Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

gabi000

kpl - lexaurin mam od neurologičky, u psychikatra som bola, no ten mi predpisuje len ťažké lieky a tie som odmietla, takže viac k psychiatrovi nejdem. 3x som bola u psychologičky a s jej pomocou sa dúfam z toho jak - tak dostanem :-)

A ty máš aké problémy? tiež ti býva zle?

kpl

gabi000 a ten Lexaurin mas od akeho lekara? Kedze nechces vesat praitelom na nos svoje problemy pretoze tomu nerozumeju, vyhladaj si na nete vo svojom meste nejakeho psychologa-psychoterapeuta a chod sa vyzalovat jemu/jej. Zavolaj tam este dnes a objednaj sa. Budes isto pochopena, budes sa citit lepsie. Ver mi. A kludne pis aj sem ;)

gabi000

kpl, beriem len lexaurin - 1,5 mg max. 2x denne + probiotiká. A keď mi je lepšie tak niečo stále robím, aby som na svoje pocity nemyslela. Napr. varím, umývam riad, upratujem - ale aj pri týchto činnostiach mi býva zle :-(. No snažím sa stále odreagovávať, aby som na tie pocity myslela čím najmenej. Aj tak som strašne slabučká. Bývam sama byte - v meste, doteraz mi to nevadilo, keďže som pracovala a chodila do školy no teraz, keď som už vyše pol roka doma, sa dosť začínam sama do seba uzatvárať. Idem aj teraz si niečo uravriť a upratať, aby som na svoje zlé pocity nemyslela. Kamaratky aj bývalé kolegyne síce ma chodia pozrieť, ale nechcem im vešať na nos všetky moje problémy, lebo tomu aj tak nerozumejú :-(....

kpl

gabi000 najdi si novych priatelov ;) Ten co ti povie, ze si to nemas vsimat a ze to nic nie je, ten ti nerozumie. Dobry priatel ti nikdy nepovie, ze ta nechape, ze mas s tym uz prestat, atd. Taki len zdeptavaju. I ked si to casto neuvedomuju. Radsej jeden chapavy priatel ako mnoho "polopriatelov". Beries lieky?

gabi000

ahojte, ja som zistila že táto chorba nikdy neprejde. Ked je menej stresov mám sa trošku lepšie, keď viac tak mi je úplne na figu a nevládzem ani chodiť. A takto to ide stále dookola :-(. Ale nikdy mi asi nebude už tak dobre, ako keď som chodila normálne do práce aj do školy. Teraz som rada, že sa dokážem sama o seba jak-tak postarať. Neprestajne ma trápia nejaké blbé pocity - od rána do večera. Nikedy viac blbých pocitov, niekedy menej...ale nikdy mi nie je úplne ok. Je fakt veľmi ťažké žiť s takouto chorobou. Ten, kto to nezažil, ten si to ani nevie predstaviť. Zdravý ľudia povedia: "To máš len psychiku, to si nevšímaj...to ti len "šibe"!. Keby to však bolo také jednoduché nevšímať si to ako nevládzem, ako sa mi točí hlava, ako sa ťažko dýcha, bolí žalúdok, ráno sa budím uvavená, akoby som celú noc nespala, ako mi stále niečo zviera hrdlo...a ešte mnoho ďalších prízakov... Známy povedia: Výsledky máš negatívne tak nevymýšľaj :-(..... Ja už fakt neviem čo mám robiť :-(

rena23

ahoj, krút.-jana, ja som brala sedatif a mne nepomohol, ale to moze byt individualne. Tiez tak fungujem, ze ked je velky stres, problemy sa zacnu vracat, tak nikdy necakam, kym to pride, ale okamzite sa sustredim na relaxaciu, prezitie a odstranenie negativnych myslienok, sustredujem sa na dychanie, alebo sa z toho vypisem...

krút.-jana

Ahojte všetci, dávno som nepísala lebo mi bolo fajn až od pondelku všetko sa na mňa zrútilo a je to všetko späť krútenie, búšenie aj tŕpnutie...
V pondelok mi malý syn padol v a zlomil si rúčku v lakti a hned mi volali zo škôlky bežala som ani neviem ako som zvládla a prešla s ním do nemocnice všetky vyšetrenia a nakoniec 3 dni v nemocnici, hrozné stavy po narkóze a ten všetok kolotoč, ked sme prišli domov, ešte som vládala ísť k obvodnej po lieky a potom bum po ceste domov sa to začalo zrazu som 3jmo videla a už to bolo späť hrozné krútenie a bolesti hlavy.. ach prečoooo??? Malému je už dobre len bude mať rúčku v sádre asi mesiac, a ja? neviem niekedy je to lepšie inokedy horšie ani poriadne ešte von sa nedá stále mrnká že ho to bolí a potom aj zle spíme všetci v noci a asi preto som aj ja zrazu na tom horšie. Lieky ja neberiem už žiadne ale v nemocnici mi poradila jedna sestrička aspoň homeopatiká a bolo mi po nich lepšie dala som si len 2x 2 tabletky tak neviem či ich zase skúsiť aký je váš názor? boli to - sedatif pc . má niekto skúsenosti? Ďakujem za rady a vypočutie aj takouto formou sa mi ulavilo držte sa všetci nový aj strarý pisatelia.

RNG

Niekomu pomoze aj mulungu, tiez jeden z andskych cajov.
A mnohych ukludni vytazok zo zeleneho caju, l-theanine, davka 2x200 mg, posobiaci na GABA receptory.