vplyv splnu mesiaca na nas zivot

Príspevok v téme: vplyv splnu mesiaca na nas zivot
nesplnena

niekedy mam pocit , ze ako nahle sa zmeni faza mesiaca na spln vsetko sa kazi ci uz v osobnom zivote v skole .....dokonca aj moj organizmus sa sprava upne zmätene ..niekedy normalne nemam chut zit nemozem spavat nechuti mi jest ..proste na nic ...co s tym robit ???ma s tym niekto nejake skusenosti alebo podobne pocity ?

luna

Nedá sa povedať ktorým sa máš gretka riadiť prednostne. Budeš sa musieť riadiť obidvomi znameniami. Práve tento prípad sa označuje ako najhorší, pretože sa v tebe bijú dve znamenia, ovplyvňujú ťa rovnako obidve, možno o málinky kúsoček viac vodnár. Na druhej strane si však bohatšia osobnosť. Vodnár je vzdušné znamenie a jeho charakteristikou je nestálosť- v práci, vo vzťahu, na jednom mieste, musí byť stále v pohybe, ťahá ho to na iné miesta, cestovať a na druhej strane Kozorožec je zas zemské znamenie, tieto znamenia sa vyznačujú stálosťou, túžia po istote- v práci, vo vzťahu, byť na jednom mieste. Ty, na rozhraní práve týchto dosť odlišných znamení máš povahu schizofrenika, bijú sa v tebe nie dve osobnosti ako v prípade schizofrenika ale dve odlišné znamenia, dva odlišné charakteri. Kým Kozorožec je "citovo chladný" ale iba navonok, nedáva veľmi svetu najavo svoje city, Vodnár je naopak citovo dosť otvorený.
Prečítaj si charakteristiku obidvoch znamení, veľmi veľa sa dozvieš sama o sebe a možno pochopíš mnoho z toho, čo sa ti deje a budeš poznať pôvod. Ešte raz odpoveď na tvoju otázku, riadila by som sa charakteristikou obidvoch znamení, pretože nie je medzi nimi veľký rozdiel v počte dní, iba o málinký kúsoček viac Vodnár. Snáď som pomohla.

gretka

luna, neviem ci je to v tvojom obzore, ale skusim. Narodila som sa 21.1. co je uz vodnar, ale na rozhrani s kozorozcom. Myslim, ze ma ovplyvnuju rovnako obidve znamenia. Ktorym sa mam riadit prednostne? vdaka za odpoved

luna

áno farbenie vlasov Dorastajúci mesiac a panna môže byť ale lepší by bol Lev- ten priamo ovplyvňuje vlasy, no môžeš aj v panne, v podstate môžeš kedykoľvek v dorastajúcom mesiaci ale vo vodných znameniach to nerob a mimochodom keď máš menštruáciu a pri splne farba na vlasy nechytá alebo veľmi zle.

infošky čo som hodila si najlepšie skopíruj do pc- do wordu a povypisuj si ich priamo do svojho lunárneho kalendára tak na nič nezabudneš.

Mimi323

Luna, tie rady na konci sú najlepšie, lebo to všetko nie je napísané v lunárnom kalendári. Tak ale farbenie vlasov (v mojom prípanie hennovanie) som tam nenašla. Ak chcem vyživiť vlasy, tak to robím dobre v panne? A ak som dobre pochopila, tak je lepšie, ak je mesiac dorastajúci?

Mimi323

Luna, Henna mi chytá silnejšie (lepšie) keď si ju dávam v panne. Ale je pravda, že som si ju nechala na celú noc. Chytila mi silno.

Mimi323

Luna, Ďakujem, tak tomu hovorím príspevok :D:D Budem si to priebežne pozerať, lebo zapamätať sa to naraz nedá :)

luna

mimi a ako ti chytila? kokosový olej je dobrý, len veľmi dlho schne :(

stačí si zapamätať také základné veci, čo ktoré znamenie ovplyvňuje a tým sa riadiť ale sú isté výnimky ako napr. zemiaky- zemiaky nie sú plod ale koreň pretože rastú v zemi, čiže ich nesadíme v znameniach plodu ale koreňa.
Takže:

BARAN, LEV, STRELEC - to sú ohnivé znamenia a plody.
BARAN ovplyvňuje nos, hlavu až pod nos a hornú čelusť a oči. Venujeme sa týmto častiam tela ale zároveň ich v tomto znamení nepreťažujeme. Je dobré robiť očnú gymnastiku, premasírovať si rukami hlavu a potom si tie ruky nechajte pod studenou tečúcou vodou- zmyjete negativnu energiu. Keď je mesiac v tomto znamení môžme mať bolesti hlavy.

LEV- ovplyvňuje srdce, krvný obeh, chrbát, bránicu - cvičíme cviky na chrbát a obvykle aj najviac bolí, môžme si premasírovať telo na sucho začíname od členkov hore krúživými pohybmi, rozprúdime krvný obeh, alebo sú veľmi dobré striedavé sprchy.

STRELEC - ovplyvňuje kostrč, stehná, žily a cievy. Výborné sú najmä v čase ubúdajúceho mesiaca krémy na stehná proti celulitíde, zábaly, cviky na stehná, bicyklovanie- ale stačí kratší tréning- nepreťažujeme ich ani dlhými túrami.

BÝK, PANNA, KOZOROŽEC- to sú zemské znamenia a koreň.
Veľmi dobré je konzumovať koreňovú zeleninu sadiť koreňovú zeleninu ako napr. mrkva, petržlen, cibuľa, zemiaky, cesnak, reďkovka, červená repa.

BÝK- ovplyvňuje dolnú čelusť, krk, zátylok, hrtan, štítnu žlazu, zuby, mandle a uši. Napr. v tomto znamení často bolia zuby. Ešte čosi, keď je napr. toto znamenie nechodte zubárovi, zuby sa veľmi ťažko a dlho hoja a oveľa viac to bolí. Platí, to znamenie ktoré ovplyvňuje túto časť nezaťažujeme- býk- zuby- nechodiť zubárovi ale posilňujeme. Cviky na krčnú chrbticu sú veľmi vhodné ale tak aby sme ju nepreťažovali.

PANNA- ovplyvňuje tenké a hrubé črevo, slezinu, podžalúdkovú žlazu, trávenie a nervy. V tomto znamení skutočne volíme veľmi ľahkú stravu a vyhýbame sa napr. sladkostiam. V panne ošetrujeme pokožku, veľmi dobré sú masky na tvár, vlasy, telo, čistenie pleti. Brušáky, anticelulitídové krémy na brucho. Výborný tip- natrite si bruško krémom proti celulitíde alebo na zoštíhlenie a zacvičte si brušáky- veľmi dobrý efekt. Doprajte si veľa vlákniny, ovocie a zeleninku a nafúknuté bruško spľasne a bude ploché. čo sa týka ubúdajúceho a pribúdajúceho mesiaca tak platí pri ubúdajúcom mesiaci nám z bruška ubúda pri pribúdajúcom pribúda- preto pozor na stravu, pretože sa tuk uloži práve na bruchu.

Kozorožec- ovplyvňuje kolená, pokožku, kosti, kĺby a celú kostru- veľmi často bolia práve kĺby a kolená. Venujeme sa pokožke- holíme, depilujeme, krémujeme. Pri ubúdajúcom mesiaci sú vhodné krémi napr. na akné, ktoré má ubúdať, hĺbkové čistenie pleti a pri pribúdajúcom znásobíme efekt krémov- takže aj v tomto znamení budú lepšie pôsobiť anticelulitídové a zoštíhľujúce krémi. Takže na partie keď je znamenie- napr. panna- brucho, strelec- stehná, váhy- boky a zadok, bliženci ruky a ramená ale aj v kozorožcovi pôsobia dobre krémi. V tedy je skutočne dobré nakrémovať celé telo. Cviky na chrbát.

Blíženci, Váhy, Vodnár- to sú vzdušné znamenia a kvety. Sadíme a polievame kvietky, u ktorých chceme aby mali pekné kvety a veľmi obľúbené znamenia, pretože keď je ubúdajúci mesiac môžeme zjesť čo chceme a nepriberieme, veľmi dobre sa spaľujú tuky, doprajte si čokoládu, čipsy, zmrzku ale iba pri ubúdajúcom mesiaci.
čo sa ešte týka tých fáz mesiaca tak ubúdajúci mesiac, všetko čo chceme aby ubúdalo- diéty, zbavovanie jedov z tela. Pri pribúdajúcom mesiaci zas dodávame telu napr. vitamíny, krémy.

Blíženci- ovplyvňujú plecia, ruky, pľúca, ramená. Fajčiari sa majú vtedy veľmi zle, vhodné sú dychové cvičenia, čistenie pľúc od hlienov, bolia nás vtedy ruky. Veľmi vhodné cviky na ruky a ramená, napr. s činkami ale nepreťažujeme.

Váhy- ovplyvňujú boky, moč. mechúr, obličky a bedrá, zadok. Veľmi veľa piť, čistá voda a žihľavový čaj- prečistíte moč. mechúr a obličky- napr. dámy ktoré majú problémy so zápalmi moč.mechúra a infekciami práve veľkým množstvom tekutín prečistíte a odľahčíte moč. mechúr a obličky, vyplavíte baktérie.
Veľmi dobré sú cviky na zadok a boky takisto krémujeme. Venujeme starostlivosť práve týmto oblastiam tela.

Vodnár- ovplyvňuje predkolenie, priehlavkový kĺb, lýtka, žily a cievy.
Tie dievčatá ktoré majú tlstejšie lýtka odporúčam v tomto znamení robiť jednoduchý cvik, ktorý môžte robiť kdekoľvek! ruky v bok a dvíhame sa na špičky a späť na päty-opakujte. Práve ženy ktoré majú problémy s kŕčovými žilami majú vtedy najväčšie problémy- veľmi dobre pôsobia krémy na kŕčové žily, ľahnite si na chrbát a nohy si oprite o stenu v pravom uhle, podporíte prekrvenie lýtok čo je tiež veľmi dobré na kŕčové žily.

RAK, ŠKORPION, RYBY- to sú práve vodné znamenia, dosť často a veľa prší, nehovorím že vždy :) a patira k nim listy. Konzumujeme listové šaláty, sadíme všetko čo má mať pekné listy.
Perieme, odstraňujeme škvrny, polievame kvety. Neumývame a nestriháme si vlasy.

RAK - ovplyvňuje hrudník, pľúca, žalúdok, pečeň, žlčník. Tiež pozor na stravu, hlavne tí čo majú problémy so žlčníkom. Všetky jedy vtedy pôsobia dvojnásobne- alkohol, cigarety. Nežúrovať :)
Veľmi dobré sú cviky a krémy na prsia. Venujeme starostlivosť práve prsiam. Najlepší cvik na prsia je. spojte si dlaňami ruky pred prsiami a tlačíme proti sebe, počítať do 7 uvoľniť počítať do 3 a opakovať koľko vydržíte.

Škorpion- nám ovplyvňuje pohlavné orgány a moč. cesty. Práve v tomto znamení môžme mať oveľa väčšiu chuť na sex :) Robíme si sedavé kúpele na pohlavné orgány- harmanček, alchemilka. V tomto znamení ak sa dá nenoste vložky dievčatá. Piť veľa vody, pozor na prechladnutie a hlavne- neupravujte si v tomto znamení pohlavné orgány, ani nedepilujte. Hrozia rôzne zápaly.
Pokiaľ ste napr. narodené v znamení Škorpiona máte často zdravotné problémi práve s pohlavnými orgánmi a moč. cestami a takisto iné znamenia s tým, čo ich ovplyvňuje- je popísané pri znamení.

Ryby- chodidlá, nechty.
akupresúrna masáž nôh veľmi dobrá, práve v rybách často prší. Lakujeme nechty. Urobíme si kúpeľ na nôžky a krémujeme ich.

Ešte napíšem pár rád:

Strihať vlasy- dorastajúci mesiac- ak chceme aby rástli, Lev, panna

HOlenie, depilácia- nie - dorastajúci mesiac Lev, Panna
Ano- ubúdajúci mesiac Kozorožec, býky, baran, panna

Maľovanie- bytu a iné- ubúdajúci mesiac Blíženci, Váhy, Vodnár
Nie- dorastajúci mesiac Rak, Lev, Ryby, Škorpion, Spln

Kúpa topánok- Nie- Kozorozec, Vodnar inokedy kedykolvek

Odfarbovanie vlasov-( odfarbovanie nie farbenie!)- dorastajúci aj ubúdajúci mesiac Blíženci, Váhy, Vodnár

Odstraňovanie zrohov. pokožky na pätách, lakťoch- pri ubúdajúcom mesiaci,
Nie- dor. mesiac Ryby, Kozorožec, 2 dni pred splnom

ošetrovanie intímnych miest- NIE - škorpion inokedy kedykoľvek- ale ak si napr. pri ubúdajúcom mesiaci oholíte intímne partie oveľa dlhšie to vydrží hladké.

Nechty- strihanie- piatok po západe slnka Kozorožec
NIE- Sobota, Blíženci, Rak, Ryby

Peeling pokožky- ubúdajúci mesiac
Nie - dorastajúci mesiac Ryby, Rak

pečenie koláčov- ubúdajúci mesiac
NIE- dorastajúci Rak, Ryby

polievanie kvetov- vo vodnych znameniach Rak, Ryby, Škorpion
Nie- Bliženci, Váhy, Škorpion

Pranie- ubúdajúci mesiac- stači polovičná dávka prášku na pranie a škvrny sa ľahšie odstránia ale aj dorastajúci mesiac

Presádzanie rastlín- panna

Burina- plenie- ubúdajúci mesiac Kozorožec, Nie dorastajúci Lev

Opaľovanie- ubúdajúci mesiac
Nie- Kozorožec, Lev, Rak, dorastajúci mesiac Strelec, Baran, Lev, Kozorožec

Strihanie, umývanie vlasov- dor. mesiac Lev, Panna
Nie vo vodných znameniach- Rak, Ryby

umývanie okien- ubúdajúci mesiac Blíženci, Váhy, Vodnár, Baran, LEv, Strelec, nie dor. mesiac a spln

veľké upratovanie- ubúdajúci VAhy, Blíženci, Vodnár, Rak, Škorpion, Ryby, nie dor. mesiac a spln

vetranie perín- ubúdajúci mesiac Baran, Lev, Strelec
Nie- dorastajúci mesiac vodné znamenia Rak, Ryby, Škorpion- navlhnú a bolia kosti

zaváranie- ubúdajúci mesiac Baran, Lev, Strelec aj dorastajúci mesiac
Nie dor. mesiac Panna, Ryby, Spln

žehlenie- dorastajúci mesiac
Nie v kozorožcovi

vetrať byt- vzduch- Blíženci, Váhy, Vodnár, oheň- Baran, Lev, Strelec

zavárať ovocie- Baran
koreňová zelenina- koreň- býk, kozorožec, panna

maska na tvár- ubúdajúci mesiac kozorožec, panna, Baran

trhať obočie, holiť depilovať-ubúdajúci mesiac kozorožec, panna

masáž- ubúdajúci mesiac

Mimi323

Luna, ja budem rada, keď raz za čas tu hodíš aktuálne veci, čo sa robí pri aktuálnom znamení. Lebo mám lunárny kalendár pvý rok, ale je tam toho veľmi málo. Ja som si včera dávala hennu na vlasy, nechala som si ju až do rána. Že vraj pri panne lepšie chytajú vlasy.
S tým krémom to máš pravdu, tiež som sa minulý týždeň čudovala, že prečo mám ráno takú peknú pleť, keď som si ráno dávala krém (kokosový olej)

luna

Ženy veď môžme dopomôcť svojej vlastnej prirodzenej kráse úplne zadarmo a s oveľa väčším efektom! Nie len ku kráse ale aj k zdraviu, komunikácia s ľuďmi ale aj veci partnerské, láska. Keby to bolo placebo a nefungovalo by to, na čo by som vás tu na to nahovárala? Zadarmo? Čo by som z toho mala? Ibaže by som vedela že to funguje a chcela by som pomôcť iným, úplne zadarmo. Viem v dnešnom svete je to veľmi ojedinelý jav. Všetky ženy sú krásne ale môžu byť ešte krajšie. Uveríte reklame na nejaký brutálne drahý krém a investujete do toho a neveríte takýmto jednoduchým veciam, ktoré sú úplne zadarmo a hlavne pomáhajú? Divné :)
však si to poskúšajte, je to zábavné a ešte to aj pomôže.
Ďakujem dievčatá. Dnes je materiálu okolo luny nespočetné množstvo. Ja nehovorím, že sa nebudem krémovať celý mesiac iba v tom znamení v ktorom sa má, ale viem sama na sebe, že keď použijem krém pri pribúdajúcom mesiaci v znameni napr. Kozorožec či panna, tak mám krásne jemnú a hladkú pokožku a krémik oveľa lepšie funguje, to stojí za vyskúšanie. Alebo dnes si spravím hĺbkový peeling pokožky a budem ju mať oveľa krajšiu a jemnejšiu.