Vysetrenia pred tehotenstvom...v com pomozu???

age44

:-) len tak preventivne na pohyblivost spermii? to znie ako dobry vtip. tak ako pise vecernica, ak nemas nieco indikovane, tak len na vlastne vyziadanie a na priamu platbu, preco nie.
ak by ste sa min. rok snazili marne o babatko, najprv by vysetrili teba, ako zenu - na hladiny hormonov, sledovali by ovulaciu, pripadne priechodnost vajcovodov, az ak by bolo u teba vsetko negativne vysetroval by sa partner. a od znamej viem, ze pre muza to urcite nie je nic prijemne.
a co sa tyka genetiky, tiez musis mat indikaciu - geneticke ochorenie v rodine, resp. vyssi vek - u zeny myslim nad 35 a u muza nad 45 rokov.
takze si nekomplikuj zivot, ak mas este len dvadsat a este ste sa zrejme ani snazit nezacali. uzivajte si zivot, pride to samo.
IVF je velmi zlozita a velmi nakladna vec, ale ak to inak nejde ...

dvojbotka

inak aj januška aj dvojbotka som ja len som bola na PC kde mi neslo sa zaregistrovat :)
asi som to zle napisala,ja mam este len 20 a uvazujeme s priatelom nad babetkom a som pocula o vysetreniach ktore sa daju robit pred tehotenstvom ako priprava na neho.ja len tak tipujem ale moze to byt mozno krv...mozno kultivacia...zistovanie nejakych genetickych chorob v rodine...alebo proste neviem...len som o takom niecom pocula tak som chcela vedet ci to aj naozaj je a co to obnasa.
partnera mozu vysetrit na pohyblivost spermii aj len tak preventivne alebo to musi byt az po urcitej dobe snazenia?

vecernica

ak chces mozes mi napisat.ja prave,,zhanam, nieco ohladom tehotenstva na nete.CO rozumies pod planovane rodicovstvo ? Lebo ak nemas dg gynekologicku a endokrinologicku ziadnu,,asi ti to zdarma neurobia.a niektore vysetrenia ako priechodnost vajecnikov,alebo ine ,,neurobia aj ked by si im zaplatila,,,,,,,,,,,,bohuzial,,blbe zdravotnictvo

vecernica

ano prave sa nachadzam v tom kolotoci,,kam chodis do centra? ja sa rozhodujem pre iVF
ak mas do 38 rokov tak su zdarma,,skoro,,,ale to je na dlho pisanie:),,mozes si v podstae vybrat co chces si dat vysetrit a co partner( pohyblivost spermi,,genetiku atd)
tak c itak to zacina, tvojou krvou,,a hladinami hormonou,,(zavisi aj od obvod gyn, ci ti to da zacvakat alebo nie)