Zlé prekrvenie ciev?

Príspevok v téme: Zlé prekrvenie ciev?
gebi

Ahojte... mam taký problém a neviem,co by to mohlo byť.. myslim,ze sa to podoba na zlé prekrvenie, ale mam 19 rokov, tak sa mi to nejako nezdá, aby som mala problém s cievami... vela fajčim.. na moj vek dosť vela, pretože sú dni, ked fajčím aj viac ako 20 cigariet za den.. a v posledných dnoch som si vsimla, ze ked pridem z chladu do tepla, mam upne biele prsty a su strpnute.. chvilu trva, kým odtrpnu, potom aj zmenia farbu.. takisto mam stale studene ruky aj nohy... mohlo by to byt zlé prekrvenie? pretoze uz nejaký cas je u mna podozrenie na sm.. tak sa s tým zaoberam trosku viac ako iný clovek:-D.. čím to je...??? poradte prosiiim, kto z vas vie...

mira

Gebi, soľ sťahuje cievy. A nielen cievy ale aj takmer všetky vnútorné orgány, zvlášť obličky. Všetky nánosy hlienov soľou zatvrdnú.
Isto sa dáš do poriadku, ale chvíľu to potrvá, stojí to za to.

gebi

ahoj mirka.. dakujem za odpoveď.. musim sa ti priznat... strasne si solim jedla... niekedy az do biela... asi by som mala prestat.. mozno je to ozaj zle prekrvenie.. pretoze na sm sa to nepodoba.. skor mam pocit,ze v chlade sa mi stahnu cievy alebo co... strpnu ruky a zle sa prekrvuju,preto oblednu.. to je aspon moja teoria..:-D petoze to uz mam asi 3 týzdne.. prv sa mi zdalo, ze to moze suvisiet s sm, ale potom som si povedala, ze je to hlupost.. ze to bude asi zle prekrvenie...

mira

Gebi, fajčenie nepodporujem, ale to nie je tá najhlavnejšia príčina tvojho problému. Myslím si, že máš hlavne problém s tukmi a hlienmi. Možno začínajúca SM. Tuky živočíšneho pôvodu /i mliečne/aj tie stužené rastlinné tuhnú a usádzajú sa a bránia všetkým dejom a pohybom v tele, i prúdeniu krvi. Pomáha im v tom tuhnutí soľ a v prekyselení cukor.
Na toto všetko si daj pozor. 20 rokov je na tieto procesy dosť dlhá doba.
Samozrejme, všetko sa dá správnou stravou napraviť.