ANEMIA

Príspevok v téme: ANEMIA
honeybush

ahojte,mozte mi niekto poradit? uz vyse dvoch tyzdnoch mam teplotu okolo 37°C, som stale ospala,kruti sa mi hlava,pobolieva hrdlo.citala som ze to mozu byt priznaky anemie. myslim,ze to tak moze byt,este ked som vegetarianka.mam ist teda na krvne testy?neviete niekto,ako sa anemia lieci,popripade,ci uz niekto anemiu mal?vdaka

RNG

Anemia je nedostatok cervenych krviniek. Na tvorbu cervenych krviniek je treba nielen zelezo, ale aj vitaminy B(B-6, B-12 a kyselinu listovu), tiez zdroj medi a samozrejme viacere aminokyseliny.
Mozno tu je ten problem, vegetariani casto nedostavaju dost aminokyselin(plne spektrum bielkovin)...

mira

Tým že vypustíš mäso, prípadne ďalšie živošíšne potraviny, aby si sa nedostala do nerovnováhy, musíš vypustiť aj opačný energetický extrém, to je jednoduchý cukor, ktorý oslabuje . Tiež tropické ovocie a ov. šťavy. Ak ich nevypustíš, oslabený organizmus podlieha činnosti mikroorganizmov vplyvom ochabnutých slizníc a zníženej imunity. Môže to byť aj nedostatok železa, ktorý sa pozná podľa bledých očných spojiviek a bledých nechtov pri napnutí prstov. Cukor totiž kradne vitamíny a minerály.

panika

lebo som alergicka, aj deti mam alergikov..bolesti hlavy, hrdla, brucha, zvysena teplota-to vsetko moze byt sposobene alergiou. a kedze je take pocasie, ake je -sezona alergikov uz nezacina v maji a pod., ale je to celorocna zalezitost. Anemiu Ti lekarka zisti hned zo zakladnych odberov krvi (krvny obraz, diferencial) a ak to nebude nic vazne, predpise ti tabletky zeleza. A na alergiu ju tiez mozu upozornit urcite vysledky