Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

damian

Ale samozrejme, aj Mg Taurinat alebo Mg Glycinat su vysoko absorbovatelne magnezia. Ak nie je dostup k tymto, skusit mozno aj ine vysokoabsorbovatelne Mg, ako si uviedol, Ak to nezabera, treba zhanat taurinat alebo glicinat

damian

Rozumiem Elesar, avsak v tomto pripade nejde len o lepsiu vstrebatelnost ci dljhsie zotrvanie v tele. Ak by len toto bol problem, pri vyskume by jednoducho podavali omnoho vyssie davky.

elesar

DAMIAN, NAVI...s tym magneziom myslim, ze to dobre vysvetlil RNG. oxidy su velmi malicke a tak sa lahucko z tela "vysmyknu" von. glycinaty, chcelaty su preto omnoho ucinnejsie aj v mensich mnozstvach. podla RNG je najlepsie vstrebatelnou formou mineralov laktat. osobne som si preto zadovazil magnesium laktat...dostat ho aj v nasich lekarnach...kto teda chce experimentovat, pytajte si v lekarni magnesium od firmy galvex (su to 500 mg tablety, v baleni je ich 50), cena nie je nijak hrozna, povedal by som dokonca, ze velmi prijatelna - okolo 75 sk.

elesar

FACE...prosim ta neblazni a tes sa z toho, ze sa mozes tesit :))) je lepsie byt zijuca mrtvola a bit sa do hrude s tym, ze nechcem ziadne lieky alebo je lepsie brat lieky a tesit sa zo zivota??? kto zazil depresiu, odpoved myslim pozna velmi dobre. takze hlavu hore. ja k stale hladam v depresii nejaky zmysel, ale keby ma poriadne prikvacila a nic by mi nezaberalo, tak sa vykaslem na cely zmysel a idem si dat predpisat lieky.

damian

Viem, ze kombinacie uvedeneho + zdrava strava plna ovocia a surovej zeleniny, adekvatny prijem cistej nesytenej VODY (min 2 l denne), + aktivny pohyb (min 1/2 hodiny deenne), ma velku nadej na zvratenie depresivneho stavu. Popripade, ku vsetkemu sa moze pridat aj dobra psychoterapia, terapeutom, ktory ma v zaujme pacienta, nie peniaze od pacienta, ovsemze.

damian

Navyse, UK National Institute of Clinical Excelence sa vyjadril aj o tom, ze St John's Wort (Lubovnik bodkovany) je tak efektivny antidepresant ako mnohe konvencne lieky, a v mnohych pripadoch este efektivnejsi, s minimalnymi vedlajsimi ucinkami.

damian

Ahoj Navy, obycajny magnesium nie je nicim horsi od specialneho. Avsak, v pripade depresie fungoval magnesium ako taurinat a glycinat v davke 125-300mg 3 x denne a pred spaanim. Studie uvadzaju rapidny revers akutnej depresie v priebehu 7 dni. Chemicke lieky zvycajne len acnu zaberat po 2 tyzdnoch, nespominajuc vedlajsie ucinky a ucinky, o ktorych ani sama medicina nevie.