ako bolí pôrod?

Alexandra198

Ja som takisto nedavno porodila, no je tazke prirovnat porod k niecomu. Kazdopadne boli. Ak ti niekto tvrdi, ze neboli tak ti klame. Porod boli a boliet musi.........a da sa zvladnut..........vsetko sa da zvladnut.....dolezite je aby si velmi dobre dychala, podla mna kontrakcie su to najhorsie, samotny porod nie..........aspon pre mna boli kontrakcie horsie ako samotny porod..........rodila som 3,5 hodiny...........po porode zabudnes na vsetky bolesti, ked budes mat malicke na sebe......:-)

creamy

Praveze bolestiva menstruacia je ukazovatelom toho, aky bude porod, tj. tiez bude bolestivy. Ked som konzultovala epiduralku s gynekologom, tiez sa ma spytal na menstruaciu a nasledne odporucil epiduralku. Lenze nezabrala, takze ma to bolelo tak ci tak, ale ako svina :-))

anoa

fredericca ja som citala o dvoch takych pripadoch v tej istej nemocnici tyzden po sebe teraz dakedy v maji. ale zaujimalo by ma,kdto ich rodil. nevies to nahodou?
ta druha udajne mala nejaku komplikaciu a ze by ju nezachranil ani cisarsky... tak ozaj uz neviem

silviap

Súvisí bolestivá menštruácia s tým, že ma to bude bolieť tak veľmi aj pri pôrode? Alebo to od toho nezávisí?

zuziacik83

:-) a este jedna vec je na porode fajn, a to ze medzi kontrakciami mas pauzi a cez tie ta zrazu naozaj nic neboli...najpr 20min, potom 10, potom 5, potom kazdu minutu a potom je asi najhorsich 10min v zivote a tu su tie strasne kontrakcie co som spominala, lebo su v kuse..a vtedy ti povedia ze mas zacat tlacit a zrazu uz je to len o tlaceni a to uz je celkom v poho, vtedy bolesti uz ani tak necitis...ja som zial mala problem ale vytlacit malu, lebo sa jej vzpriecili ramienka v porodnych cestach a tak ma strasne rotrhla a ledva som ju vytlacila..ale aj tak to bol nadherny pocit a da sa to vydrzat, stoji to za to!!!

zuziacik83

a silviap, zabudla som..ja som mavala tiez strasne bolestivu menzes..ale brutalne..a sranda, ze ked som mala tie najhorsie kontrakcie, tak to bola presne ta bolest..ale ukrutna..lenze to som nemala normalne bolestivu menzes, ale taku ze som skoncila v nemocke, stalo sa to dva krat a mala som vtedy 15...a ked som rodila, tak sa mi zivo vratili spomienky

zuziacik83

ano, porod boli ako "svina", ale je to zaroven ta najkrajsia udalost v zivote...ja som mala dokonca komplikacie a porod bol velmi tazky.. napriek tomu to bolo zaroven super...ale v prvom rade je to totalna blbost v porovnani s tym co je to to babo vychovat a celkovo, ako sa zene zmeni zivot prichodom baba. Ja mam pol rocnu dcerku a urcite by strach z porodu bolo to posledne co by mi branilo v rozhodnuti mat dieta. Ja som skor mala strach z toho, ci bude mala zdrava, ci ju donosim do terminu aby sa nenarodila predcasne a podobne....porod zvladnes..ja som sa nevedela dockat kedy to uz pride a ked to prislo, tak sa aj bojis a zaroven mas obrovske ocakavanie pozitivne ze si uvidis babo, ze si to dotiahla az do ciela

silviap

ahojte,
mám 33 rokov a ešte som nerodila, no môj priateľ by už veľmi chcel bábo. V podstate aj ja, ale tiež sa hrozne bojím pôrodu, že ma to bude bolieť. Najradšej by som žiadne dieťa nechcela.

neviem ako to zvládne psychicky,lebo som dosť citlivá osoba a okrem toho neznášam bolesť, mám asi nízky prah bolesti. Viete mi poradiť čo mám robiť?

Keď mávam bolestivú menštruáciu, minule mi bolo tak zle, že som myslela, že už bude po mne... budem mať bolestivý aj pôrod? vďaka za odpovede.