodla som sa môj problém s TN riešiť akupunktúrou. V tom období som mala na chvíľu od bolestí pokoj,lieky zaberali, ale pretože som nimi nechcela zaťažovať pečeň, tak som sa rozhodla podstúpiť akupunktúru. Myslela som si, že akupunktúra mi pomôže natoľko, že budem môcť lieky vysadiť. Na prvé sedenie som išla úplne bez bolesti a za každým ďaľším sa môj stav zhoršoval. Bola som tam štyrikrát, ale keď som už nemohla ani rozprávať, lebo pri každom pokuse otvoriť ústa a niečo povedať, som mala neskutočné bolesti som návštevy ukončila. Najhoršie na tom bolo, že mi prestali zaberať lieky, takže akupunktúra mi spôsobila viac škody, ako osohu.
To ale neznamená, že akupunktúru odsudzujem, len preto, že mne nepomohla. Niekomu druhému pomôcť môže. Ja som len napísala moju skúsenosť.
ojka pýtaš sa na môj vek. Som na dôchodku, mám 62 rokov a problémy s TN sa začali asi pol roka po tom, ako som ostala doma.

ojka

mjanik oukej, ako povieš :)) ja to tým ľudom len prajem predsa.....

odporovať ti by tu už nemalo zmysel,.... zahlcovať to tu takými vecami... ;-)

ojka

mjanik ďakujem za "kompliment". :-) Ja netvrdím, že akupunktúra nelieči. Len môj názor taký, že človeku častokrát poľaví len dočasne. A takisto, čo stretávam ľudí, čo chodia na akupunktúru (rôzne zdravotné problémy), tak sa nedokážu problému zbaviť úplne, ale ako prechodné riešenie využívajú práve akupunktúru. A každý organizmus to aj inak prijme.
Nechcem tu podkopávať tvoju autoritu a skúsenosti, ale je to tu aj o názoroch a skúsenostiach iných ľudí, tak to skús prijať, že nie všetci s každým musia súhlasiť.
Ja tiež nie som silným zástancom operácií, ale keď už nič iné nezaberá, no tak budiš, - aj je to riešenie.
Ty odporúčaš akupunktúru snáď na všetko. To máš ako s "pokazenou" chrbticou napr. akupunktúra dokáže zmierniť, odstrániť bolesti. Ale tie sa často vracajú. Pretože sa len odstránila bolesť a posunuté platničky mal človek naďalej. Podstata problému sa neodstránila - len bolesť, ten následok.

mjanik

ojka-tvoja myseľ je dočasná.Akupunktúra lieči už cca 6000 rokov,či sa to tebe ľúby alebo nie.Keď sa tomu nerozumieš,tak tu nevypisuj!!!!!

ojka

mjanik ako som už písala, akupunktúra je len dočasné riešenie, ak vôbec.... a nepresvedčíš ma o opaku. Známa to bola "preliečovať" už veľmi veľa krát na akupunktúre, lebo ona mala doslova zápal TN a nie nález v hlave. Problémy sa len trošku zmiernili a časom sa vrátili ešte silnejšie .... :-( Ale to vieš, topiaci sa aj slamky chytá,.... a niekomu inému to možno zaberie, a želám mu, nech sa mu to už nevráti....

... asi toľko :-)