Strach z pôrodu

Príspevok v téme: Strach z pôrodu
biba123

ahoj, v apríli mám termín, no už teraz sa veľmi bojím pôrodu. som totiž dosť presmradená a čo sa týka bolesti, no ... strach a hrôza. hovorím si, že koľko žien rodilo predo mnou, no ja som jedinečná . ). v rodine nepodporujú epidurálku a ja sa jej tiež bojím, takže s ňou vôbec nerátam. prosím hoďte sem, že pôrod nie je taký strašný !!! ... :. (

vierka

Bibka,nič neboj a mysli len pozitívne.neviem,prečo všetci strašia,že aký je pôrod ťažky./nemyslím na príspevky ale na bežné dni života.Ale to aké krásne chvíľky žena prežíva,to už nikto nepovie.ja som rodila 3x.Prvý s epidurálom,ktorý nestihol zabrať,pri druhom mi nemal kto pichnúť,asi preto som sa zľakla,a porodila behom hodiny a pri treťom som rodila s epidurálom a hne´d po pôrode som im povedala,že určite si prídem po štvrté/samozrejme rodiť budem s epi.Určite ti odporúčam epidurálku,ak si bojko.Rodinu si nevšímaj,rodiť budeš ty.A prečo si to neuľahčiť,ak je taká možnosť.Je to menej bolestive,ako injekcia do svalu.VRELO ODPORÚČam.Ak chceš,môžeš mi aj zavolať.0908256200.t.č.som na MD ale robila som na gynekologii ako zdrav. sestra.

petra.76

pre helenaxxx, ta masáž - je to masáž hrádze, ktorá sa má začať robiť asi 2 mes. pred pôrodom, môžeš si ju robiť sama, alebo zapoj partnera, robí sa prstami a olejčekom. ptedchádza sa tým natrhnutiu hrádze - zvyšuje sa elasticita a môže sa tým predísť aj nástrihu hrádze, ale to závisí na okolnostiach.

agina

Keby to bolo az take strasne, urcite by sa deti nerodili. Babulky hlavu hore, my sme predsa silne zeny a nejaky porod zvladneme lavou zadnou...

[zruseny12]

bibka,uz to nemas daleko,a urcite uz vies co to bude,Ci dievcatko alebo chlapec,tak sa upriam na to,a planuj ake meno mu das,ako mu zariadis postielku,oblecenie ake mu budes kupovat...atd.A tak sa odreagujes od myslienok na porod.Zamestnaj hlavu niecim onym,len nemysli na porod,a uvidis,ze ani sa nenazdas a budes to mat za sebou....len mysli na ine veci....

deee

Tak rovnaky problem som mala pred par rokmi aj ja. Mama ma chcela prinutit prihlasit sa na pravo alebo ekonomiu(vraj to ma buducnost) ale ja som si vybrala psychologiu. Dnes som strvtacka a mama je stastna, ked vidi ako ma to naplna a aka som stastna ja.

[zruseny12]

Tie cviky urcite pomahaju....mi sme ich uz mali r.1988,chodili sme na prednasky atd.Ale bolo to v CZ.Ale,neviem ako sa presne volali...len myslim si,ze staci vela pohybu cez cale tehotenstvo a porod bude lahky.Ja som pri prvom dietati,mala velmi tazky porod a pytala som sa na cisarsky,uz v porodnici,lebo som nemohla porodit,ale lekar mi povedal,ze porod je iba chvilka,ale pri cisarskom sa moze jazva hojit velmi dlho....no tak som potom rodila normalne...nebudem pisat podr.aby som ta tym nestrasila...ale je to pravda,a este ktovie ako ta zasiju a mysli aj na buducnost....potom budes toho mozno raz lutovat.Pri dcere,som mala velmi vela pohybu az do posledneho dna,a ked som dostala porodne bolesti sla som sa osprchovat aby som neprisla do nemocnice spot.a ta sprcha mi dopomohla k porodu,a dceru som porodila doma a tiez to bola chvilka....Nemysli na to,lebo tak sa budes bat stale,mysli na to ako budes uz mat dieta pri sebe,lebo ako MariaMaria pise tan strach si vytvaras aj sama v hlave....

biba123

ano, aj ja som sa dozvedela o tej masáži, no, neviem, neviem ... už teraz mi je dosť nepríjemné, keď idem na prehliadku a lekár mi tam strčí prst a niekedy to fakt štípe, no to bude skôr tým, že mám "tehotenskú infekciu", všakže. ale rada by som ju vyskúšala, počula som aj o Kegelových cvikoch, tie začínam už praktizovať, tak uvidíme, či mi to pomôže. ale vďaka za všetky rady,mimochodom, ja som tiež sa spontálny pôrod, nie za cisársky, no uvidíme ako sa to všetko zomelie ...