Kondylomy - co to je?

Príspevok v téme: Kondylomy - co to je?
menka

AHOJTE.NEVIET MI NIEKTO POVEDAT CO SU TO KONDYLOMY?? CITALA SOM ZE TO MOZE BYT JEDEN ZTYPOV HPV...BOLA SOM U GYNEKOLOGA LEBO SOM SI NASLA TAM DOLE..ANI NEVIEM KDE TO PRESNE JE TAKY VYRASTOK...A PREDPISAL MI NATO KREM WARTEC. VIE NIEKTO AKY TO JE KREM??..UZ HO NIEKTO POUZIVAL??..
VELMI MI POMOZETE LEBO SA OBAVAM ZE MAM HPV:(:( DAKUJEM

kitty86

Caute no ja ja som od minuleho tyzdna jedna z tych statsnych s diagnozou kondylomy :-( Som z toho dost mimo lebo si neviem predstavit ako si najdem v buducnosti priatela kedze sa moze kazdy odo mna nakazit... neviete mi niektora co mate zdravych partnerov poradit ako to v buducnosti riesit?
A neviete ci existuje na Slovensku alebo v susednych krajinach ockovanie proti HPV aj pre muzov? Citala som ze v USA s tym uz zacali www.vakciny.net

macka26

kondylomy su genitalne bradavice a sposobuje ich HPV virus. to znamena ze ak mas kondylomy, mas aj HPV.

nie vsak ten typ HPV ktory sposobuje rakovinu krcka maternice... je ich viac ako 100typov

monik4

MALA SOM s tym velke problemy vyskusala som viac veci drahu aldaru, kt. mi odporucil doktor, avsak bola to chyba, dospelo to k chirurgickemu zakroku. kondylomy sa vratili, zmenila som lekara, predpisal mi wartec a kondylomy boli pomerne rychlo prec a uz sa mi nevratili.
avsak rovnako dolezite je posilnovat imunitu

Miššškaaa

Holkyyy momentaaalne tym trpim aj ja ,myslim si že to nieje ničč straššneee!... Odstarnuju mi to taktiež dusikom.. nieje to prijemne alee nieje to ani bolest aa myslim že to stoji zato ked viem že mi to zmizne. Tie kremy, neviem ja by som im neverila, dusik je určitee najrychlejši a najspolahlivejši sposob. Sicee na to vypalovanie idem už 5-krat za každym idem s tym že viem že to je za kazdym menšie... A je to jedna z najbežnejšiich pohl. chorob .. určite s apri nej nikto nemusi bat o svoj zivot !!!....

kikka01

mne ich vypalovali asi pred 3 rokmi tekutym dusikom, lebo mi gynekologicka vravela ze wartec nie vzdy pomoze a chcela som mat pokoj. nie je to prijemne ale da sa to vydrzat, robili mi to na 2 krat, neboli to len to stipe, asi 5 min procedura.
ster z krcka som mala v poriadku, a dala som sa hned potom samozrejme zaockovat, sice 15tis ale istota je gulomet.

Mermaid83

Ahojte,
aj ja som z tych \"vyvolenych\", ktorym sa pritrafil HPV virus sprevadzany vyskytom kondylomov. Uz je to takmer mesiac a pol, co sa na to liecim a po prvotnom soku som s tym zacala bojovat. Prve dni boli tazke, pytala som sa, preco prave ja, nespala som, bola som v strese. Potom som si povedala, ze sa z toho jednoducho dostanem, uverila som, ze sa vyliecim, lebo stres mojmu stavu rozhodne nepomahal (dokonca som pobadala zhorsenie). Lekar mi na kondylomy nasadil Verrumal, pouzivala som ho 3x tyzdenne asi 5 tyzdnov, vyrastky akoby zazrakom zmizli, ostali mi este hrbolceky na malych pyskoch, na ktore uz par dni pouzivam Wartec a zda sa, ze sa zacinaju vytracat :) Popri tom este beriem Indonal a tesim sa z kazdeho dna :) Verim, ze sa tato otrava uz nevrati a zelam vsetkym babam s rovnakym problemom, aby to nevzdavali a najma mysleli pozitivne!

Mimi10

ahojte, chcem sa spytat, gynekologicka mi nasla kondylomy, mesiac pouzivam WARTEC ale nepomohol mi ... teraz mam ist na odstranovanie... neviete ci to boli ?? boli ste uz dakto na tom ?? dakujem

vresky

Ahojte. Mne osobne krem Wartec nepomohol...pouzivala som ho mesiac a ziadna zmena, zbytocne vyhodenych 28 € .... nechcem byt pesimistka ale podla mna kremikovanie mne osobne uz nepomoze :(

didusska

ja som si asi pred pol rokom nasla condylomy a sla som s tym ku gynekologovy ktory mi robil stery a vysledky som mala vysokorizikove hpv typy 11,16,18,52.Robil mi aj ster z krcka maternice ale vysledky som mala nastastie negativne.Teraz uz condylomy nemam zmizly mi vsetky a moj gynekolog mi povedal ze by bolo dobre ma zaockovat vakcinou Silgard.Ale ako som tak citala info o tej vakcine tak som zistila ze je len na vyrusy a nie proti rakovine krcka maternice.Neviem ci sa to vobec oplati sa dat este ockovat lebo ta vakcina stoji 12 000sk a aby mi to vobec este k niecomu dobree.Viete mi niekto poradit??ci sa to oplati dat sa zaockovat alebo uz je neskoro ked vyrusy som uz dostala aj ked condylomov som sa zbavila.Gynekolog tvrdi ze urcite to stoji zato len ja tomu moc neveriim podla mna chce len peniaze ziskat do zdravotnictva..dik za radu