co mam robit??

maxi

ja by som ti este poradila, aby si vyhladavala situacie, v ktorych musis riesit svoj strach a hanblivost, aby si sa viac otukala, zvykla si na ludi, aby si si uvedomila, ze naozaj ta nikto nepozoruje. V tvojom veku su taketo pocity v norme, casom sa to vyriesi, ale aj tak by ti pomohlo porozpravat sa o tom s psychologom, aby ti dal nejake dobre rady, ako tieto pocity rychlejsie prekonat. Lebo ak to nechas tak, budes utiahnuta, sama doma, lebo sa budes bat ludi, a to nie je dobre. Si mlada, treba si tento cas co najviac uzit, bavit sa s ludmi, chodit na rozne akcie, a to sa zo strachom z ludi neda.

asteri

simika, naozaj sa musis snazit byt sebavedomejsia. co ti k tomu chyna? nikto nie je dokonaly, tak preco by si mala byt ty?
skus kazdy den pracovat na ziskavani svojej sebadovery
- zdvihaj telefony, kasli na to aky mas hlas (cha, si mi pripomenula ako sa ku mne este v puberte prihovarali do telefonu-ze ci je babicka doma a pritom chceli moju mamu :)))
- ked chodis po ulici, snaz sa drzat hlavu rovno a pozeraj pred seba, oprotiiducim ludom do tvari
- ak stretnes niekoho znameho, pozdrav sa, ale navyse sa na neho usmej!
- s priatelmi sa snaz aj rozpravat, teda rozpravaj ty, nielen pocuvaj.

pomaly krocik po krociku skusaj viac a odvaznejsie - prides na to, ze su to len tvoje predstavy a skutocnost je ina. skor ta zacnu ludia ohovarat, ked uvidia tvoju slabu stranku a zranitelnost. na vlka si zajace nedovolia. nemusis byt rovno vlkom, najlepsie ak nebudes nic mensie od zajaca.
drzim prsty.