Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

Iseer91

Tak, a je to potvrdené. Po roku a pol mám oficiálne uznanú diagnózu Panická Porucha. Myslel som, že to zvládnem prekonať aj sám, no nedalo sa to. Bolo to príšerné. Najmä sa nedali vydržať tie vtieravé myšlienky, skoro som im už podľahol. Tak som teda dnes navštívil psychiatričku. Dala mi Seroxat 20mg prvé tri/štyri dni pol tabletky denne a potom celú. A ak by som mal úzkosť alebo panickú ataku, tak Neurol. Lenže ten do seba pchať nechcem, radšej si dám medovkový čaj. Chcem sa teda spýtať na nejaké rady ako sa z toho konečne po roku vylízať, keď už som aj liečený liekmi. Taktiež, čo sú to tie lieky Seroxat zač a či sú návykové, vaše skúsenosti a tak :) To som sa totiž nikde nedočítal. Dnes som si teda dal prvú dávku - pol tablety, asi 3 hodinky po nej mi bolo výrazne lepšie, potom som mal nevoľnosť, troška tras končatín a celkovo zostávam taký otupený... Úzkosť aj vtieravé myšlienky sa vracajú, no nie v takej miere. Chcem sa spýtať za koľko si na tie antidepresíva navyknem a prestanú tie negatívne účinky, a či sú takéto stavy normálne pri začínaní s liečbou... Vopred ďakujem a všetkým, ktorí sú na tom podobne želám úspešné vyliečenie sa :)

bea99

ahoj krut.jana ,aj mne to trpne,musim sa len ukludniť.Chcela som sa ta spytat,ako sa ti darí v praci. moc ti prajem,aby sa ti darilo,ja som este doma a neviem ci to raz prekonam,ako ty. ahojte

krút.-jana

Ahojte všetci, dávno som nepísala..ale zaujali ma názory o pozitívnom myslení-potočkovej, je to úplne tak! Ja si hovorím každé ráno: prejdem do škôlky a školy s deťmi! Nebudem sa rozrušovať že mi je zle a krúti sa mi hlava!! No občas to ide ale sú dni ked mi to nepomáha musím proste spomaliť a posedieť poležať si sem tam ma chytí aj depka s revom že zase to je späť...ale si poplačem a poviem si nedám sa ideme von a hotovo, ved prešla som ráno musím aj poobede ved je vonku krásne..!!!
Napíšem vám pravdu- pol roka bolo fajn bez liekov paráda nekrútilo sa a zrezu neviem prečo( asi viacej stresu deti a každodenný život) sa mi to začalo to krútenie vracať. Musím sa vrátiť späť a rozmýšlať ako to išlo dobre spomaliť a premýšlať a hlavne pozitívne aj ked to je niekedy ťažké. Dostala som raz taký pekný mail že každé ráno máme na výber či si vyberieme že budeme šťastný a usmiaty alebo hned ako vstaneneme budeme mrzutý a smutný...
Tak sa držte všetci.
PS: ešte sa mi vracia aj tŕpnutie lícnych kostí ako s tým bojujete máte nejaké triky ako to prekabátiť alebo čo na to zaberá? Ďakujem.

rena23

potockova, este raz dakujem, mala si pravdu! Odvtedy, ako som si v pondelok precitala Tvoj odkaz, som sa prestala pozorovat, uverila som, ze to bez problemov zvladnem a odtedy sa citim vyborne! :-) Takze zase len ta hlava. :-)

potockova

Rena neni zač, je to všetko len o myslení a to už vieme dávno :) napríklad ja som lieky strašne nechcela brať a tým pádom som ich chcela, čo najskôr vysadiť, nevysádzala som ich úplne podľa odporúčaní ale ani ma v hlave nenapadlo, že by som z toho mohla mať stavy a asi preto som ich ani nemala, lebo som to chcela mať už za sebou, takže všetko je v hlave :) Povedz si, že to je super, že už budeš bez liekov, strachom alebo len slabými podvedomými myšlienkami si všetko vrátiš naspäť a potom si ich brala zbytočne :) Držím palec :)

potockova

zuzanama ďakujem veľmi pekne, to čo som napísala zatiaľ využívam asi tak na 78 % ale ono sa to dotiahne :)

Rena23 ja som coaxil vysadila do 30 dni.. a to som brala 3 tbl. denne a všetko v poriadku.. :) Takže sa moc nepozoruj nič sa nedeje :)

rena23

denca, dakujem
zuzanama, asi to naozaj spomalim. Som 3 dni na znizenej davke, vratili sa mi slabe bolesti svalov a som nejaky hyperaktivna, ale inak vpohode, uzkost zatial, chvalabohu nemam. Viac to so mnou emocionalne "hadze" ;-) , ale dokazem to zvladnut. Tiez je asi pravda, ze sa ovela viac pozorujem a cakam, co zle pride, takze si to asi robim aj sama, uvidim o par dni. Povedala som si, ze sa nebudem ponahlat a na tejto davke zostanem, kym sa to zase navyrovna, hoc aj niekolko mesiacov, naozaj sa nemam kam ponahlat. Aj ked na pribalovom letaku je, ze coaxil sa, v pripade potreby, moze vysadit aj okamzite, resp. do 14 dni, tiez si myslim, ze sa netreba unahlit. :-)

zuzanama

Ano, ano, potockova, presne si to pochopila, toto myslenie ti pomoze, uz teraz si na dobrej ceste, urobila si velky krok. Len ta chcem na jednu vec upozornit. Nasa mysel je dost leniva a rada zabuda. Napis si niekde tieto slova, co si napisala sem a casto si ich opakuj, denne. Ked ti bude trochu horsie, lebo stres a starosti nechodia po horach, ale po ludoch :-), nevzdavaj to, uz vies ako na to. :-) Drz sa.
Rena, konzultuj vysadzovanie AD s lekarom. Neviem ci to nie je prirychlo, za 6 tyzdnov, skor ano, ako nie. Kam sa ponahlas?