crohnova choroba

Príspevok v téme: crohnova choroba
nicenick

Ahoj mam taky problem ze mam crohnova chorobu uz dlhsi cas cca 8 rokov mam problem s pribratim...jedlom to velmi nebude pretoze doslova zerem ako prasa ale pribrat neviem ani jedno kilo (sprosty crohn)tak len zeci neviete nejaky figel ako s crohnom vybabrat a aby som aj nieco pribral lieky uzivam pravidelne sulfasalazin uzivam 4x denne + kopa dalsich liekov no neviem toho crohna porazit...prosim ak niekto nieco viete tak poradte situacia je umna zufala

andy

Remicade. Patrí to k bilogickej liečbe, budem na to chodiť do ružinovskej nemocnice v Bratislave. Som z Trenčína, tak je to trochu od ruky. Ale podľa všetkého je to veľmi účinné, u mňa už zlyhalo všetko ostatné, moj doktor vravel, že už nič iného nevymyslíme. Na lieky buď nereagujem alebo s množstvom vedlajších účinkov.

veverička

ahoj Andy, ja sa tiež liečim na Crohna a než mi začali dávať Remicade, tak som podstúpila klasické vyšetrenia krvi, potom testy na TBC, to sa pichá do predlaktia, počkáš 2 dni a potom s tým ideš na kontrolu a rentgen pľúc a potom mi už dávali Remicade.

andy

Chcem sa spýtať. Mám pred sebou Remicade a neviem, čo ma čaká pri tej vstupnej prehliadke. Neviete niekto, čo sa tam bude diať?

RNG

su rozne vlakniny, mikrovlakniny(vodorozpustne) ako napr pektiny a larix nedrazdia.
"Bezzvyskova dieta" udrzi crohnovu chorobu do nekonecna-nic sa necisti, nic sa nemasiruje.
Na hojenie a proti zapalom okrem vybornrj cinnosti roznych probiotik je aj Triphala.

dzarinka

Ahojte, kto hlada info o Crohnovej chorobe odporucam: www.crohnclub.sk Mimochodom, tie vlakninove veci by som moc neodporucala, nakolko vlaknina sice formuje stolicu a cisti creva, ale pri chorobach typu Crohn, ulcerozna kolitida stav len zhorsuje, lebo prilis drazdi uz aj tak zapalene crievko. Probiotika odporucam!!!

ivusik

moj manzel tou chorobou trpi uz viac nez 11 rokov. najprv mu odporucali celozrne pecivo, potom mal tyzden jablkovu dietu /cely tyzden pil iba stavu z jablk/ a potom mesiac chodil ako ziva mrtvolka. chodil od doktora k doktorovi, od liecitela k liecitelovi a tak sa dal do ruk gastroenterologicke vo fakultnej nemoc. v ke. chodi na kontroly a vysetrenia kazdy 1/2 rok. nesmie pit alkohol a fajcit /nikdy to ani nerobil/ a moze jest len BEZZVYSKOVU STRAVU. ta mu nedrazdi steny hrubeho creva. niekedy mal take stavy, ze uz z neho isli hlieny s krvou. teraz je relativne v poriadku. relativne preto, lebo toto sa nikdy nevylieci, len utlmi. ale uz 8 rokov berie tabletky PENTASA 2xdenne.

RNG

Nashira, bez vlaknin sa neda crevo efektivne vycistit a zapaly su sposobene zamorenim.
Povodna pricina crohnovej choroby je systematicke ulepenie criev, drazdive infekcie v crevach ktore vedu k chronickym zapalom
Ak mas strach a reakciu z hrubych vlaknin, jedz len vodorozpustne, preto som spomenul psylium a hlavne pektiny.
Inac sa z toho nedostanes nikdy.
...
Aj lekar niekedy musi rezat zdrave tkanivo, aby sa dostal k nadorom....
...
Ak nic ine, aspon pouzi probiotika, protizapalove veci-hlavne enzymi a triphalu, mozno sa ti to aj s tymito napravi...
Pripadne ber beta glukany na posilnenie aktivity bielych krviniek v tele, tie su nasa hlavna obranna a cistiaca armada.

RNG

Zabudol som pripomenut najdolezitejsie: zmena stravy!
Hlavne minimalne mliecnych(podla moznosti nic), malo produktov s lepkou-najlepsie bezlepkova dieta, menej masa
O to viac zeleniny, ovocia a len celozrnne produkty a panenske oleje.tiez strukoviny, ryza,zemiaky,orechy a semena.
Pripadne protizapalove doplnky, quercitin, enzymi ako bromelain,papain,tiez dumbier, pupalkovy olej a ine

nashira

RNG...mne vlakniny neoodporucaju rozdrazdi mi to vzdy crevo a zhorsi sa mi stav tak sa to neda vo vseobecnosti odporucat vsetkym to urcite si neber na zodpovednost.